برترین برند‌های جهان چگونه به این جایگاه رسیدند؟ (قسمت دوم)

برترین برند های جهان چگونه به این جایگاه رسیدند؟ (قسمت دوم)

4- باحال باشید: Apple

برند اپل از فروشگاه‌های خرده فروشی خود، برای نشان دادن فلسفه برند خود به مصرف کنندگانش استفاده می‌کند. هرچه محصول جدید بخواهید اینجا هست. به همین علت مشتری اپل را باهوش‌ فرض کرده و همین شیوه برقراری ارتباط، کار و اوقات فراغت آن‌ها را بهبود خواهد داد. علاوه بر این، حس لذت از خرید را به مشتری خود انتقال می‌دهد.

در حالی که برند اپل همیشه درباره خلاقیت بوده است، این برند از طریق خلق فروشگاه‌هایی که حس همکاری و شفافیت را بین مصرف کننده و نیروی فروش تقویت میکند، در فاکتور احساسی عالی عمل کرده است. استنگل رویکرد اپل به فروشگاه‌هایش را اینگونه می‌داند: «بهترین خرده فروش در تاریخ. آن‌ها واقعا می‌خواهند مردم وارد شده و الهام بگیرند. با خرید از فروشگاه اعتماد به نفس کسب نموده و واقعا نسبت به خودشان احساس بهتری پیدا کنند».

اپل از فروشگاه‌های خود برای نشان دادن فلسفه فرند خود به مصرف کنندگانش استفاده می‌کند، نه برای گفتن آن. از تبلت‌های بزرگ تا فضاهای باز و دیوارهایی که تماما پنجره هستند گرفته تا فروشندگان آموزش دیده‌اش، که مجهز به اسکنرهای checkout هستند. خریدار بتواند بدون منتظر ماندن در صف، خرید خود را انجام دهد.

5- تجربه طراحی کنید: Target

خیلی ساده می‌توان فراموش کرد که برند تارگت یک فروشگاه تخفیف است. کمپین‌های تبلیغاتی دارای سبک به خصوص تارگت و همچنین همکاری‌های وی با برترین طراحانی که محصولات limited edition را خلق می‌کنند، که تغییر دهنده روند مد هستند. همه و همه چهره عمومی تارگت را که اغلب وضعیت تاجر عمده فروش بودن است، کنار می‌زند.

برترین برند های جهان چگونه به این جایگاه رسیدند؟ (قسمت دوم)

تارگت پیوسته تجربه خرده فروش استثنائی خلق می‌کند، از طراحی فروشگاه تا انتخاب کالا، قیمت و خدمات مشتری. تارگت برای ارائه تجربه خرید لذت بخش تمام تلاش خود را می‌کند. و شما همچنان محصول با کیفیت را با قیمت خوبی بدست می‌آورید. به عنوان جزئی از شخصیت برند، آن‌ها تلاش دارند تا گرم و انسانی باشند.

به لطف طراحی‌هایی که امکان مانور را افزایش می‌دهند، فروشگاه‌های تارگت مکان‌هایی راحت برای خرید، اطمینان دادن به مشتری نسبت به یافتن همان چیزی که می‌خواهند، حتی در یک طبقه فروش وسیع، محسوب می‌شوند.

مصرف کنندگان تارگت از توانایی برند برای طراحی کالاهای جذاب و در عین حال مقرون به‌صرفه قدردانی می‌کنند. خدمات مشتری دوستانه و مداوم است. از مسئول صندوق که مراقب افراد در صف بوده و آن‌ها را به صفی که کمتر شلوغ است، می‌فرستد تا ادراکی مبنی بر اینکه آنها به تعداد کافی کارمند در فروشگاه دارند و با مشتریان خود به عنوان مهمان برخورد می‌کنند.

برترین برند‌های جهان چگونه به این جایگاه رسیدند؟ (قسمت دوم)

6- باثبات باشید: Ford

در عصری که تنها چیزی که به نظر حتمی می‌آید، تغییر است، برندسازی باثبات فورد تبدیل به راهکار اطمینان شرکت شده است. از نام ساده و دارای سبک آن تا لوگوی نمادین و تأکید بر پدر بنیانگذار شرکت، هنری فورد، هویت برند در گذر زمان پایدار مانده است. همه داستان فورد را می‌دانند و آن را تحسین می‌کنند. از بین سه تولیدکننده خودرو در دیترویت، فورد باثبات ترین برند، استراتژی محصول و اجرا را دارد.

فورد همچنین به نیازهای مشتری گوش داده و براساس آن‌ها عمل می‌کند. این ویژگی‌ها موجب ارتباطی قوی شده است: برند برای پایداری و وابستگی درجه بالایی گرفته است. پاسخگویان رتبه بالایی به دغدغه فورد برای مسئولیت‌پذیری و اهمیت دادن به رفاه کارکنان و مشتریان داده‌اند. مشتریان عدم پذیرش کمک‌های مالی دولت توسط فورد را به عنوان مدرکی دال بر صداقت شرکت می‌دانند.

بازاریابی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *