حقایقی جالب درباره ایمیل مارکتینگ که شما را شگفت زده خواهد کرد!!!

نرخ بازگشت سرمایه| گوتوسند

امروزه استفاده از ایمیل مارکتینگ، یکی از موثرترین راه‌های ارتباط با مشتریان است. مخصوصا زمانی که نرخ بازگشت سرمایه را اندازه‌گیری می‌کنیم. البته همه‌ی ایمیل ها سهم یکسانی در بازگشت سرمایه ندارند!

آمارهایی که به کارتان می‌‌آیند   

دپارتمان‌های بازاریابی حرفه‌ای 2.5 برابر میانگین نرخ بازگشت سرمایه دارند.

بنابراین قبل از مطالعه نتایج آماری هیجان‌انگیز ایمیل مارکتینگ از آن استفاده نکنید…

 مطالعه‌ای از DMA نشان می‌دهد که 77 درصد نرخ بازگشت، از ایمیل‌های بخش‌بندی شده، هدف گذاری شده و شرکت‌هایی است که کمپین تبلیغاتی دارند.

بر طبق گزارش Blueshift’s 2016 Benchmark‌، ایمیل‌های هدفمند 624 درصد نسبت به ارسال ایمیل گروهی و انبوه نرخ تبدیل بالاتری دارند.

از نوامبر 2016 تا کنون، 53 درصد از ایمیل‌ها با استفاده از اپلیکیشن ایمیل گوشی اپل باز شده‌اند.

در سال 2016، 78 درصد بازاریاب‌ها با چالش‌های رشد لیست و خستگی مواجه شدند. در حالیکه همین درصد مشکلاتی با نگهداری محتوای مرتبط داشتند.

کمتر از 20 درصد از مشتریان تمایل دارند که پیام‌های تبلیغاتی ایمیلی را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. با استفاده از ایمیل‌های بخش‌بندی شده و هدفمند، می‌توانید فروش بیشتری و اشتراک بیشتری داشته باشید. هرچه نرخ اشتراک گذاری بالا برود بازدهی را نیز بالا می‌برد.

41 درصد از کسب و کارها داده‌ها و اطلاعاتشان را از عملکرد کمپین ایمیل مارکتینک توسط نیروهای فروش بدست می‌آورند. داده‌های تحقیقاتی 39 درصد و داده‌های معامله‌ای 37 درصد از دو منبع رایج دیگردر جمع‌آوری اطلاعات هستند.

مرکز KPIs میزان کلیک ایمیل‌ها را 70 درصد، نرخ تبدیل را 60 درصد و میزان باز شدن ایمیل‌ها توسط مخاطبین را 56 درصد اندازه‌گیری کرده است.

آمار اسپم

69 درصد از ایمیل‌های ارسالی به دلیل نداشتن عنوان جذاب اسپم می‌شوند. 21 درصد از ایمیل‌ها حتی با عنوان خوب هم اسپم می‌شوند. بر طبق گزارشات ، 41 درصد از ایمیل‌های اسپم، بر اساس نام و آدرس ارسال کننده دوباره اسپم می‌شوند.

انسان‌های امروزی ایمیل‌ها را دوست دارند، 73 درصد از مخاطبان ترجیح می‌دهند با برندهایی در تماس باشند که ایمیل شده‌اند. چون ایمیل‌ها بخشی از زندگی روزانه‌ی آنها شده است.

85 درصد از مشتریان ممکن است به دلیل گرفتن تخفیفات وارد ایمیل خود شوند، اما بزرگترین بخش بازار (نرخ 41 درصدی) در جستجوی اطلاعات به روز و محصولات می‌باشند. پس باید همواره به‌روز باشید و اعتبار خود را بالا ببرید.

ایمیل مارکتینگ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *