بهترین دوست بازاریابان پرمشغله یا تنبل

پاسخگوی اتوماتیک

در این مقاله می‌خواهیم یک راه بسیار مفید برای ایجاد اقتدار، جذب مخاطب، توسعه تفاهم و اعتماد مخاطب، و بالا رفتن رتبه‌ (رنک) شما در موتورهای جستجو را معرفی کنیم.

همه کاربران اینترنت وبلاگ‌ها را دوست دارند. اما نوشتن وبلاگ زمان‌بر است. ما برای نوشتن مقالات و بلاگ‌ها نیاز به محیطی آرام و دور از سرو صدا داریم تا بتوانیم محتواها را هوشمندانه تولید کنیم. علاوه بر تمام این‌ها رسیدگی به کسب‌وکار و درآمد هم تقریبا 80 درصد زمان مفید روزانه را به خود اختصاص می‌دهد. پاسخگوی اتوماتیک یا Autoresponder یک ابزار بسیار قوی برای ایمیل‌مارکتینگ و یا پست‌های وبلاگ شما می‌باشد. چگونه؟!!

پاسخگوی اتوماتیک یا Autoresponder چیست و چرا برای ایمیل‌مارکتینگ به آن نیاز داریم‌؟

پاسخگوی اتوماتیک یا Autoresponder در واقع دنباله‌ای از ایمیل است که با نظم و زمان‌بندی که شما تعیین می‌کنید، برای مشتریان‌تان به صورت خودکار ارسال می‌شود. یک پاسخگوی خودکار خوب می‌تواند محتوای مفیدی را در اختیار مشتریان شما قرار دهد. آن‌ها می‌توانند مطالب ارزشمندی را از شما دریافت کنند که این موضوع به فروش شما بسیار کمک خواهد کرد. از این سیستم هم برای اولین مشتریان می‌توانید استفاده کنید و هم برای تمامی مشتریان ثابت‌تان. از پاسخگوی خودکار می‌توانید برای مناسبت‌هایی مثل روز مادر و روز پدر استفاده کنید. این سیستم هرگز شما را خسته نمی‌کند و بهترین محتواهای شما را در یک زمان‌بندی مشخص، به هر مشتری جدیدی که به شما بپیوندد ارسال می‌کند.

حال چرا اسم آن را بهترین دوست بازاریابان پرمشغله می‌نامیم؟ آیا پیش آمده که شما بخواهید یک روز هفته را به استراحت و تفریح اختصاص دهید؟ آیا شده است که یک مسافرت چند هفته‌ای داشته باشید؟ در این مواقع پاسخگوهای خودکار می‌توانند دوستان مفیدی برای شما باشند و از کسب‌وکار شما محافظت کنند.

یک پاسخگوی خودکار  خوب چگونه است ؟

همه Autoresponder ها خوب نیستند. زیرا اکثر آنها با اهداف سودجویانه برای بازاریاب طراحی می شوند. یک Autoresponder خوب در وهله اول باید با هدف رضایت و کمک به خواننده طراحی شود.

مهم ترین عملکرد یک Autoresponder این است که افرادی را که در مورد کسب و کار شما و آنچه که انجام می دهید کنجکائ هستندراروشن کند و آنها را به لیست طرفداران ثابت شما اضافه کند. این بدان معنا است که برای Autoresponder نیاز به یک محتوای قوی دارد. محتوایی که وقتی خواننده آن را می خواند هیجا ن زده شود و تمایل به کلیک کردن داشته باشد.

لازم نیست این ایمیل طنز، خنده دار و یا شاعرانه باشد فقط کافی است که به اندازه مفید باشد. کافی است که راه حلی برای سوالات و یا مشکلاتی را که خواننده با آنها مواجه است داشته باشد و یا شامل اطلاعات سریع و کوچکی برای رسیدن به اهدافشان باشد و همچنین این ایمیل ها باید بتوانند شما را  خوب، صمیمی، و یک فرد قابل اعتماد نه فقط یک کارشناس بلکه یک متخصص دوست داشتنی جلوه دهند.

پاسخگوی اتوماتیک می تواند کیس‌های خوبی برای شما بیآفریند:

شما می‌توانید از پاسخگوی اتوماتیک برای آموزش در مورد خدمات و یا کالاهایی که قبل از خرید نیاز به آموزش دارند استفاده کنید. به دنبال مشکلات و نیازهای مشتریان باشید. آن‌ها را کشف کنید، تصویر زندگی آن‌ها را در مواجه با نیازشان طراحی کنید و نمایش دهید. سپس راهنمایی‌شان کنید و راه‌های مواجه با نیازشان را توضیح دهید. به این طریق جلب اعتماد خواهید کرد. در آخر ویژگی‌ها و منافع خدمات و یا کالای‌تان را که در جهت رفع نیازشان مفید هستند، برایشان معرفی کنید. بدین‌ترتیب میل شدیدی را برای خرید در آن‌ها ایجاد خواهید کرد. تمامی این مراحل را در قالب ایمیل‌هایی منظم و منسجم با پاسخگوهای خودکار می‌توانید انجام دهید.

هم‌چنین اگر هدف دقیق شما رساندن مشتری به خرید نیست، محتوای شما باید به گونه‌ای باشد که اگر چه کاربر خریدی نمی‌کند، اما هم‌چنان طرفدار پرو پا قرص خبرنامه‌های‌تان باقی بماند. چه مشتری 6 ماهه باشد چه مشتری 1 ساله، تا هنگامی که زمان مناسب برای کاربر فراهم شود با ارسال ایمیل‌های خلاقانه و جذاب باید او را جذب خود نگه دارد.

همین حالا پاسخگوی خودکار خود را بسازید:

در نظر داشته باشید رتبه(رنک آوردن) در موتورهای جستجو و  بالا رفتن ترافیک سایت‌تان به خودی خود انجام نمی‌شود.  شما با تبلیغات یا پرداخت وابسته به کمیسیون (affiliate commissions) هم‌چنین با گذشت زمان و خلاقیت در تبلیغات می‌توانید ترافیک سایت خود را بالا ببرید.

وبلاگ‌نویسی و یا ایمیل مارکتینگ و هر نوع مارکتینگ اینترنتی دیگر مستلزم زمان و خلاقیت می‌باشد. شما دوست دارید در همان ابتدا مشتریان خود را داشته باشید و کاربران را جذب خود کنید. اگر در نقطه صفر شروع هر نوع اینترنت مارکتینگی هستید برای اولین قدم پاسخگوی خودکار یا Autoresponder خود را راه بیاندازید.

چگونه؟ سوالات زیر را با دقت بخوانید و پاسخ آن را برای ما ارسال کنید و منتظر پیشنهادات ما باشید:

  1. آیا شما در حال حاضر پاسخگوی خودکار دارید و در موقعیت مناسبی قرار دارد؟
  2. اگر چنین است آیا محتوای آن به گونه‌ای است که خواننده را به خود جلب کند؟ چند درصد خوانندگان بعد از خواندن آن‌ها جذب شما شده‌اند؟
  3. آیا شما از تعداد ایمیل‌هایی که با پاسخگوی خودکار ارسال می‌کنید راضی هستید؟ و یا اینکه فکر می‌کنید باید کمی آن‌ها را گسترش دهید و محتوای با کیفیت‌تری ارسال کنید؟

 با پاسخ‌گویی به هر یک از این سوالات و رفع مشکلات آن‌ها می‌توانید به روند انجام ایمیل مارکتینک و دیگر مارکتیگ‌های اینترنتی خود که از پاسخگوی خودکار استفاده می‌کنید، کمک زیادی کنید.

ابزارهای ایمیل مارکتینگایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *