90 درصد مشتریان خود را از دست ندهید!

مشتریان

بر اساس گفته چت هولمز (یکی از بهترین مربیان کسب‌وکار در جهان) تنها 3 درصد از مخاطبان و مشتریان  کسب‌و‌کار شما آماده خرید هستند. و 6 الی 7 % نیز به شانس بستگی دارد.

اگر شما می خواهید 90 درصد دیگر را نیز به دست آورید نیاز به تعامل بیشتری با مشتریان‌تان دارید.

چه کاری باید انجام بدهید ؟

  • این حس را به مشتری منتقل کنیم که برایش مفید هستیم
  • با یک مشتری به صورت شخصی و نفر به نفر صحبت کنیم
  • نشان دهیم که برایش ارزش افزوده ایجاد می کنیم
  • به مشتری نشان دهیم که در حوزه کاری خود متخصص هستیم

بعد از این کارها شما آماده فروش به مشتری هستید و مشتری آماده خرید است.

به نظر همه این ها کار زیاد و زمان بری است، اما خوب این کارهای سخت را شما فقط یک بار انجام می‌دهید.

برای این کار بهتر است از پاسخگوهای خودکار استفاده کنید. با این پاسخگوهای خودکار شما می‌توانید مشترک‌های زیادی را از طریق دنباله‌ای از ایمیل‌ها که قالب آن‌ها را از قبل نوشته‌اید، بدون نیاز به انجام هر کار دیگری به دست آورید.

ایده‌هایی برای پاسخگوهای خودکار شما:

1- مخاطبان خود را آموزش دهید: 

دنباله‌ای از ایمیل‌ها را جهت آموزش به مخاطبان خود به صورت گام به گام تهیه کنید. دقت کنید که از ابتدا ذکر کنید که هدف‌تان از ایمیل‌های‌تان چیست تا بدین ترتیب مخاطبان عضو خبرنامه‌های‌تان شوند و بدانند که به چه چیز نیاز دارند که خبرنامه‌های شما را باز می‌کنند.

ابتدا با نکات ساده و آسان آغاز کنید. سپس رفته رفته اطلاعات پیشرفته‌تری در اختیارشان قرار دهید. تا به مرور زمان آن‌ها را متخصص کنید. سپس پیشنهاد خرید محصول و یا خدمتی را که در آن زمینه اطلاعات کسب کرده‌اند را به آن‌ها بدهید. تجربه و تخصص خود را به مانند یک کلاس درس در نظر بگیرید که می‌خواهید اطلاعات خود را به دیگران نیز بیآموزید.

من به تازگی خبری شنیده‌ام در مورد قصابی که با استفاده از پاسخ‌های خودکار ایمیل‌های آموزشی در مورد دستورالعمل‌های پخت گوشت گاو را برای مشتریان خود ارسال کرده است. هم هوشمندانه است و هم ساده. نه‌؟

2- معرفی دوباره‌ی محتواهای قدیمی اما بهترین آن‌ها‌: 

بهترین بلاگ‌های قدیمی خود را با مشتریان جدید به اشتراک بگذارید. این کار نه تنها مشتریان بالقوه را مجددا به سایت‌تان بر می‌گرداند، بلکه به بالا رفتن نرخ کلیک شما نیز کمک می‌کند زیرا اکثر کاربران کلیک از طریق سایت را بیشتر انجام می‌دهند تا خبرنامه. بنابراین افرادی را که از طریق سایت ثبت‌نام می‌کنند را هدایت کنید و محتواهای خود را برای آن‌ها ارسال کنید.

3-  به کاربران پیشنهاد برقراری ارتباط بیشتر بدهید‌: 

از مشتریان‌تان بخواهید شما را در دیگر رسانه‌های اجتماعی نیز دنبال کنند. مردم ارتباط آنلاین با دیگران را بسیار می‌پسندند. ان‌ها روابطی که واقعی هستند را دوست دارند حتی اگر با یک شرکت باشد.

به کاربران دلایلی قانع کننده دهید تا شما را like و یا follow کنند. توضیح دهید که چه محتوایی را که در رسانه‌های مختلف اجتماعی منتشر می کنید.

4-    ارتباط خود را با مشتریان حفظ کنید‌: 

از آنها سوال کنید. بپرسید آنها در اینترنت بیشتر چه چیزهایی را جستجو می کنند و چه چیزهایی را می پسندند و ببینید این مطالب چکونه به شما کمک می کند.

Derek Halpern یکی از مشتریان سرویس ایمیل مارکتینگ می‌گوید: من در حال حاضر مطالب جامعی برای ارسال autoresponder به لیست مشترکین‌ام ندارم اما یک ایمیل خوش آمدگویی بسیار خوب ارسال کرده ام که از آنها پرسیده‌ام در اینترنت به دنبال چه می گردید؟ و اکثر مشتریان به این سوال جواب داده‌اند که به دنبال خرید کالاهایی در بهترین شرایط هستند.

5-    درباره‌ی فیدبک‌ها (feedbacks) سوال کنید: 

با سوال در مورد بازخوردها، ورود بیشتر به سایت‌تان را از مشتریان‌تان دریافت کنید. ممکن است تجربه کرده باشید وقتی محصولی را از آمازون خریداری می‌کنید چند روز بعد از این که  محصول به دست‌تان رسید ایمیلی برای شما ارسال می‌کنند و از شما در مورد محصول که خرید کرده‌اید سوال می‌کنند.

6-    آشنایی مشتریان با محصولات و ویژگی‌های آن‌ها (کاتالوگ محصولات): 

مشتریان خود را آموزش دهید، ویژگی‌ها و محصولاتی که ممکن است اطلاعاتی در موردشان نداشته باشند به آنها معرفی کنید.

7-    تخفیف و یا پاداش بدهید: 

برای برخی محصولاتی که مشتریان هر جای دیگری نمی‌توانند آن‌ها را پیدا کنند تخفیف بگذارید. در مورد مراحل 4و5 کمی بیشتر تامل کنید. بعد ازاینکه مشتریان را به فیس‌بوک و یا دیگر شبکه‌های اجتماعی دعوت کردید و برخی مطالب مفید را با آن‌ها به اشتراک گذاشتید، سپس آن‌ها را به یک رویداد و یا محصول رایگان دعوت کنید.

چگونه در سندر پاسخ خودکار بسازیم ؟

ابزارهای ایمیل مارکتینگایمیل مارکتینگ

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *