راه‌های ساده و هوشمندانه برای یافتن مشتری

راهکارهای یافتن مشتریان

برای بسیاری افراد در تجارت، یافتن مشتریان همانند ماهی‌گیری بدون قلاب است. آن‌ها می‌دانند اگر چیزی ارائه دهند جلب توجه خواهند کرد. آنچه درک نمی‌کنند این است که باید اولین نفر در ماهی‌گیری درست باشند و اینکه باید از طعمه‌ای استفاده کنند که ماهی مورد نظرشان دوست دارد.

اول اجازه دهید ماهی‌گیری درست را توضیح دهیم. به این سؤال پاسخ دهید: مشتری ایده‌آل شما کیست؟ با روش‌های یافتن مشتریان آشنایی دارید؟ باید بتوانید حداقل 5 معیار مشتری ایده‌آل را در یک چشم برهم زدن فهرست کنید.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

پاسخ می‌تواند چیزی شبیه به این باشد:

1.بین 25 تا 35 سال

2.متأهل

3.ساکن در حوزه 10 کیلومتری محل خرده­ فروشی

4.صاحب فرزندان مدرسه‌ای

5.هر هفته حداقل 60 کیلومتر رانندگی‌ کند

اگر نتوانید چنین فهرستی آماده کنید تجارت شما چندان خوب پیش نمی‌رود. برای پاسخ سریع، 3 نفر از بهترین مشتریان موجود خود را درنظر بگیرید. چه اشتراکی با هم دارند؟ پاسخ به این سؤال شما را راه خواهد انداخت.

سپس مشتریانتان را تصور کنید. آیا مادربزرگ هستند؟ بازرگان هستند؟ نوجوان؟ در قالب طبقات مشتری به آن‌ها فکر کنید. اگر خدمتی دارید که ویژه نوجوانان است چه کسی آن را خریداری می‌کند؟ پدربزرگ و مادر‌بزرگ، پدر و مادر. پس به بیش از یک استراتژی بازاریابی برای فروش نیاز دارید، نه؟

بعد، باید بدانید چطور به این افراد دسترسی پیدا کنید.

راه‌های ساده و هوشمندانه برای یافتن مشتریان

اصلی‌ترین راه یافتن مشتریان چیست؟

اگر به مادران ورزشکار می‌فروشید، چه جای دیگری به غیر از زمین ورزش می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید؟ ممکن است فهرست‌تان شبیه به این باشد: فروشگاه‌های مواد غذایی، پمپ بنزین‌ها، کارواش‌ها، فروشگاه‌های لوازم ورزشی. می‌توانید بر روی تابلو اعلانات در کارواش یا فروشگاه محلی تبلیغ کنید؛ ترجیحا نزدیک به زمین ورزش.

روش بهتر، تیم ورزش کودکان محل را حمایت مالی کنید. والدین به کسانی که برای یونیفرم‌ها، تجهیزات، برنامه‌ها و امور مختلف کودکانشان پرداخت می‌کنند احساس تعهد خواهند داشت.

اگر به کسانی با درآمد بالا می‌فروشید، آنها را کجا خواهید یافت؟ باشگاه‌ها؟ سواحل؟ رستوران‌های شیک؟ چه جایی باید تبلیغ کنید؟ البته، جایی که می‌شود آن‌ها را یافت. شاید تبلیغ در باشگاه‌ها امکان‌پذیر نباشد. اما می‌توانید در نشریه‌هایی که در آنجا هست تبلیغ کنید. جایی تبلیغ کنید که شرکت‌های مشابه شما تبلیغ می‌کنند. ببینید آیا می‌توانید در فهرست پستی هر کسی که قایقی در ساحل محلی دارد سرمایه‌گذاری کنید یا نه. اغلب اگر از جای درست درخواست کنید، می‌توانید فهرست‌های پستی را بیابید.

بیشتر بخوانید:10 مزیت اصلی بازاریابی ایمیلی

مهم نیست خریدار آینده شما کیست، می‌توانید اسامی افراد جدید را از مشتریان فعلی بدست آورید. تمام کاری که باید بکنید درخواست کردن است. نپرسید آیا کسی را می‌شناسند یا نه، بپرسید: «چه والدین ورزشکار دیگری ممکن است به لاستیک جدید نیاز داشته باشند؟»، «شما از بازی کردن با چه کسانی در باشگاه لذت می برید؟»

یا، بهتر اینکه، به مشتریان فعلی تخفیف‌های ویژه یا جوایزی برای فرستادن مشتریان جدید پیشنهاد دهید. مطمئنا این تبلیغ که به مشتریان فعلی کارواش تخفیف 10 درصد برای فرستادن مشتری جدید ارائه می‌دهد را دیده‌اید. کوپن‌هایی با کدهایی بر روی آن‌ها ارائه می‌دهند تا به دیگران بدهند. نیازی نیست بیش از حد هزینه کنید. نکته کلیدی در جوایز پیشنهاد چیزی آنقدر خوب است که مشتری تصور کند ارزش اینکه به خاطر آن فردی دیگر را به سوی شما بفرست دارد.

پس از اینکه درباره اطلاعات موجود در اینجا ذهنتان را آماده کردیید، باید جایی که بهترین ماهیگیری را می‌توانید انجام دهید و طعمه‌ای که باید استفاده کنید را بیابید.

بازاریابی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *