آشنایی با 5 مزیت اصلی SEO برای صاحبان کسب و کار

آشنایی با 5 مزیت اصلی کمپین SEO برای صاحبان کسب و کار

در هنگام تصمیم گیری در مورد تناسب SEO یا بهینه‌سازی موتور جستجو برای کسب و کارتان، درک مزایای آن الزامی و ارزشمند خواهد بود. با وجود صنایع در حال تغییر و وظایف زمان‌بر، مزایایی که SEO به همراه دارد می‌تواند بخش اعظمی از مشکلات شما را حل کند. در اینجا 5 مورد از مزایای SEO ارائه می‌شود:


بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن


1.درک خریداران بالقوه

اولین گام در هر کمپین SEO برگزاری جلسه پرسش و پاسخ است. این جلسه به شما و آژانس درک روشنی از اهداف، انتظارات و خواسته‌هایتان بدهد. این جلسه زمان خیلی خوبی برای بحث و توضیح درباره «خریدار رویایی» است. سپس با استفاده از این اطلاعات به جستجوی عادت‌های خریداران بالقوه می‌پردازیم و استراتژی SEO را توسعه می‌دهیم که این نوع از بازدیدکنندگان را به وب‌سایت جذب خواهد کرد.

آشنایی با 5 مزیت اصلی کمپین SEO برای صاحبان کسب و کار

2.دانش بهبود یافته درباره صنعت و رقابت

بهینه‌سازی وب‌سایت نتایج ملموسی همچون کسب و کار جدید به همراه دارد. با این حال یکی از مهم‌ترین مزایا ناشی از بهبود دانش و درک از صنعت و رقابت پیرامون می‌باشد. عامل SEO می‌تواند شریکی عالی باشد. همچنین می‌تواند به عنوان طرف سوم در تجارت و رویارویی با افرادی که با آن‌ها مبارزه می‌کنید وارد عمل شود.

بزرگ‌ترین مسئله زمانی است که تصور کنید مشتریان شما اصطلاحاتی که هر روز استفاده می‌کنید را می‌شناسند. مثلا یکی از گام‌ها در کمپین SEO جستجوی کلیدواژه است. شاید شما مالک یک باشگاه ورزشی هستید و سعی کنید اصطلاحات تخصصی صنعت همانند ایزومتریم و پلایومتریک را به جای تمرینات کششی و اسکوات استفاده کنید. بنابراین سهم بزرگی از کاربران اینترنت را که اصلا متوجه نمی‌شوند درباره چه چیزی صحبت می‌کنید را از دست خواهید داد. درک خوب صنعت و رقابت می‌تواند به استفاده بهتر از سهم بازار شما کمک کند.


بیشتر بخوانید: 6 عادت اشتباه که مانع موفقیت در فروش می شوند


3.افزایش در معرض دید بودن در موتورهای جستجو با کمپین SEO

معروف‌ترین مزیت SEO افزایش در معرض دید بودن در موتورهای جستجو است و این در صورتی مزیت SEO است که یک ROI قابل اندازه‌گیری پس از یک دوره زمانی معین وجود داشته باشد. حجم جستجوی بالاتر برای عبارت‌های بهینه شده شما و افزایش ترافیک عالی هستند. اما تنها در صورتی که جستجوی افراد و ترافیک بازدید به فروش یا ارجاع تبدیل شوند.

زمانی که بحث قابلیت دیده شدن در موتورهای جستجو مطرح می‌شود، تمایز آشکاری بین عبارت‌های جستجو و عبارت‌های خرید وجود دارد. به این دو عبارت SEO توجه کنید: «جیپ 2014» و «جیپ پاترویت 2014 زیر 20000 مایل». به نظر هر دو عبارت برای یک منظور بهینه شده‌اند. اما هدف کاربر در جستجوی هر یک بسیار متفاوت است.

عبارت اول بیشتر عبارت جستجویی است که فرد در زمان کسب اطلاعات برای خودرو جیپ ساخته شده در سال 2014 استفاده می‌کند. عبارت دوم، که عبارتی خاص‌تر بوده و حجم جستجوی به مراتب کمتری دارد، عبارت خرید است. این عبارت را کسی جستجو می‌کند که آماده خرید است و فقط باید بداند از کجا بخرد. مزیت قابلیت دید افزایش یافته در موتورهای جستجو به شدت توسط عبارت‌هایی تعیین می‌شود که در SERP‌ها نشان داده می‌شوند.

آشنایی با 5 مزیت اصلی کمپین SEO برای صاحبان کسب و کار

4.ترافیک بسیار مناسب که وب‌سایت شما دریافت می‌کند

در ادامه نکته قبل، داشتن ترافیک مناسب برای وب‌سایت کلید دست یافتن به بازده سرمایه‌گذاری در SEO است. ترافیک در صورتی که کاملا هدف‌دار و مناسب نشده باشد امری بی‌معنا خواهد بود.

هرچه عبارت‌های کلید واژه خاص‌تر باشند، ترافیک مناسب‌تری دریافت خواهید کرد. نکته دیگر این است هنگامی که گوگل و سایر موتورهای جستجو وب‌سایت شما را به عنوان معتبر برای این عبارت‌های خاص ارزیابی کنند می‌توانید به سراغ عبارت‌های کلی‌تر بروید.


بیشتر بخوانید:7 روش افزایش وفاداری مشتری در مکالمات دشوار


5.نتایج بادوام ناشی از کمپین SEO

تفاوت چشمگیر بین SEO و PPC در نتایج بادوام بلندمدت SEO و هزینه کوتاه مدت PPC است. یک کمپین SEO خوب منجر به اثرات بادوام بر روی ادراک موتور جستجو از وب‌سایتی خاص می‌شود. بارها و بارها از PPC در برابر SEO پرسیده می‌شود و ما همیشه به داشتن SEO تشویق می‌کنیم.

بازاریابی محتوا

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *