کمپین در ایمیل مارکتینگ


مهم‌ترین موضوع در ایمیل مارکتینگ موضوع چگونگی بهبود دهش ایمیل‌ها(delivery) و نیز افزایش نرخ بازشدن (open rate) است.

  • استفاده از گوگل آنالیز برای دریافت درک بهتر در ایمیل مارکتینگ‌شما می‌توانید ببینید بعد از اینکه مشتریان بر روی لینک ایمیل تبلیغاتی شما کلیک می‌کنند چه اتفاقی می‌افتد. با تجزیه و تحلیل گوگل، شما می‌توانید  شناسایی صفحات مرده در سایت را ببینید، عملکرد مشترکان خود را به خوبی بشناسید و تحلیل کنید، می‌توانید ببینید آن‌ها چه صفحاتی را بازدید کرد‌ه‌اند، چه چیزی خریداری کرده‌اند، آیا آن‌ها خرید خود را رها کرده‌اند؟ همچنین می‌توانید از طریق نرخ  کلیک (CTR) اطلاعات خوبی به دست آورید و ببینید چه کسی چه کاری انجام می‌دهد. فقط فراموش نکنید بسیاری از مشتریان ایمیل‌های خود را از طریق پنجره‌ی پیش نمایشی که به طور خودکار به عنوان نرخ باز شمارش می‌شوند، مشاهده می‌کنند بدون کلیک کردن.
  • به طور مکرر، ایمیل‌های ارسال شده را بررسی کنید: راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی و ارسال ایمیل و خبرنامه کار ساده‌ای ست اما بعد از ارسال چه اتفاقی می‌افتد؟ اکثر مشترکان از آدرس ایمیل ارسالی شما را به عنوان (bounce back) در نظر می‌گیرند و حتی ممکن است خواهان لغو اشتراک خود شوند. دقت داشته باشید حتی یک برگه لغو اشتراک ممکن است برای شما شکایت هرزنامه به همراه داشته باشد(Spam Complaint).
  • بخش‌بندی ایمیل‌ها و فروش مبتنی بر فعالیت مشتری: زمانی که شما از گوگل آنالیز استفاده می‌کنید، یک بخش جدید از اطلاعات را به شما می‌دهد. این که کدام مشتری در کدام موضوعات بیشتر از همه فعال بوده و به دنبال چه محصولاتی بوده، با این اطلاعات شما می‌توانید بخش جدیدی درست کنید و صفحه درباره‌ی موضوعات مورد طرفدار برخی مشتریان صفحات جدید درست کرده و آن را به عنوان محصول آینده از طریق ایمیل تبلیغ کنید. همان‌ طور که می‌دانیم اکثر مشترکان نسبت به ایمیل‌های تبلیغاتی بی‌تفاوت هستند زیرا احساس می‌کنند موضوعات این نوع ایمیل‌ها جذاب نیست و یا به علایق آنها مربوط نمی‌شود.
  • بایگانی ایمیل‌ها پس از ارسال: بایگانی ایمیل‌ها تنها یک محیط برای دسترسی مشتریان به ایمیل‌های گذشته نیست بلکه یک صفحه استاتیکی است که هر کسی می‌تواند آن را با کمک موتورهای جستجو پیدا کند. اولین قدم این است که دسترسی به آرشیو ایمیل‌ها را online قرار دهید، مخصوصا ایمیل‌هایی که تصویر خوبی از عملکرد شرکت شما نشان می‌دهند، این که چه کارهایی تا الان انجام داده‌اید و چه محصولاتی را عرضه کرده‌اید. قدم دوم این است که یک فرم ثبت‌نام در خبرنامه‌ی الکترونیکی (email Signup Form ) را در صفحه‌ی اصلی آرشیو خود قرار دهید. با این کار شانس عضو شدن کاربرانی که از طریق کلمات کلیدی و جستجو با شرکت شما آشنا شده‌اند، به دست می‌آورید.

 

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *