آیا گسترش رسانه‌های اجتماعی کارایی ایمیل مارکتینگ را از بین خواهد برد؟

بازاریابی محتوا و ایمیل مارکتینگ شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی محتوا و ایمیل مارکتینگ شبکه‌های اجتماعی


ظهور رسانه‌های اجتماعی بدون شک مورد استقبال اکثر مردم در صنعت بازاریابی محتوا قرار گرفته است. امروزه افراد زیادی از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند LinkedIn، فیس بوک و توییتر و… برای رونق در  کسب و کارشان،  با مردم ارتباط برقرار کرده است.

استفاده از ایمیل مارکتینگ در بازاریابی محتوا و کار با شبکه‌های اجتماعی، مسئله مهمی‌ست که متخصصین این حرفه باید با اهمیت آن آشنا باشند.

طبق گزارش شرکت تحقیقاتی و تبلیغاتی نیلسن، تقریبا ۲۵ درصد از وقت مردم در آمریکا صرف شبکه‌های اجتماعی می‌شود، که نسبت به سال قبل ۴۳ درصد افزایش یافته است.

تحلیلگران و بازاریابان اینترنتی با این سوال که چگونه رسانه‌های اجتماعی را به یک استراتژی موثر تبدیل کنند، مواجه هستند. آیا ارتباطات رسانه‌های اجتماعی جایگزین ایمیل مارکتینگ می‌شود؟ آیا ایمیل می‌تواند به عنوان یکی از پایه‌های ثابت بازاریابی آنلاین پا برجا بماند؟

 پاسخ کوتاه این است: بله

بازاریابی محتوا و ایمیل مارکتینگ شبکه‌های اجتماعی
بسیاری از نرم‌افزارهای موبایل برای راه‌اندازی احتیاج به ایمیل شخصی دارند.

ایمیل همچنان جزء اصلی و مهم در بازاریابی محتوا در اینترنت است. رسانه‌های اجتماعی و ایمیل می‌توانند به راحتی و در کنار هم کارآمد باشند.

در این جا چند دلیل وجود دارد که نشان می‌دهد رسانه‌های اجتماعی کارآیی ایمیل مارکتینگ را از بین نمی‌برند.

بازاریابی محتوا و ایمیل مارکتینگ شبکه‌های اجتماعی
ایمیل مارکتینگ از جمله توصیه‌های همیشگی بازاریابان محتواست.

–   ایمیل مارکتینگ همیشه توسط بازاریابان توصیه می‌شود  

محرمانه بودن و امنیت اطلاعات در کسب و کار بسیار مهم است. آیا می‌توانید تصور کنید که یک بیانیه مالی شرکتتان را از طریق فیس بوک یا LinkedIn ارسال کنید؟ درست است که اکثر مردم، مخصوصا قشر جوان‌تر، از رسانه‌های اجتماعی بیشتر از ایمیل برای ارسال و دریافت پیام استفاده می‌کنند، اما لازم است بدانید که حریم خصوصی و محرمانه‌ی ایمیل به مراتب بیشتر از رسانه‌های اجتماعی است و اغلب شرکت‌ها و کسب و کارهای بزرگ برای ارسال مدارک محرمانه خود از ایمیل استفاده می‌کنند.

–  برای برقراری ارتباط با رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا، به یک آدرس ایمیل نیاز دارید

ایمیل، اصلی‌ترین قسمت در ثبت نام شبکه‌های اجتماعی است. برای داشتن حساب کاربری در دیگر فضاهای اجتماعی لازم است که حتما یک آدرس ایمیل داشته باشید. پس اهمیت ایمیل را هیچ وقت فراموش نکنید.

 –  ایمیل نیز بخشی از فضاهای اجتماعی است

یکی از محبوب‌ترین روش‌های به اشتراک گذاری محتوا با دوستان یا خانواده، ارسال آن از طریق ایمیل است. در اینجا همکاری واقعی بین شبکه‌های اجتماعی و ایمیل وجود دارد؛ جایی که محتوای جالبی را پیدا می‌کنیم و سپس آن را با کسانی که دوست داریم به اشتراک می‌گذاریم.

درست است که “به اشتراک گذاری” در رسانه‌های اجتماعی از دید مردم راحت‌تر است، اما بسیاری از آنها عمر کوتاهی دارند و ممکن است با پیشرفت علم منسوخ شوند. در این حالت ایمیل همچنان پا برجاست و از بین نخواهد رفت.

 – تلفن همراه و ایمیل با هم کار می‌کنند

طبق گزارشات شرکت تحقیقاتی و تبلیغاتی نیلسن که در بالا اشاره شد، ایمیل یک عنصر مهم و لازم در دستگاه‌های تلفن همراه است و روند استفاده از آن در حال افزایش است. از هر ساعت استفاده از موبایل ۲۵ دقیقه صرف استفاده از اپ‌هایی می‌شود  که برای ادامه‌ی کار به ایمیل احتیاج دارند. پس ایمیل بسیار کاربردی و حائز اهمیت است.

 –  ایمیل‌ها می‌توانند محتوای مورد نظر و مرتبط را ارائه دهند

پیشرفت و توسعه در ایمیل مارکتینگ و سیستم‌های بازاریابی باعث شده است  تا بازاریابان با مخاطبان خود به راحتی ارتباط بررقرار کنند و محصولات و خدمات خود را راحت‌تر به آن ها معرفی کنند.

آنها با طراحی و ایجاد محتواهای موثر توانسته‌اند از طریق ایمیل مارکتینگ باعث توسعه‌ی فضاهای مجازی که برای کسب و کارشان استفاده می‌کنند، شوند. استراتژی‌هایی مانند ارزیابی سرعتی، سرپرستی و کمپین‌های هوشمند در حال حاضر بخشی از بازاریابی اینترنتی است که در این راستا ایمیل مارکتینگ بیشترین انعطاف‌پذیری سرعت و تاثیر را دارد.

ایمیل مارکتینگبازاریابی محتوا

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *