چه تعداد ایمیل ارسال کنیم بهتر است؟ هر چند وقت یکبار؟ روزانه یا هفتگی!

حفظ ارتباط با مشتری

ایمیل مارکتینگ یکی از قوی‌ترین راه‌های حفظ ارتباط با مشتری می‌باشد. این راه این اطمینان را می‌دهد که شما همیشه در یاد مشتریان باقی خواهید ماند. اما یکی از موضوعات دشوار در ایمیل مارکتینگ این است که چه تعداد ایمیل و با چه قاعده‌ای به مشتریان باید ارسال کرد. آیا می‌دانید چه تعداد ایمیل برای حفظ ارتباط با مشتری بهتر است؟

تحقیقات نشان داده ارسال پشت سر هم و تعداد بالای ایمیل یکی از عواملی است که مشتریان را به لغو اشتراک و یا از آن بدتر به اسپم تشویق می‌کند. چرا که در این شرایط خبرنامه‌ها را به عنوان عامل مزاحم برای خود می‌دانند. 73 درصد از مشتریانی که در این تحقیقات لغو اشتراک کرده‌اند، دلایل‌شان تعداد بالای دریافت ایمیل از شرکت فرستنده بوده است.

این موضوع شاید برای صاحبان کسب‌وکار ناراحت‌کننده باشد. زیرا همیشه این تصور که «هر چه بیشتر ارسال کنم، نرخ کلیک بالاتری خواهم داشت. بنابراین بیشتر تبلیغ خواهم کرد. مشتری بیشتری جذب خواهم کرد و درآمد بالا خواهد رفت». هر کسب وکاری را در وسوسه‌ی ارسال خبرنامه‌های بیشتر قرار می‌دهد. اما حقیقیت این است که هرگز ارسال زیاد، لازمه‌ی سود زیاد نیست.

هر چند وقت یک بار باید خبرنامه ارسال کرد؟

اول از همه باید به این نکته اشاره کرد که پاسخ این سوال صرفا متناسب با نیاز هر کسب‌وکاری نمی‌باشد. نحوه‌ی ارسال صرفا به نوع کسب‌وکار شما بستگی دارد. به طور مثال کمپانی‌هایی وجود دارند که روزانه 2 و یا بیشتر خبرنامه ارسال می‌کنند و بسیار موفق می‌باشند. البته این شرکت‌ها جزء استثناء‌ها هستند. به جای این که به دنبال خلق قاعده باشیم، می‌توانیم از تجربیات شرکت‌های بزرگ در این زمینه استفاده کنیم:

  • ارسال خبرنامه حداقل یک بار در ماه:

کمتر از یک بار در ماه نظمی نخواهد داشت و به محبوبیت و ماندگاری شما در یاد مشتریان لطمه خواهد زد. این روش معمولا برای کسب‌و‌کارهایی مفید است که هر چند وقت یکبار واقعا خبر مهمی دارند و می‌خواهند برای مشتریان‌شان ارسال کنند. در حقیقت این ایمیل مارکتینگ نیست بلکه یک ارسال ایمیل گروهی است که در هر روزی از ماه می‌توان آن را ارسال کرد. اما می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد و باعث می‌شود مشتری شما را به خاطر داشته باشد. در این صورت اگر زمانی نیاز به خرید و یا ثبت‌نام داشتند به سراغ کسب‌وکار شما بیایند.

  • ارسال ایمیل خبرنامه حداکثر یکبار در هفته:

 ارسال یک بار در هفته نیز یکی دیگر از روش‌های ارسال تاثیرگذار می‌باشد. در حالی که برخی از شرکت‌ها می‌توانند کمپین‌های روزانه تاثیرگذاری داشته باشند. اما با این کار امکان لغو اشتراک و یا اسپم را به راحتی به مشتریان خود می‌دهند. بر عکس تصورتان در صورتی که بیشتر از یک بار در هفته ارسال داشته باشید، نرخ بازشدن و نرخ کلیک شما به طور چشم‌گیری پائین می‌آید. تحقیقات نشان داده‌اند برخی از شرکت‌های بزرگ‌تر که ارسال خود را از یک بار در هفته به دو بار افزایش دادند نیز در حدود 50 درصد لغو اشتراک‌شان بالا رفته است. حتی با وجود این که نرخ باز شدن ایمیل‌های‌شان تا 80 درصد افزایش یافته بود.

 پس به عنوان یک نتیجه‌گیری جامع، ارسال یک بار در هفته بیشتر تاثیر را بر فروش کسب ‌وکارها و دوام ایمیل مارکتینگ خواهد داشت.

در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که مهم‌ترین فاکتور در ایمیل مارکتینگ، محتوا می‌باشد. برای این که لغو اشتراک را پائین بیآورید و نرخ باز شد را افزایش دهید، باید تلاش کنید محتوای با ارزش و با کیفیت تهیه کنید. اینکه فقط برای ارسال بیشتر به فکر پر کردن خبرنامه‌ها باشید به رشد شما کمکی نمی‌کند.

اگر شما اصرار دارید که بیشتر از یک بار در هفته خبرنامه ارسال کنید، ابتدا باید از خود بپرسید آیا این خبرنامه به زمان حساس است؟ واقعا نمی‌توان دو خبرنامه را به هم ترکیب کرد و آن‌ها را در قالب یک خبرنامه ارسال کرد؟ آیا مشتری اگر الان دریافت نکند، چیز مهمی را از دست خواهد داد؟ و اگر چنین است می‌توانید آن را زودتر به او ارسال کنید؟

مطمئن شوید که خبرنامه‌ی شما محتوای مفیدی در اختیار مشتری قرار می‌دهد.

ابزارهای ایمیل مارکتینگایمیل مارکتینگبازاریابی محتوا

1 دیدگاه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *