5 ایده برای به کار بردن call to action‌های پویا

CTAهای داینامیک

آیا تاکنون از call-to-action‌ها در کمپین‌های خود استفاده کرده‌اید؟ از CTAهای داینامیک چه طور؟

تاکنون CTA‌ها تنها برای رساندن شما به هدف و نیازتان بوده است. مانند:

  • کلیک بر روی لینکی خاص
  • بازدید مشتری از یک landing page
  • خرید محصول
  • به طور عمومی برای همه کاربران

اما زمانی که شما CTAهای داینامیک خود را براساس نیاز‌ها و علایق مشتریانتان انتخاب کنید، به نوعی ایمیل خود را شخصی‌سازی کرده‌اید. شخصی‌سازی فقط به این معنا نیست که ایمیلی با نام هر شخص برایش ارسال کنید و بنویسید مثلا مشتری محترم جناب آقای…. و ادامه کمپین. نه!!!

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

این که شما کمپین‌ها و CTA‌های خود را طوری برنامه ریزی کنید که مشتری از دیدن call-to-action ایمیل شما به وجد بیاید نوعی شخصی‌سازی (personalization) محسوب می‌شود که از جنس داینامیک می‌باشد.

 حتما تاکنون برای شما نیز پیش آمده که ایمیلی دریافت کنید. سپس با دیدن لینک یا تبلیغی مشتاقانه به روی آن کلیک کنید.همزمان با خود بگوئید : «چه عالی! مدت‌ها بود به دنبال این محصولی یا چنین خدماتی بودم». با رفتن به سایت و مشاهده آن یا واقعا همان کالایی را دیده‌اید که انتظارداشتید و یا نه. در هر صورت مهم این است که شما را تشویق به کلیک و اقدام به خرید یا مشاهده کرده است (call-to-action).

این که در فضای کسب و کار و محصولات شما چه چیز مطابق با علایق و نیازهای مشتری می‌باشد تا براساس آن CTA‌های مناسب را در کمپین‌ها ارائه دهید، call-to-action داینامیک می‌باشد.

به خاطر داشته باشید شخصی‌سازی اثر گذارترین روش در بازاریابی است. طی یک بررسی که بر روی 93000 CTA در دنیا انحام گرفته، مشخص شده که CTAهای داینامیک که نیاز مشتری را هدف قرار داده است، نسبت به CTAهایی که برای همه بازدیدکنندگان و به صورت عمومی طراحی شده‌اند، 42 درصد بیشتر سرنخ‌ها را به فرصت تبدیل کرده‌اند.

در اینجا چند ایده کوتاه توضیح داده شده تا بتوانید CTAهای داینامیک را در سایت، کمپین ایمیل و وبلاگ خود قرار دهید:

1- ارائه پیشنهادات مختلف بر اساس علایق کاربران:

اگر شما بازاریاب باهوشی باشید به احتمال زیاد تعداد زیادی از سرنخ‌های خود را به مشتری تبدیل می‌کنید. همان طور که می‌دانید افراد مختلف دارای نیاز‌ها و علایق متفاوتی هستند. چرا از اطلاعاتی که راجع به مشتریانتان دارید برای ارائه پیشنهادات متفاوت به آن‌ها استفاه نمی‌‌کنید؟

به طور مثال یک کسب و کار در زمینه تبلیغات فعالیت می‌کند. وی به مشتریان خود که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت می‌کنند، یک CTA در مورد ebook تجارت الکترونیک ارائه می‌دهد. اما به مشتری‌هایی که به اصطلاح مصرف‌کننده و nonprofit هستند در نهایت یک CTA برای ثبت نام در webinar (سمینار تحت وب) ارائه می‌دهد. بکارگیری چنین روشی بسیار موثر‌تر از نمایش یک یا چند آفر عمومی به هر دو گروه می‌باشد که فقط باعث کمی تامل و تجدید نظر در آنها می‌شود.

2- ارائه پیشنهادات مختلف بر اساس میزان بازدید از صفحات سایت

صفحات پر بیننده سایت می‌توانند به روشنی به شما بگویند کدام مباحث کسب و کار شما طرفدار بیشتری دارد. برای آن‌ها CTA ارائه دهید.

3- ارائه پیشنهادات مختلف بر اساس رده‌های سنی مختلف

اینکه چه افرادی بیشتر به چه صفحه‌هایی می‌روند نیز آمار مفیدی است. از این آمار می‌توانید رده سنی و یا رده‌های سنی سایت خود را پیدا کنید. یک سایت ممکن است با توجه به محصول یا کالایی که ارائه می‌دهد دو گروه سنی مختلف و یا بیشتر را جذب خود کند. پس CTAهای داینامیک مناسب برای هر گروه سنی از لحاظ محتوا و طراحی ارائه دهید.

4- ارائه پیشنهادات مختلف ‌به کاربرانی که قبلا دانلود داشته‌اند و یا ثبت نام کرده اند

کاربرانی که به صورت آنلاین و در لحظه در سایت برای کالا یا محصولی ثبت نام می‌کنند دیگر نمی‌توان برای آن‌ها درباره همان محصول CTA ارائه کرد. اما فرصت را از دست ندهید. شما می‌توانید درباره مباحث دیگر CTA‌های مختلفی را در ایمیلی که برای خوش آمدگویی و یا تائید عضویت ارسال می‌کنید قرار دهید.

5- ارائه همان پیشنهادات به همان مشتریان ولی این بار به صورت شخصی‌سازی شده و با ارسال به تک تک آنها

ایمیل مارکتینگبازاریابی محتوا

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *