اعتبار خود را با قرار دادن لینک لغو اشتراک بالا ببرید

لغو اشتراک

آنچه کسب‌وکارهای هوشمند انجام می‌دهند‌: قرار دادن لینک لغو اشتراک در بالای خبرنامه‌های خود.

شما ممکن است تعجب کنید که چرا دسترسی به لغو اشتراک را به این آسانی در معرض دید مشتریان قرار می‌دهیم. ممکن است با خود بگوئید زمانی که دکمه‌ی لغو اشتراک در پائین صفحه است، دست کم مشتری برای پیدا کردن آن تا انتهای خبرنامه اسکرول می‌کند. یا ممکن است تصور کنید دیدن لغو اشتراک در انتها باعث می‌شود او مجذوب خواندن خبرنامه شما شود.

اما واقعیت این است که اکثر خوانندگان ایمیل‌ها، اصلا تا انتهای خبرنامه‌ها را مطالعه نمی‌کنند. به جای آن برای خلاص شدن، ایمیل را اسپم می‌کنند. روشی که ارائه‌دهندگان سرویس ایمیل مثل یاهو و جی‌میل به آسانی در اختیار کاربران قرار داده‌اند.

اما چرا گزینه‌ی لغو اشتراک که به مراتب اثر تخریبی آن کمتر است، به این آسانی در دسترس کاربر نیست‌؟

آیا می‌دانید اسپم چیست‌؟

بسیاری از کاربران اسپم می‌کنند زیرا اصلا نمی‌دانند اسپم چیست. در برخی موارد آنها بر این باورند که اگر لینک لغو اشتراک را کلیک کنند، عضو می‌شوند. حتی این که باعث می‌شود خبرنامه‌های بیشتری به آنها ارسال شود. تا زمانی که لینک لغواشتراک را در انتهای خبرنامه‌ها به خاک بسپارید، کمکی به کاهش نرخ اسپم نخواهد کرد. با توجه به اینکه ارائه‌دهندگان سرویس ایمیل دکمه اسپم را در هر جای قابل مشاهده در دسترس کاربران قرارداده‌اند.

تفاوت بین اسپم کردن و لغو اشتراک این است که اسپم به شهرت و اعتبار شما نزد ارائه دهندگان سرویس‌های ایمیل لطمه می‌زند و آن‌ها شما را به عنوان مزاحم کاربران شناسایی می‌کنند. قطع کردن  ISP(internet service provider) نتیجه گزارش اسپم بالا می‌باشد. اگر گیرندگان ایمیل‌های شما به طور مداوم آن‌ها را اسپم کنند، حتی اگر منظورشان از این کار توقف رسیدن ایمیل باشد، اثرات منفی بر اعتبار ایمیل شما خواهد گذاشت.

گوگل به بازاریابانی که از کمپین‌های ایمیل مارکتینگ استفاده می‌کنند، اعلام کرده است که لینک لغواشتراک را به طور واضح در بالای خبرنامه خود قرار دهند. داشتن امکان لغو اشتراکی که در معرض دید باشد، به مراتب خیلی بهتر از بالا بودن نرخ اسپم می‌باشد. اگر کسی علاقه‌ای به دریافت ایمیل‌های شما ندارد، چرا برای او امکانی قرار نمی‌دهید که به آسانی بتواند آن را اعلام کند و اشتراک خود را لغو کند؟ چرا به مشتری یک راه سریع، آسان و مودبانه برای قطع ارتباط ارائه نمی‌دهید؟ با ارائه‌ی یک فرصت آسان با قرار دادن لغو اشتراک، از صدمه به اعتبار ایمیل خود جلوگیری می‌کنید. هم‌چنین به شما کمک خواهد کرد که لیست ایمیل‌های‌تان برای کسب و کارتان پاک و امن شود.

  • نظر شما در مورد اسپم کردن ایمیل‌ها چیست ؟
  • آیا این که لینک لغو اشتراک به آسانی در اختیار مشتری قرار بگیرد مهم است‌؟
  • آیا دریافت‌کنندگان ایمیل‌های شما تفاوت اسپم و لغو اشتراک را می‌دانند‌؟

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

بیشتر بخوانید: تبلیغات اینترنتی را بهتر بشناسیم

ایمیل مارکتینگ

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *