4 دلیل اصلی شکست استراتژی‌های بهینه‌سازی موتور جست و جو

استراتژی بهینه‌سازی موتور جست و جو

بعضی از بازاریابان اینترنتی از استراتژی بهینه‌سازی موتور جست و جو واهمه دارند. زیرا هم یک فرایند پیچیده است و هم نتایج قابل ملاحظه‌ای در بازه زمانی کوتاه نخواهد داشت. از طرف دیگر، شرکت‌هایی که در زمینه سئو فعالیت می‌کنند و شرکت‌هایی که می‌خواهند رتبه خود را در موتور جستجو بالا ببرند، نظری مخالف با نظر بازاریابان الکترونیکی را دارند. زیرا از این طریق کار کرده و کسب درآمد می‌کنند.


بیشتر بخوانید: چگونه بازاریابی سنتی و دیجیتال را با هم ادغام کنیم (قسمت اول)


به هر حال همانقدر که استراتژی‌های بهینه‌سازی موتور جست و جو می‌تواند مفید بوده و نتیجه مثبت داشته باشند، ممکن است با شکست نیز روبرو شوند. پس با شناسایی علت‌های شکست و آگاهی از آنها، می‌توانیم بهتر عمل کنیم.

در این مطلب برخی از دلایل رایج که موجب شکست استراتژی‌های بهینه‌سازی موتور جست و جو خواهند شد، مطرح و مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

استراتژی بهینه‌سازی موتور جست و جو

1- کلمات کلیدی

اگر مدت زمان زیادی است که در اینترنت مشغول به فعالیت بوده و برای کلمات کلیدی محتوای سایت خود وقت می‌گذارید، سخت در اشتباه هستید. شما این گونه فکر تصور می‌کنید که تنها محتوا دارای اهمیت است. در صورتی که کیفیت محتوا از اهمیت بیشتری برخوردار می‌باشد. اگر شما متنی با انبوهی از کلمات کلیدی در سایت خود نوشته‌اید که محتوای مطلوبی ندارد، از طرف موتورهای جستجو شناسایی شده و رتبه قابل قبولی نخواهید گرفت.

خوانندگان سایت شما به دنبال محتوای مفید هستند، نه مطالب بی ارزش. از این رو:

  • مراجعه‌کننده برای مطالب نخواهید داشت
  • کامنتی دریافت نمی‌کنید
  • کسی سایت شما را ارجاع نمی دهد

تمامی این عوامل موجب می‌شوند رتبه شما در موتور جستجو پایین بیاید. لازم به ذکر است که بر اساس قوانین سئو، تنها 3 تا 4 درصد کل متن شما می‌تواند کلمات کلیدی باشد.


بیشتر بخوانید:بازاریابی آنلاین: استراتژی اساسی که هر کسب و کاری می تواند از آن بهره ببرد


2- سئو نمی‌تواند مشاغل شکست خورده را نجات دهد

اگر کار شما شکست خورده است و تصمیم دارید برای سئو زمان بگذارید، وقت خودتان را تلف می‌کنید. اگر نمی‌توانید بدهی‌های خود را  پرداخت کنید و یا دچار ورشکستگی شده‌اید و یا موارد دیگر، تمامی فعالیت‌های شما در زمینه سئو بی‌فایده است. باید تمرکز خود را بر روی مواردی دیگر مانند راه‌اندازی یک کسب و کار جدید قرار دهید.

3- مدیریت شهرت و استراتژی بهینه‌سازی موتور جست و جو

هنوز هم تبلیغ دهان به دهان یک نوع تبلیغ قدرتمند محسوب می‌شود. این نوع از تبلیغ در اینترنت نیز مستثنی نبوده و حتی شاید بیشتر کاربرد داشته باشد. با وجود کسب و کار، مشتریان خیلی سریع‌تر از نارضایتی یکدیگر از یک محصول یا برند اگاه می‌شوند.

استراتژی بهینه‌سازی موتور جست و جو

امروزه تمامی افراد کالاهای مورد نیاز خود را بدون تحقیق در مورد فروشنده نخواهند خرید. مردم نارضایتی‌ها و انتقادات منفی را از طریق اینترنت خوانده و می‌شنوند. این شکایات به کسب و کار شما اسیب خواهد زد. اگر در سایت‌های دیگر سایت شما را لینک کرده و انتقاد منفی به دنبال آن باشد، رتبه شما در موتور جستجو تنزل پیدا خواهد کرد. در این شرایط، حتی بهترین استراتزی سئو هم بی‌فایده بوده و شما حذف خواهید شد.

4- فراموش کردن استراتژی بهینه‌سازی موتور جست و جو در هنگام بروز‌رسانی سایت

اگر به استرتژی سئو توجه دارید، فراموش نکنید موقع تغییرات در سایت، بروز‌رسانی‌ها را حتما اعمال کنید. در غیر این صورت شما برای لحظاتی رتبه خود را از دست داده و در رنکینگ سقوط و تعداد مراجعه کنندگان به صفحه شما کاهش پیدا خواهند کرد. این یک خطای بزرگ است که بایستی به آن توجه داشته باشید.

نمی‌توان به طور دقیق مشخص کرد چه چیز باعث شکست استراتژی سئو خواهد شد. هر بازاریاب تلاش می‌کند استراتژی‌های بهینه‌سازی موتور جست و جو را با موفقیت پیش برود. یکی از مهم‌ترین راه‌های پیروزی، انجام ندادن اشتباهاتی است که دیگران انجام داده اند. پس اگر میخواید موفق باشید، نسبت به عواملی که باعث شکست سئو می‌شوند اگاهی پیدا کنید.

بازاریابی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *