10 مزیت استفاده از پاسخگوی خودکار (autoresponder) برای کسب و کارها

ابزار ایمیل مارکتینگ | پاسخگوی خودکار

استفاده از پاسخگوی خودکار یا autoresponder یکی از تاکتیک‌های ایمیل مارکتینگ است. در این مقاله قصد داریم به چند مزیت استفاده از این ابزار در ایمیل مارکتینگ اشاره کنیم:

1.   بازدیدکنندگان سایت‌تان را به سرنخ تبدیل کنید:

نرم افزارهایی که ابزار پاسخگوی خودکار یا autoresponder ارائه می‌دهند به شما این اجازه را می‌دهند که فرم ثبت‌نام ایجاد کنید و آن را در سایت خود قرار دهید. این فرم‌ها قسمت‌هایی دارند که اطلاعات تماس مشتری‌ها مثل ایمیل را می‌گیرند. این امکان وجود دارد که بازدیدکننده بعد از پر کردن فرم، سرنخ (lead) شما شود.

2.    ایجاد حس صمیمیت در سرنخ و بالا رفتن محبوبیت شما:

وقتی بازدیدکننده سرنخ شما می‌شود، با استفاده از ابزار پاسخگوی خودکار یا autoresponder می‌توانید ایمیل‌هایی به مناسبت‌های مختلف ارسال کنید. هم‌چنین با ارسال خبرنامه‌های آموزشی خدماتی، روابط قدرتمندی را بین خود و مشتری ایجاد می‌کنید.

3.   تبلیغ بیشتر محصولات و خدمات با بالا رفتن محبوبیت در نزد مشتریان:

آخرین بازدیدکنندگانی که سرنخ شما شده‌اند، از محتوای سایت‌تان و یا محصول و خدمات‌تان استقبال کرده‌اند. بعد از ثبت نام با ارسال ایمیل‌هایی مثل خوش‌آمدگویی، ایجاد حس صمیمیت و اعتماد را در او افزایش داده و این خود باعث معرفی شما توسط آن شخص به دیگر افراد می‌شود. پس از آن شما می‌توانید با خیال راحت تبلیغ محصولات و معرفی خدمات خود را در قالب خبرنامه برای او ارسال کنید.

4.   ایجاد دنباله‌ای از ایمیل‌های خودکار:

شما می‌توانید برای ارسال ایمیل به اشخاصی که عضو می‌شوند برنامه‌ریزی کنید. مثلا بعد از ثبت‌نام ایمیل خوش‌آمدگویی ارسال کنید. 3 روز بعد خدمات و محصولات را معرفی کنید در زمان دیگری قیمت محصولات و دعوت به خرید را برایشان ارسال کنید و به همین شیوه از لحظه ثبت‌نام کاربر تا تبدیل او به یک مشتری دائم فرآیندی را تولید کنید و ایمیل‌های آن را از پیش تهیه و با پاسخگوی خودکار یا autoresponder ها ارسال کنید.

5.    معرفی وبلاگ و یا وب سایت:

شما همیشه می‌توانید وب‌سایت و یا وبلاگ خود را با یک ایمیل خودکار به عنوان پاسخگوی خودکار (autoresponder) به مشتری‌ها معرفی کنید.

6.   آزمون کنید که کدام خبرنامه بهتر است:

با ارسال چند ایمیل خودکار و پیگیری نتایج آن می‌توانید به این نکته دست یابید که کدام نوع از خبرنامه‌ها و کدام زمان‌های ارسال مشتریان بیشتری را به خود جذب کرده است.

7.  ارائه خدمات عالی به مشتریان:

به عنوان مثال با پاسخگوی خودکار یا autoresponder ها می‌توان زمان برگزاری سمینارها و تائید عضویت در آن‌ها را به مشتریان ارسال کنید، و یا می‌توانید مشتریان را از مناسبت‌ها با خبر کنید. کتب و مقالات اینترنتی خود را در اختیار مشتریان قرار دهید.

8.  از ایمیل‌های خودکار نیز می‌توانید آمار ارسال بگیرید:

به خاطر داشته باشید درست است که تمامی ایمیل‌های شما با ابزار ایمیل مارکتینگ به صندوق ایمیل مشتری می‌رود، ولی بدانید اشخاصی که اسپم می‌کنند نیز مهم هستند زیرا به شما کمک می‌کنند لیست ایمیل‌تان را تمیز کنید.

9.  برند خود و شرکت خود را تبلیغ کنید:

با درست کردن قالب ایمیل ثابت که در آن تبلیغات برند، تصاویر محصولات، و معرفی شرکت‌تان را قرار داده‌اید، می‌توانید به طور خودکار آن را به هر مشتری جدید ارسال کنید.

10. موفقیت خود را از یک کسب و کار به کسب و کار دیگرتان انتقال دهید‌:

پاسخگوی خودکار یا Autoresponder ها و آمار حاصل از آن را به دیگر کسب وکارتان می‌توانید انتقال دهید. بسیاری از کسب‌وکارها در زمینه‌های مختلف ایمیل مارکتینگ دارند و از همان مشتری‌ها استفاده می‌کنند. با نتایج حاصل از آمار autoresponder ها و کمپین‌های دیگر می‌توانند، ایمیل مارکتینگ را برای دیگر کسب‌و کارها نیز راه‌اندازی کنند و نیاز به آزمون مجدد ندارند.

ابزارهای ایمیل مارکتینگایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *