چرا ایمیل مارکتینگ یک ضرورت است؟

کسب‌وکار

اغلب ما برای کسب‌وکار خودمان یک وب‌سایت داریم. مشتریان ما برای خرید یا اطلاع از محصولات یا خدمات ما از سایت ما بازدید می‌کنند. این بازدیدکنندگان از طرق مختلف به سایت ما سر می‌زنند:

  • موتورهای جستجو
  • تبلیغات ما در سایت‌های مختلف
  • تبلیغات ما در رسانه‌های آفلاین
تحقیقات ما نشان می‌دهد که هر بازدیدکننده برای یک وب‌سایت رقمی بین 500 تا 10.000 تومان هزینه دارد. یعنی اگر وب‌سایت شما روزی 100 نفر بازدیدکننده دارد شما برای جذب این 100 نفر در بخش‌های مختلف حداقل 50.000 تومان هزینه کرده‌اید. این شامل هزینه‌ی طراحی وب‌سایت، هزینه‌های هاستیگ، هزینه‌های تبلیغات و … می‌گردد.
این بازدیدکنندگان اغلب مشتریان بالقوه کسب‌وکار ما هستند. اکثر کسب‌وکارها کمترین توجه را برای استفاده بهینه از این بازدیدکنندگان دارند.
بگذارید با یک مثال مساله را روشن‌تر کنم. فرض کنید شما یک آژانس مسافرتی دارید در روز چند صد نفر از طرق مختلف وارد وب‌سایت شما می‌شود. درصد کمی از این افراد (زیر 10 درصد) از شما خرید می‌کنند. 90 درصد بدون خرید، وب‌سایت شما را بسته و چند روز بد اسم آژانس شما را هم فراموش می‌کنند. آیا جذب این 90 درصد برای شما هزینه در برنداشته است؟ قطعا شما هزینه‌هایی برای این 90 درصد متقبل شده‌اید. پس چرا برنامه برای جذب آن‌ها در  آینده ندارید؟

راهکار این موضوع برای کسب‌وکار من چیست؟ 

چگونه می‌شود از خاطر این 90 درصد پاک نشد؟ بهترین شیوه این است که شما به روش خلاقانه‌ای ایمیل این افراد را در ورود به سایت گرفته و در دفعات بعدی به جای آن که آن‌ها به سراغ شما بیایند، شما به سراغ آن‌ها بروید. مثلا در یک وب‌سایت آژانس مسافرتی می‌توانید با قرار دادن یک فرم عضویت در خبرنامه به کاربران این وعده را بدهید که در تورهای لحظه‌ی آخری را به آنها ارسال خواهید کرد و یا آنها را در قرعه‌کشی‌های ماهانه شرکت خواهید داد. با این شیوه شما می‌توانید به راحتی تا 50 درصد بازدیدکنندگان خود را با روش‌های ایمیل مارکتینگ به مشتریان خوشحال کسب‌وکار خود تبدیل کنید.
آیا شما از این شیوه برای افزایش فروش در کسب‌وکار خود استفاده می‌کنید؟

ابزارهای ایمیل مارکتینگایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *