ایجاد سرنخ و فروش بیشتر با ایمیل مارکتینگ

بازاریابی از طریق ایمیل مارکتینگ

با تمام فنآوری‌های جدید بازاریابی و تاکتیک‌های موجود که در دسترس ماست، هنوز هم ساده‌ترین و موثرترین روش ایمیل مارکتینگ است. تحقیقات Experian بیان می‌کند که 1 دلار سرمایه‌گذاری شده در طرح‌های ایمیل مارکتینگ سودی تقریبا معادل 44.25 دلار را به همراه دارد.

این واقعیت سبب آشنایی و راحتی مصرف‌کنندگان با ایمیل و همچنین جهانی بودن این روش بازاریابی می‌شود.

اجازه بدهید ابتدا به نحوه‌ی استفاده از بازاریابی ایمیل بپردازیم. روزهای خرید بانک ایمیل، و بارگذاری آن‌ها در CRM و ارسال ایمیل‌های ناخواسته به پایان رسیده است. با مقرراتی مانند CAN-SPAM و پیشرفت در فیلتر ایمیل، این تاکتیک‌های قدیمی، به احتمال زیاد ISP شما را مسدود خواهد کرد. در نهایت هم شما را از ارسال ایمیل به طور کامل ممنوع می‌کند.

تولید منابع با ایمیل مارکتینگ

هنگامی که ما در مورد تولید منابع با بازاریابی ایمیل صحبت می‌کنیم، مهم است که ابتدا یک سرنخ را تعریف کنیم. آیا سرنخ کسی است که فرم ثبت نام را در وب سایت شما پر می‌کند؟ کسی است که کتاب الکترونیکی شما را دانلود می‌کند؟ یا شاید کسی است که در وبینار شرکت می‌کند؟

با این حال، سرنخ فردی است که کتاب شما را دانلود کرده فردی که ممکن است تنها به محتوای آن علاقمند باشد. این فرد ممکن  است علاقه خاصی به دسته محصولات یا خدمات شما نداشته باشد.

کار ما به عنوان بازاریاب این است که این افراد را که کنجکاوی تازه‌ای دارند در طول زمان به مشتری تبدیل کنیم. راه رسیدن به این مقیاس از جاده ایمیل مارکتینگ می‌گذرد.

بنابراین سوال واقعی این است که چگونه ما با هزاران نفر که در مراحل بسیار مختلف چرخه خرید قرار دارند همکاری کنیم؟ علاوه بر این، چطور می‌توانیم محتوای مربوطه را به شیوه‌ای اصولی و غیر تهاجمی به این افراد ارسال کنیم؟ کارآمد‌ترین راه برای انجام این کار، استفاده از قابلیت‌های ساخته شده در نرم‌افزار ایمیل مارکتینگ است.

افزایش سرنخ با نرم‌افزار ایمیل مارکتینگ

نرم‌افزار ایمیل مارکتینگ به بازاریابان اجازه می‌دهد تا با ارسال ایمیل، سرنخ‌های ایجاد شده را پیگیری کنند. ردیابی سرنخ با استفاده از ایمیل مارکتینگ، جست‌و‌جو در مجموعه ایمیل‌هایی است که در طول زمان برای نوع خاصی از خریداران یا افراد مشابه آنها ارسال شده است.

بگذارید به عنوان مثال نشان دهم. اگر شما یک مدیر بازاریابی در یک شرکت مشاوره فناوری اطلاعات بودید. می‌توانستید برای افرادی مانند: خریدار فنی، خریدار مالی و کاربر نهایی بازاریابی کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید برای موضوعاتی مانند امنیت داده، زیرساخت مقیاس پذیر و پشتیبان‌گیری سیستم بازاریابی کنید.

به عنوان بازاریاب شما قادر به ایجاد و برنامه‌ریزی ایمیل هستید. همین قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا با روش‌های کارآمدتر  ارتباطات منسجمی را با مخاطبانتان که بسیار ارزشمند هستند ایجاد کنید. سپس هنگامی که بازاریابی خود را توسعه داده‌اید، می‌توانید به راحتی با ارسال ایمیل ارتباط خود را با آن‌ها توسعه دهید.

ارتباطی صحیح با ایمیل، به شما کمک می‌کند تا برای مشتریان خود اعتبار و اعتماد ایجاد کنید. علاوه بر این، باعث حفظ نام تجاری خود خواهید شد.

طراحی ایمیل برای سرنخ‌ها

با توسعه ایمیل مارکتینگ، تاثیر عمیق‌تری را در قیف فروش، ایجاد می‌کنید. چند عنصر طراحی و کپی‌رایت که بازاریابان باید توجه داشته باشند را به عنوان تاکتیک در زیر ارائه کرده‌ایم.

موضوع ایمیل :

 موضوع ایمیل تایید می‌کند که مخاطبین شما ایمیل را بخوانند یا نه؟ بنابراین زمان مناسبی را برای فکر‌ کردن در مورد راه‌هایی که می‌‌توانید موضوع خود را بهبود ببخشید صرف کنید. بعضی از ایده‌ها که به وضوح به مشکلات کسب و کار شما منجر می‌شود را تغییر دهید. موضوع ایمیلتان را حتما شخصی‌سازی کنید. از موضوعاتی مانند: «شرکت در وبینار ما» یا «آخرین کتاب ما را دانلود کنید» استفاده کنید.

خلاصه بودن محتوا

خلاصه بودن و مفید بودن محتوا بسیار اهمیت دارد. بنابراین ایمیل خود را مختصر و جذاب نگه دارید.

تصاویر

به نقل از بازاریابی دیگر، آماندا سیبلی، مغز تصاویر را 60،000 بار سریع‌تر از متن درک می‌کند. بنابراین با استفاده از تصاویری که مطلب شما را تقویت می‌کنند، سریع‌تر پیام خود را به مخاطبان مورد نظر خود منتقل کنید.

اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی

به عنوان بازاریاب، ما می‌خواهیم خوانندگان ما محتوای ایمیل‌های ارسالی را در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند. بهترین راه برای تسهیل این امر، قرار دادن لینک‌های اشتراک‌گذاری رسانه‌های اجتماعی در ایمیل‌های شما است. علاوه بر این، هر گیرنده ایمیل دارای شبکه اجتماعی مورد علاقه خود خواهد بود و به آنها گزینه‌هایی برای اشتراک گذاری در توئیتر، فیسبوک و لینکدین بدهید.

CTA

 به طور معمول CTA باعث افزایش فروش می‌شود. راه موثر این است که محتوای ایمیل های ارسالیتان شامل  کتاب‌های الکترونیکی، وبینارها، مطالعات موردی، اسلایدها یا ویدیوها باشد. بنابراین در ایمیل شما باید CTA خود را به طور موثر تبلیغ کنید. از کلمات عملی مانند: حضور، دانلود، ثبت نام، خواندن و امتحان استفاده کنید. بعد از ارسال ایمیل خود، از مخاطبان خود بخواهید که در در وبینار آینده ثبت نام کنند.

نتیجه

ایمیل مارکتینگ، در عین حال که جذاب‌ترین تاکتیک‌های بازاریابی را ارائه می‌دهد،، هنوز هم یکی از موثر‌ترین راه ها در استفاده از قیف فروش است. اگر شما مدیریت یک پایگاه داده بزرگ را انجام می‌‌دهید در مراحل مختلف چرخه خرید و  پیاده سازی نرم‌افزار، ایمیل مارکتینگ برای کسب و کار شما بسیار موثر خواهد بود. استفاده از موضوع مناسب، تصاویر مختصر، تصاویر مربوطه، لینک‌های اجتماعی یکپارچه، و ارائه یک قدم بعدی برای خوانندگان ایمیل (مثلا شرکت در وبینار آینده) تاکتیک‌های موثری است. تاکتیکی که استفاده از آن‌ها شما را در کسب و کارتان موفق‌تر خواهد کرد.

ایمیل مارکتینگ

2 دیدگاه ها

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *