راهکار‌های جالب برای جلب اعتماد مشتریان در فروش آنلاین

استراتژی محتوا

بخش اعظم رویدادهای فروش آنلاین پیرامون محتوا رخ می‌دهند. محتوا تعیین می‌کند چگونه افراد شما را می‌یابند، به شما توجه می‌کنند و به مبادله ارزش با شما می‌پردازند. بدون پلتفورم محتوا انرژی صرف شده در سایر مراحل به هدر می‌رود.

امروزه مردم انتظار دارند درباره هر محصول، خدمت، شرکت، فرد یا چالشی که با آن مواجه هستند به راحتی از طریق موتورهای جستجو اطلاعات بدست آورند. پس اگر نتوانند محتوای شما را بیابند احتمال اینکه اعتماد آن‌ها را بدست نیاورید، زیاد خواهد بود. این مساله موجب مطرح شدن دو موضوع مهم در زمینه استراتژی محتوا می‌شود: اعتمادسازی و آموزش مشتری.

استراتژی محتوا

4 روش در استراتژی محتوا برای اعتماد‌سازی مشتریان در فروش آنلاین:

1.وبلاگ

وبلاگ نقطه شروع اصلی برای استراتژی محتوا در فروش آنلاین است. زیرا تولید، پیوند‌دهی و اشتراک گذاری محتوا را بسیار آسان می‌کند. موتورهای جستجو نیز عاشق محتوای وبلاگ هستند. این همان جایی است که می‌توانید بخش زیادی از مطالب را سازمان‌دهی کنید. می‌توانید به سادگی آن را بسط داده و به عنوان محتوا برای مقاله‌ها، کارگاه‌ها و کتاب‌های الکترونیک استفاده نمود.

2.رسانه‌های اجتماعی در استراتژی محتوا

باید از تمامی فرصت‌ها برای ایجاد پروفایل رسانه اجتماعی بر روی سایت‌هایی همانند LinkedIn و نیز جوامع آنلاین و مجله‌ها همچون BusinessWeek،Entrepreneur و Inc استفاده کنید. پروفایل‌های غنی و بهینه‌سازی لینک‌ها، تصاویر و ویدئوهایی که به سایت اصلی شما اشاره می‌کنند بسازید. چراکه بخش مهمی از اجرای محتوا به عنوان استراتژی در فروش آنلاین است.

3.بازنگری‌ها

رتبه‌دهی و بازنگری‌های سایت‌هایی همانند Yelp، MerchantCircle و CitySearch به جریان اصلی محتوای تولید شده کاربر تبدیل شده‌اند. گوگل، یاهو و Bing به همه اجازه می‌دهد تا کسب و کارها را بازنگری کند. همچنین به آن‌ها رتبه دهند. شما طبقه مهمی از محتوا دارید که باید در آن مشارکت کنید.

4.گواهی‌های مشتری

گواهی مشتری شکل قدرتمندی از محتوا است. همه کسب و کارها باید در پی گواهی‌های مشتری در اشکال گوناگون مانند مکتوب، صوتی، و ویدئو باشند. این محتوا تأییدیه‌های اعتمادسازی مهمی را بوجود می‌آورد. چراکه موجب دارایی‌های برند در گوگل و یوتوب می‌شوند.

استراتژی محتوا

4 روش برای تهیه محتواهای آموزشی:

1.مقاله سفید نقطه نظر

هر کسب و کاری باید داستان اصلی خوبی داشته باشد. همچنین در قالب مقاله‌ای سفید یا کتاب الکترونیک مستند شده باشد. این محتوا باید عمیقا به آنچه شرکت شما را متمایز می‌کند. راز موفقیت و رویکرد خدمات مشتری شما و اینکه چرا اینکار را انجام می‌دهید، بپردازد.

2.سمینارها

ارائه‌ها، کارگاه‌ها و سمینارها (آنلاین و آفلاین) روش‌های عالی برای ارائه آموزش به همراه مشارکت بیشتر در فروش آنلاین است. تبدیل مقاله سفید نقطه نظر به جلسه‌ای 45 دقیقه‌ای ارزشی یکی از اثربخش‌ترین راه‌ها برای خلق، پرورش و تبدیل سرنخ‌ها است.

FAQ.3ها

ارزش اطلاعات موجود در این قالب را نمی‌توان نادیده گرفت. اما فراتر از پرسش‌های متداول بروید. پرسش‌هایی را که باید پرسیده شوند اما نشده‌اند را نیز وارد کنید. بویژه آن‌هایی که به تعیین جایگاه مطلوبتان در برابر رقبایتان کمک می‌کنند.

4.داستان‌های موفق

ایجاد نمونه‌های غنی از مشتریان واقعی که در استفاده از پیشنهادهای محصول یا خدمت شما موفق بوده‌اند، روشی عالی برای کمک به یادگیری افراد از دیگران و کسب و کارها است. هنگامی که خریداران بالقوه خودشان را درون داستانی موفق تصور کنند، به احتمال بیشتری خود را در این داستان وارد می‌کنند.

استراتژی محتوا

5 گام ایجاد حضور قوی در جستجوی محلی برای استراتژی محتوا

1.صفحات وب‌سایت خود را از نظر محلی برجسته کنید: راه‌های زیادی برای محلی‌سازی صفحات وب‌سایت وجود دارد. این امر یکی از عناصر اصلی است. چرا که به موتورهای جستجو می‌گوید شما واقعا در کسب و کار محلی حضور دارید.

2.پروفایل‌های جستجوی محلی خود را تقویت کنید: دایرکتوری‌های جستجوی محلی در گوگل، یاهو و Bing از شما می‌خواهند تا اطلاعات غنی برای پروفایل‌های محلی خود بسازید. این امر هنگامی که افراد کسب و کارها محلی را جستجو می‌کنند، کار را برای این دایرکتوری‌ها ساده‌تر می‌کند.

3.در رتبه‌بندی‌ها و بازنگری‌ها شرکت کنید: بسیاری از دایرکتوری‌های کسب و کارهای محلی دارای ویژگی‌های اضافی رتبه‌دهی و بازنگری کاربر هستند. اگر به سایت‌های اصلی توجه نکنید و آنچه گفته شده است را نظارت نکنید، کسب و کارتان را ممکن است به دلیل یک بازنگری ضعیف از دست دهید.

4.فهرست بندی و ارجاع‌دهی‌های خود را به‌روز‌رسانی کنید: ارجاع‌دهی‌ها بیانگر کسب و کار و آدرس شما هستند که در وب‌سایت‌های دیگر ظاهر شده‌اند. این‌ها اجزای کلیدی الگوریتم رتبه‌بندی هستند. زیرا به تضمین اینکه کسب وکار شما واقعا محلی است کمک می‌کنند.

5.گروه موضوع شبکه اجتماعی داشته باشید: با یک گروه niche محلی آغاز کنید و جامعه‌ای از کاربران پیرامون تم محلی در سایت‌های رسانه اجتماعی همانند Flicker، LinkedIn، Meetup یا Biznik بسازید. اگر بتوانید حوزه مورد علاقه افراد را بیابید، می‌توانید ابزار محلی مفیدی را تهیه کنید؛ در حالی که حضور محلی خود را تقویت می‌کنید.

بازاریابی محتوا

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *