برترین برند‌های جهان چگونه به این جایگاه رسیدند؟ (قسمت اول)

مصرف کننده به چه برندهایی اعتماد می‌کند؟

مورد اعتمادترین برند نیز ممکن است بیشترین فروش یا سهم بازار را در طبقه خود نداشته باشد. اما از طریق تجاربی که واکنش هیجانی در پی دارد، توانسته‌اند روابطی پایدار با مصرف‌کنندگان خود خلق رابطه کنند.

مشاور برندسازی‌، مدیر اسبق بازاریابی شرکت پروکتر اند گمبل، جیم استنگل می‌گوید: «ما شاهد تأکید بیشتر بر خلق روابط احساسی با مشتریان هستیم. چراکه ابزاری قدرتمند و کارآمد است. هنگامی که این کار را انجام دهید شما پیوندی قوی‌تر، کسب و کاری به مراتب مستحکم‌تر، رشد بسیار بیشتر و نتایج مطلوب‌تری خواهید داشت».

در اینجا نگاهی به تاکتیک‌های مورد اعتمادترین برندهای آمریکا برای ارتباط با مصرف‌کننده و روش‌هایی که می‌توانید از آن‌ها برای کسب و کار خود استفاده کنید، می‌اندازیم.

1- صمیمی شوید: Amazon

خرده فروش آنلاین همه چیز، که بالاترین امتیاز را نه صرفا در اعتماد کلی برند، بلکه در ارزش اعتماد تمامی افراد دارا است. Brad VanAuken معتقد است قابلیت دسترسی محصول و عملکرد مورد انتظار و تجربه مشتری آمازون همگی با هم موجب خلق برندی قدرتمند می‌‌شوند که مصرف کننده به آن اعتماد می‌کند.

وی می گوید: «با داشتن میلیون‌ها محصول، دسترسی 24 ساعته در 7 روز هفته، فناوری مرورگر و جستجوی برتر بازنگری‌های کاربر و سایر منابع اطلاعات عمیق محصول! Amazon.com تجربه خرید برتر را ارائه می‌دهد».

برترین برند های جهان چگونه به این جایگاه رسیدند؟ (قسمت اول)

وی می‌افزاید: این برند با ارائه ارزش، گزینه­‌های ثبت‌سفارش کلیکی و حمل سریع به زمان خریداران کمک می‌کند. مصرف کنندگان همچنین به آمازون برای داشتن تمامی محصولاتی که در پی آن‌ها هستند اعتماد دارند. به لطف شراکت با سایر کانال‌های فروش همانند Partner Count merchandise.

هرچند ممکن است چنین طیف وسیعی از آفرها به نظر غیرشخصی بیایند. ون آکن می‌گوید که آمازون با کمک به تصمیم‌گیری از طریق توصیه نمودن آیتم‌ها بر اساس خریدهای قبلی، بازنگری‌های کاربران و رتبه‌دهی‌ها و خریدهای مکمل پیشنهادی، کاری نمونه در تقویت روابط با مصرف‌کنندگان انجام داده است. مصرف کنندگان گزینه‌های بسیاری برای برقراری ارتباط شخصی با این برند دارند، از جمله پروفایل‌های کاربر، بازنگری‌‌ها و رتبه‌دهی‌ها، فهرست موارد دلخواه ‌و فهرست برای توصیه محصولات موردعلاقه.

2- شادی و سعادت بفروشید: کوکاکولا

«کوکاکولا احترامی عمیق برای گذشته خود و افرادی که پیش از آن ها بوده‌اند، قائل است. آن‌ها هرگز فراموش نمی‌کنند چرا این کار را آغاز کردند و از کجا آمده‌اند. چراکه این برای مصرف کننده بسیار ارزشمند است». جیم استنگل، مشاور برندسازی .

«آفتاب یخ زده»، «مکثی که طراوت به همراه دارد»، «زندگی طعم خوبی دارد». وعده بزرگ‌ترین تولیدکننده نوشیدنی در جهان ایجاد خوشنودی در مصرف کننده است. استنگل می‌گوید: «هرکاری که انجام می‌دهند از این ایده الهام گرفته است. چطور شادی را خلق، پرورش و افزایش دهیم؟»

مصرف کننده به چه برندهایی اعتماد می‌کند؟

کوکاکولا در تمامی نقاط جذب مشتری این پیام را ارسال می‌کند. از فیس‌بوک تا ماشین‌های فروش سفارشی، که به مصرف کننده اجازه می‌‌دهند ترکیب طعم مورد علاقه‌اش را ابداع کند. استنگل می‌گوید: «آنها ایده‌های ناگهانی و لذت بخش را می‌گیرند و به همه چیز تزریق می‌کنند».

اگر افتضاح برندسازی دهه 80 New Coke را نادیده بگیریم، این شرکت از تمرکز خود بر شادی، طول عمر و میراث به طور مداوم پشتیبانی می‌کند. استنگل می‌گوید: «آنها احترامی عمیق برای گذشته خود و افرادی که پیش از آنها بوده‌اند، قائل هستند. آنها هرگز فراموش نمی‌کنند چرا این کار را آغاز کردند و از کجا آمده‌اند. این برای مصرف‌کننده بسیار ارزشمند است».

بیشتر بخوانید: 6 روش موثر در فروش

3- با وعده‌هات زندگی کن: FedEx

جای تعجب نیست که فدکس قوی‌ترین رتبه‌بندی‌ها را دریافت کرده است. به ویژه برای توانا بودن در تحقق وعده‌هایش و برای کارآمدی در عملیات خود.

علاوه بر ارائه خدمات قابل اطمینان، این برند از طریق ابتکار عمل‌هایی همچون کمپین «ما می‌فهمیم» توانسته اعتماد ایجاد کند. آنها با تشخیص اینکه کارشان صرفا تدارکات بسته‌ها و جعبه‌های در حال حرکت نیست، برند خود را ارتقاء داده‌اند. آنها قدردان گنجینه‌ها، معیشت و آینده مردم هستند و اینکه محتوای این بسته‌ها برای مردم بسیار ارزشمند است.

فدکس از طریق برنامه پاداش‌های شخصی شده و تعامل از طریق رسانه‌های اجتماعی مصرف کننده را درگیر می‌کند. هنگامی که توانستید به خصیصه‌هایی همچون قابلیت اعتماد و اطمینان دست یابید، چیزهایی که برای کسب و کار ضروری هستند، زمان آن است که به مشتری خود به عنوان یک شخص نگاه کنید نه صرفا عدد و رقم.

بازاریابی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *