رتبه بندی ابزارهای بازاریابی دیجیتال از نظر استفاده کنندگان

رتبه بندی ابزارهای بازاریابی دیجیتال

استفاده از نرم افزار می‌تواند یک تجربه خوشایند و یا یک تجربه بسیار بد برای افراد باشد. مطابق با هر نیازی که مشتریان دارند، احتمالا ده‌ها شرکت نرم‌افزاری برای محصولات خود پیشنهاداتی ارائه کرده‌اند. چگونه تشخیص دهیم نرم‌افزاری خوب است؟ یکی از راه‌های مطمئن، پرسیدن از افرادی است که آن نرم‌افزار را استفاده کرده‌اند . با ابزارهای بازاریابی دیجیتال آشنا هستند.


بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن


ما داده‌های مشتریان شرکت Priceonomics را تحلیل کرده‌ایم. این شرکت از 5000 مشتری خود که انواع برنامه‌های نرم‌افزاری را استفاده می‌کردند اطلاعات خود را جمع‌آوری کرده است.

داده‌ها از پاسخ مشتریان به استفاده و یا عدم استفاده از نرم‌افزارها جمع آوری شده است.

این تحلیل شامل 6 نوع نرم افزار است:

  •  landing page builders
  • form builders
  • portfolio bulders
  • live chat
  •  email marketing
  • ecommerce

در هر بخش، به سوالات زیر پاسخ می‌دهیم.

  •      چگونه داده‌های هر نرم‌افزار در مقابل سایر نرم‌افزارها جمع آوری شده‌اند؟
  •      کدام نرم‌افزار بهترین و یا بدترین رتبه را بدست آورده است؟
  •      و در نتیجه بهترین و بدترین نرم‌افزارها کدامند؟

در ابتدا‌، میانگین رتبه رضایتمندی کلی مشتریان از هر نرم‌افزار برای مقایسه آنها بدست آمد. در نمودار زیر درصد مشتریانی که محصول مورد نظر را پیشنهاد کرده‌اند، آمده است. برای هر جدول، با حدود 450 تا 1450 مشتری صحبت کرده‌ایم.

با مشاهده اطلاعات، این واضح است که برخی از طبقه‌ها میانگین رتبه‌ی بالاتری نسبت به سایرین دارند.

در کل، میانگین رضایت مشتریان 85 درصد است. نرم‌افزار live chat‌ با درصد 90 حدود 5 درصد از این میانگین بالاتر است. نرم‌افزار email marketing حدود 4 درصد از میانگین بیشتر است و دارای 89 درصد می‌باشد. نرم‌افزار form buildet حدود 88 درصد می‌باشد.

نرم‌افزار‌های پایین‌تر از میانگین portfolio builder با 83 درصد، landing page builder با 82 درصد و  نرم‌افزار ecommerce با 79 درصد می‌باشند.

حال با این اطلاعات و داده‌ها به تحلیل هر یک از نرم افزار‌ها می‌پردازیم.

نرم‌افزار landing page builder

این نرم‌افزار به استفاده کنند‌گان اجازه ایجاد وب پیج و به طور خاص وب پیج ترویجی و متناسب با کسب و کار را می‌دهد.

رتبه بندی ابزارهای بازاریابی دیجیتال از نظر استفاده کنندگان

 در کل، میانگین رتبه رضایتمندی مشتریان 9 تا از landing page builder‌ها بررسی شد. Thrive Landing Pages با 93 درصد رضایتمندی مشتریان در بالای جدول و Wishpond با 63 درصد در انتهای جدول قرار گرفتند.

نرم افزار Form builder

این نرم‌افزار که امکان ایجاد فرم‌های آن لاین از هر نوع شامل فرم‌های افزایش سرنخ و یا فرم‌‌های پرداخت را به مشتریان می‌دهد، با کسب 88 درصد رضایتمندی مشتریان حدود 3 درصد بالاتر از میانگین قرار دارد.

رتبه بندی ابزارهای بازاریابی دیجیتال

در این طبقه بندی، Cognito با 95 درصد در بالای جدول قرار دارد و با وجود اینکه سه تا از محصولات نرم‌افزار دارای درصدی کمتر از میانگین هستند، باز هم درصدی بالای 80 را دارا می‌باشد.

نرم افزار  portfolio builders 

این نرم‌افزار توسط عکاسان، طراحان، هنرمندان و مدل‌ها برای ایجاد پرتفولیو‌های آن لاین در کار ایجاد می‌شود.

این نرم‌افزار، محصولات رقابتی‌تری نسبت به سایر نرم‌افزارها دارد.

رتبه بندی ابزارهای بازاریابی دیجیتال

Format با 95 درصد در بالای جدول قرار دارد، 22Slides  با 92 درصد، AllYou با 90 درصد و SmugMug با 90 درصد در رده‌های بعدی قرار دارند. در انتهای جدول و پایین‌تر از میانگین Zenfolio با 70 درصد و Viewbook با 69 درصد قرار دارند.

نرم افزار Live chat 

این نرم‌افزار به طور اختصاصی برای ایجاد ارتباطات خدمات مشتری در زمان واقعی دارای سرویس‌های وسیعی می‌باشد.

رتبه بندی ابزارهای بازاریابی دیجیتال

در این طبقه‌بندی، چهار محصول Intercom ،‌Tawk.to ، MyLiveChatو My Chat بالاترین رتبه رضایتمندی را با 98 درصد بدست آورده‌اند. 9 محصول دیگر با میانگین 90 درصد هستند. در حالیکه 10 تا از محصولات کمتر از میانگین می‌باشند.

نرم افزار Email marketing 

این نرم‌افزار که برای ایجاد لیست ایمیل استفاده می‌شود، لیستی از عملکردهای بالا را بدست آورده است: 9 عدد از محصولات با میانگین 89 درصد می‌باشند.

رتبه بندی ابزارهای بازاریابی دیجیتال

جالب است که 4 نرم افزار از قبیل: Mailrlite با 97 درصد، ConvertKit  با 96 درصد، Constant Contact با 96 درصد و Robly با 94 درصد در بالای جدول قرار دارند. Mailchimp با 93 درصد در رده پنجم قرار دارد.

و در انتها، نرم افزارecommerce

این نرم‌افزار برای انجام معاملات تجاری در اینترنت استفاده می‌شود. Shopify با 4 درصد بالاتر از نرخ رقابت دارای درصد 98 می‌باشد.

رتبه بندی ابزارهای بازاریابی دیجیتال

Shopify رهبر صنعت است و با 98 درصد در بالای جدول قرار دارد. Squarespace با 94 درصد و GoDabby با 83 درصد نرخی بالاتر از میانگین دارند. در حالیکه UberCart با 78 درصد، Wix Commerce با 77 درصد و Weebly Commerce با 76 درصد دارای نرخی کمتر از میانگین قرار دارد. این نرم‌افزار از قدرت‌مندترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال است.

در مجموع، کدام شرکت‌های نرم‌افزاری مورد علاقه مصرف کنندگان هستند؟ لیست زیر براساس نوع نرم‌افزار با رنگ کد گذاری شده است. در نتیجه شما می‌توانید ببینید که کدام طبقه بندی در رتبه بالاتر و یا پایین‌تر قرار دارند.

رتبه بندی ابزارهای بازاریابی دیجیتال
رتبه بندی ابزارهای بازاریابی دیجیتال

در کل، برنامه‌های نرم‌افزاری که با ارتباطات مستقیم سروکار دارند (مانند live chat و email marketing) بهترین عملکرد را دارند. از سویی دیگر نرم‌افزار ecommerce‌ که پیچیده‌تر می‌باشد در پایین دره‌بندی قرار گرفته است.


بیشتر بخوانید: ۲۱ حقیقت جالب در مورد ایمیل مارکتینگ که شما را شگفت زده خواهد کرد!

ایمیل مارکتینگبازاریابی محتوا

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *