6 نکته مهم که در مورد موضوع ایمیل باید بدانید

موضوع ایمیل و تاثیر آن در ایمیل ماکتینگ

هر روز چند ایمیل دریافت می‌کنید؟ ایمیل‌های ارسالی شما عموما از چه اکانتی است؟ طبق گزارش گروه Radicati، در طول روز بیش از 1.9 میلیارد ایمیل ارسال می‌شود که این ایمیل‌ها وارد اسپم نمی‌شوند. اما به نظر شما همه این ایمیل‌ها را می‌خوانند؟ مسئله‌ایی که وجود دارد این است که دریافت‌کنندگان ایمیل بر اساس موضوع آن، تصمیم می‌گیریند که آن را باز کنند و یا این که آن را از اینباکس خود حذف کنند.

این تنها، یک بخش کوچک از استراتژی ایمیل مارکتینگ است که یک رابطه بین دریافت‌کننده و ایمیل است.

به عنوان یکی از حیاتی‌ترین بخش‌های ایمیل مارکتینگ ، باید زمان جدی را برای ساخت موضوع آن اختصاص دهید که از کپی کردن عنوان، از دیگران جلوگیری شود.

اما اگر شما نکات مهم را در این مورد بدانید لازم نیست که زمان زیادی را صرف کنید. در ارسال‌های بعدی‌تان، با در نظر گرفتن این دستورات می‌توانید یک موضوع ایمیل ایجاد کنید که توجه زیادی از کاربران را به خود جلب می‌کند.

برای نوشتن یک موضوع ایمیل خوب، باید نکات زیر را رعایت کنید:

–         قابل تحویل بودن

–         قابل فراخوانی بودن

–         شخصی‌سازی

–         واضح بودن

–         مختصر بودن

–         منسجم بودن مطالب

موضوع ایمیل و تاثیر آن در ایمیل مارکتینگ

شرح این 6 گام مهم برای انتخاب یک موضوع ایمیل مناسب

گام اول

چک کردن این که ایمیل به دست دریافت‌کننده رسیده است یا خیر؟ در این زمینه دو فیلتر است که باید از آن ها عبور کنید. مورد اول فیلتر اینباکس ومورد دوم فیلتر اسپم است.

برخی از افراد هنگامی که ایمیل‌های ارسالی خود را چک می‌کنند، طوری دقیق هستند که انگار یک ردیاب  BS دارند (این یک نوع ردیاب است که بسیار دقیق است). پس برای رسیدن ایمیل‌های ارسالی به اینباکس باید از کلمات اسپم مانند act now یا limited time و free اجتناب کنید (این کلمات به ترتیب به معنی همین الان کلیک کنید، زمان محدود و رایگان هستند).

هم چنین اگر زبان مورد نیاز شما غیر از فارسی است از حروف بزرگ برای موضوع ایمیلتان استفاده نکنید.

از قرار دادن علائم نقطه‌گذاری مانند علائم دلار و علامت تعجب در پایان جملات بپرهیزید.

گام دوم

برای این که بتوانید یک موضوع ایمیل قابل فراخوانی بنویسید از خودتان یک سوال بپرسید: آیا خواننده می‌داند که او چه کاری می‌تواند با این ایمیل انجام دهد؟ یک موضوع ایمیل باید به گونه‌ایی باشد که خواننده تمایل به باز کردن ایمیل و در نهایت کلیک بر روی لینک‌های موجود در آن داشته باشد. در موضوع ایمیل خود از افعالی که هیجان و ایجاد حس فوریت می‌کنند استفاده کنید. ‌به دو موضوع ایمیل زیر توجه کنید:

  • «ملاقات با Legendary Ming Tsai در Blue Ginger» ‌
  •  « Ming Tsai at Blue Ginger»

در موضوع اول خواننده راغب‌تر است تا ایمیل را باز کند اما در مورد دوم حس می‌کند تنها یک جمله‌ی خبری را می‌خواند. پس سعی کنید از کلماتی استفاده کنید که مشترک را تشویق به باز کردن ایمیل و در نهایت کلیک بر روی لینک‌های موجود، در آن کند.

گام سوم

تنها راهی که می‌توانید به دریافت‌کننده‌ی ایمیل حس ارزش دهید این است که موضوع آن را شخصی‌سازی کنید. طوری که او حس کند شما ایشان را می‌شناسید. در نظر داشته باشید که لیست ایمیل شما، تنها باید شامل افرادی باشد که رضایت کامل به دریافت خبرنامه از طرف شما را داشته باشند. سعی کنید در فرم‌های اشتراکی که در وب سایتتان قرار داده‌اید فیلد نام و نام خانوادگی را نیز قرار دهید تا بتوانید در زمان ارسال، موضوع ایمیلتان را شخصی‌سازی کنید.

گام چهارم

اگر به مشتریانتان که به محصولات و خدمات شما واقف هستند ایمیل ارسال کنید متوجه منظورتان خواهند شد. اما اگربرای کسی که تازه با خدمات شما آشنا شده است ایمیل ارسال کنید چه؟ آیا متوجه منظور شما خواهد شد؟

اگر عنوان ایمیلتان بسیار کلی باشد، بی معنا خواهد بود. اغلب بازاریاب‌های ایمیل سعی می‌کنند از خطوط موضوع هوشمندانه استفاده کنند. اگر  راهی که هوشمندانه و صریح باشد پیدا کردید، به دنبال آن بروید. اما هرگز در این مورد هزینه‌های گزاف نکنید. شما به راحتی می‌توانید با استفاده از کلمات کلیدی در موضوع ایمیلتان به دریافت‌کنندگان کمک کنید تا بفهمند محتوای ایمیل در چه زمینه‌ایی است. پس با استفاده از کلمات کلیدی‌ و صریح سعی کنید خوانندگان را از موضوع ایمیلتان مطلع کنید.

گام پنجم‌

شما می‌توانید موضوع ایمیلتان را طولانی بنویسید. اما این به نفعتان است که نهایت مختصر بودن را در موضوع ایمیل خود رعایت کنید. بهتر است در موضوع ایمیل خود از 50 کاراکتر یا کمتر از آن استفاده کنید. این به این دلیل است که باعث می‌شود کل موضوع در ایمیل قابل رویت باشد (مخصوصا در نمایش موبایل). همچنین مردم دوست دارند کل موضوع را یک جا ببنیند و بر اساس آن تصمیم بگیرند که ایمیل را باز کنند یا آن را حذف کنند. هرچه موضوع ایمیل کوتاه‌تر باشد، احتمال کمتری وجود دارد که ایمیلتان نادیده گرفته شود.

گام ششم

آنچه که در موضوع ایمیلتان است باید با محتوای آن مطابقت داشته باشد. فرض کنید در عنوان ایمیل نوشته اید 75 درصد تخفیف لباس مردانه، اما در محتوا این تخفیف تنها برای جوراب مردانه است. این کار باعث پایین آمدن نرخ‌های بازشدن، کاهش کلیک و افزایش نرخ لغو اشتراک می‌شود. سعی کنید موضوع و محتوای ایمیلتان منسجم و مطابق باشند.

ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *