اهمیت آدرس فرستنده در ایمیل مارکتینگ

آدرس فرستنده در ایمیل

برای داشتن یک ایمیل مارکتینگ موفق آدرس فرستنده در ایمیل بسیار حیاتی است. اکثر کاربران ایمیلی را باز نمی‌کنند، مگر اینکه آدرس فرستنده آن را بشناسند. جعل‌کنندگان ایمیل تلاش می‌کنند کاربران ایمیل را با تغییر نام فرستنده به یک نام معتبر، فریب دهند تا ایمیلشان توسط کاربر باز شود.
اکثر کاربران تصور می‌کند آدرس فرستنده در ایمیل فقط برای ارسال پاسخ و یا همان replay استفاده می‌شود. شاید تصور شما از آدرس فرستنده در ایمیل تنها Replay کردن می‌باشد. پس باید کمی بیشتر در این باره بدانید.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

ویژگی‌های آدرس فرستنده مناسب

از آدرس فرستنده تنها به عنوان یک فیلدی که باید پر کرد و دیده نمی‌شود استفاده نکنید. خیلی زیبا به نظر نمی‌اید زیرا اکثر کاربران در آدرس فرستنده به دنبال نامی آشنا و قابل اعتماد می‌گردند تا با خیال راحت ایمیل را باز کنند همچنین اکثر سرویس‌های ایمیل ساختارشان به گونه‌ای طراحی شده که ایمیل فرستنده نمایش داده می‌شود.

در انتخاب آدرس ایمیل فرستنده بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:

1- بهتر است که آدرس فرستنده خود را با هدف خود از ارسال آن خبرنامه مرتبط کنید. به طور مثال شما می‌توانید از این نمونه‌ها استفاده کنید:
newsletter@yourdomain. com
info@yourdomain. com
news@yourdomain. com
yourcompany@yourdomain. com

2- اگر از اسم شخصی خود استفاده می‌کنید، بعد از نام نقطه و یا خط فاصله بگذارید سپس نام شرکت و یا کسب و کارتان را بنویسید.

3- اگر می‌خواهید تنها از اسم شخصی خود استفاده کنید باید اطمینان حاصل کنید که اشخاصی که ایمیل شما را دریافت می‌کنند نام شما برایشان آشنا است.

4- نمایش نام شرکت و یا برند شما باید برای شناخت شما توسط کاربر کافی باشد. اما اگر تصمیم به استفاده از نام دپارتمان خود گرفتیتد حتما بعد از آن نام برند و یا شرکت خود را بنویسید تا خواننده شما را بشناسد.
نکته:  استفاده از یک آدرس فرستنده قوی و واحد در دراز مدت می‌تواند انسجام ایمیلهای ارسالی شما را افزایش داده و مشترکین معتمد بیشتری را برای خود جمع کنید در این صورت درصد اسپم شدن ایمیل‌های شما نیز پائین می‌آید.

حالا دیگر خوانندگان شما را می‌شناسند، از باز شدن ایمیل‌هایتان لذت ببرید.

آدرس فرستنده به گیرنده می‌گوید که این ایمیل از کجا و یا از طرف چه کسی ارسال شده است که می‌تواند به این فرم‌ها باشد:
• نام شخصی در یک سازمان ( مدیر سازمان)
• نام یک بخش از یک سازمان (پشتیبانی مشتریان)
• نام و یا نام برند یک شرکت (Apple)
• نام یک محصول (iphone)
• عناوین توصیفی (آغاز سال نو)

به عنوان مثال اگر نام شما استیو جابز باشد، و کاربران برند Apple را بشناسند، نام شما نیز برایشان آشنا خواهد بود، در صورتی که نامتان در آدرس ایمیل فرستنده اضافه شده باشد. شرکتی مثل اپل که مصرف گرا می‌باشد مناسب است که از نام برند خود در آدرس فرستنده استفاده کنند.
اینکه شما چه آدرسی را به عنوان آدرس فرستنده انتخاب می‌کنید بستگی به میزان ارتباط شما با مشترکینتان دارد.

به طور کل باز شدن ایمیل شما توسط آنها، به اینکه آنها آدرس فرستنده ایمیل را بشناسند، وابسته است. اگر خواننده آدرس ایمیل فرستنده را نشناسد، به احتمال زیاد آن ایمیل را اسپم خواهد کرد. این عمل شهرت آدرس ایمیل شما را برای ارائه دهندگان سوریس ایمیل مثل گوگل و یاهو خراب کرده و قابلیت ارائه نامه‌های پستی یا deliver mailing ایمیل شما پائین می‌آید.
نکته:  بر اساس گزارش ارائه دهندگان سرویس‌های ایمیل، آدرس فرستنده در 73 درصد از ایمیل‌هایی که اسپم شده‌اند دلیل اصلی بوده است.

در پایان مقاله می‌خواهیم اشاره‌ای به این موضوع داشته باشیم که اخیرا ارائه دهنده سرویس ایمیل یاهو، سیاست‌های حفظ حریم خصوصی (privacy policy) خود را تغییر داده و در نرم‌افزار‌های ارسال ایمیل انبوه مانند میلرلایت این امکان که آدرس فرستنده، یاهو باشد، در حال حاضر وجود ندارد. امیدواریم در آینده نزدیک این مشکل نیز برطرف شود.

بیشتر بخوانید: تبلیغات اینترنتی را بهتر بشناسیم

ایمیل مارکتینگ

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *