شش نکته اساسی که هنگام استفاده از بازاریابی ایمیلی باید در نظر گرفت

شش نکته اساسی که هنگام استفاده از بازاریابی ایمیلی باید در نظر گرفت

امروزه با توجه به رشد شبکه‌های اجتماعی و استفاده‌ی هر چه بیشتر افراد از این شبکه‌ها و با توجه به روند رو به رشد این صنعت، روش‌های بازاریابی هم شکل تازه‌ای به خود گرفته است. استفاده از ایمیل در بازاریابی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. شرکت‌ها برای افزایش فروش خود از این روش استفاده می‌کنند. البته باید در نظر داشت که استفاده از بازاریابی ایمیلی علاوه بر مزیت‌های بسیاری که دارد، اگر به درستی مورد استفاده قرار نگیرد نتیجه عکس خواهد داشت.

در این مقاله شش نکته‌ی اصلی را که هنگام استفاده از بازاریابی ایمیلی باید رعایت کنید بیان کرده‌ایم.


بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن


1. مخاطبین را بشناسید

برای استفاده از بازاریابی ایمیلی باید مخاطبتان را بشناسید. محتوای ایمیل‌های ارسالی‌تان باید متناسب با علایق، سلیقه‌ها و سبک زندگی مشتری هدف باشد. وگرنه در همان ابتدا با شکست رو به رو می‌شوید. مخاطبتان، چه فردی سختگیر باشد و چه فردی مشتاق به خرید، شما بدون شناخت نمی‌توانید او را توسط یک ایمیل قانع کنید.

2. از اثبات‌های اجتماعی استفاده کنید

همواره می‌توانید با استفاده از مثال‌های از گروه مرجع مثل هنرمندان، ورزشکاران‌، بازیگران و سایر افراد مطرح و مشهور، در دادن اطلاعات محصولات خود به مشتریان استفاده کنید. زیرا این اشخاص محبوب افراد جامعه هستند. بنابراین حرف و نظر و عقایدشان تاثیر به سزایی بر روی مخاطبان شما دارد.

برای این کار می‌توانید به مشتریان شناخته شده‌ی خود اشاره کنید و یا آماری از تعداد مشتریان خود ارائه دهید. اگر می‌خواهید به فردی انگیزه‌ی خرید بدهید، بهتر است به او نشان دهید که چه تعداد از رقبایش از محصول شما استفاده می‌کنند.

3. عکس خود را ضمیمه کنید

ضمیمه کردن یک عکس پرسنلی از خود باعث می‌شود که شخص مورد نظر، ارسال کننده‌ی ایمیل را یک فرد بداند و نه یک ربات و اسپم. این کار می‌تواند آنها را وادار کند که به ایمیل شما پاسخ بدهند.

 4. آنها را نسبت به حل مشکلاتشان تحریک کنید

استفاده از احساسات فرد ابزاری قدرتمندی است. شما می‌توانید به او حس راکد بودن و عدم ترقی را القا کنید و یا ترس از تصمیم‌گیری نادرست را به او یاد آور شوید. برای قانع کردن فرد، شما بایستی به طرزی احساسی و هیجانی از مشکل مورد نظر صحبت کرده و سپس به او راه حلی ارائه دهید که نشان دهد شما چگونه می‌توانید به او در حل این مشکل کمک کنید.

5. دلایلی قانع‌کننده برایشان بیاورید

دادن دلیل به افراد در خصوص اینکه چرا به محصول مورد نظر نیاز دارند، حتی اگر دلیلی ساده باشد، باعث می‌شود آنها را یک قدم به خرید نزدیک‌‌تر کنید. برای مثال می‌توانید بگویید که با استفاده از برنامه‌ای که شما ارائه می‌دهید سهام شرکت آنها بالاتر می‌رود.

6. یادآور شوید که در انتخابشان کاملا آزاد هستند

هیچکس نمی‌پسندد که فرد دیگری نظرش را به او تحمیل کند. حتی اگر شما پیشنهادتان را با لحنی دوستانه بیان کنید باز هم فرد مقابل را بخاطر تحمیل پیشنهادتان آزرده خاطر کرده‌اید.

اشاره‌ای کوتاه به این موضوع که شما قصد ندارید پیشنهادتان را به آنها تحمیل کنید بسیار کار آمد است. مطالعات اخیر روانشناسان نشان می‌دهد استفاده از جملاتی مانند «انتخاب و تصمیم نهایی با شماست» باعث می‌شود شانس قبولی درخواست شما توسط فرد مورد نظر دو برابر شود.


بیشتر بخوانید: ۳ نکته زیرکانه از ایمیل مارکتینگ که باید بدانید!

ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *