Workflow معجزه‌ایی در آتومیشن

Workflow معجزه‌ایی در آتومیشن

از همان ابتدا محصول ما یعنی میلرلایت، به عنوان یک ‌نرم‌افزار ساده و کاربر پسند شناخته شده است. از طراحی ایمیل با نوع Drag&Drop  و ایجاد لیست مشترکین تا ساخت سریع  انواع وب فرم و… باعث شدیم که این ‌نرم‌افزار بسیار کاربرپسند در آتومیشن واقع شود.

با وجود نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما همیشه حس کرده‌ایم که جای زیادی برای پیشرفت داریم. برای همین دائما در حال به روزرسانی این ‌نرم‌افزار هستیم.

طراحی ایمیل از نوع Drag&Drop  در حال حاضر یکی از بهترین انواع ویرایشگر است. وب فرم‌ها و Landing page که اخیرا به وب فرم اضافه شده است. آنها یکی از بهترین روش‌ها برای مدیریت و سازمان دهی لیست مشترکین شما است.

با این حال  تنها از یک بخش از محصولمان غافل بودیم و آن هم قسمت آتومیشن است.

با ویژگی جدیدی که در این قسمت ایجاد کرده‌ایم بیش از پیش آن را کاربردی‌تر به شما ارائه می‌دهیم.

ساخت Workflow

Workflow معجزه‌ایی در آتومیشن

برای اطلاع از نحوه‌ی کار با این قسمت یک آتومیشن جدید می‌سازیم. در ادامه می‌بینید که با ایجاد این ویژگی می‌توانید قوانین، انواع شرایط و خبرنامه را در کنار هم ایجاد کنید. ما نام این ویژگی جدید را Workflow می‌نامیم.

شروع می‌کنیم

برای استفاده از این ویژگی مطابق شکل زیر ابتدا روی گزینه‌ی 1 Automation کلیک کنید. سپس در صفحه‌ایی که وارد می‌شوید روی دکمه‌ی نارنجی رنگ Create a New Workflow کلیک کنید.

Workflow معجزه‌ایی در آتومیشن

 مطابق شکل زیر در مرحله‌ی اول یک نام انتخاب می‌کنیم. هم چنین گروه مخاطبین که دریافت کننده‌ی آن هستند را هم انتخاب می‌کنیم. در ادامه انواع شرایط ارسال آتومیشن را مشاهده می‌کنید. سپس تعیین می‌کنید در چه شرایطی ارسال شود. یعنی یک Workflow trigger برای آن تعیین می‌کنید.

مثلا اگر کسی عضو گروه شود برایش آتومیشن ارسال گردد و یا اگر کسی عضوی از یک سگمنت در گروهی شود، برایش آتومیشن ارسال شود و … . در ادامه با زدن تیک در چک باکسی که در انتها وجود دارد تعیین می‌کنید که این نوع آتومیشن برای عضوهای جدید گروه موردنظر و هم چنین کسانی که از قبل هم عضو آن بوده‌اند ارسال گردد. در نهایت روی دکمه‌ی save کلیک می‌کنیم.

Workflow معجزه‌ایی در آتومیشن

در ادامه مشاهده می‌کنید که در سمت چپ صفحه با کلیک بر علامت + می‌توانید چهار گزینه‌ی Email, Delay, Condition, Action را برای ساخت Workflow مشاهده کنید.

 مطابق شکل زیر بهتر است ابتدا یک Delay   ایجاد کنید. مشخص کنید چه زمانی بعد از این که مشترکی عضو خبرنامه‌ی شما شد، اولین ایمیل برایش ارسال شود.

Workflow معجزه‌ایی در آتومیشن
Workflow معجزه‌ایی در آتومیشن

بعد از این مرحله مجدد بر روی + سمت چپ کلیک کنید. با انتخاب گزینه‌ی Email اولین ایمیل خود را ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

مطابق شکل، در گزینه‌ی اول موضوع خبرنامه و در قسمت دوم ایمیل فرستنده را مشخص می‌کنید. با کلیک بر روی گزینه‌ی سوم می‌توانید ایمیل خود را طراحی کنید. این مرحله شبیه ساخت کمپین است که کاربران میلرلایت به خوبی این کار را انجام می‌دهند.

در ادامه با کلیک بر روی گزینه‌ی چهارم زبان خبرنامه‌ی خود را انتخاب می‌کنید. در نهایت روی save کلیک کنید.در صورتی که می‌خواهید برای یک مدت زمان دیگر ایمیل دیگری را ارسال کنید، کافی است بعد از انتخاب delay و ست کردن زمان مورد نظرتان، روی ایمیل کلیک کنید. سپس مطابق آنچه گفته شد یک ایمیل دیگر طراحی کنید.

Workflow معجزه‌ایی در آتومیشن

گزینه‌ی دیگری که وجود دارد Condition است این گزینه همانند یک شاخه است که بر پایه‌ی  workflow یا campaign activity ، custom fields یا  segment membershipp کار می‌کند.

در واقع این گزینه همانن یک شرط است مثلا تعیین می‌کنید اگر کاربر روی لینک مورد نظرتان کلیک کرد یک ایمیل دیگر برایش ارسال شود و یا اگر روی لینک کلیک نکرد یا خبرنامه را باز نکرد از گروه مورد نظر لغو اشتراک شود. با توجه به شرایطی که مد نظر دارید میتوانید از این گزینه استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه بازاریابی سنتی و دیجیتال را با هم ادغام کنیم (قسمت اول)

گزینه‌ی دیگر  Action  است. معمولا از این گزینه بعد از Condition استفاده می‌کنند با استفاده از این گزینه می‌توانید

custom field‌های به روز شده یا recipients‌هایی که در یک گروه کپی یا منتقل شده‌اند و یا به صورت unsubscribed تعیین شده‌اند را انتخاب کنید.

بعد از اینکه Workflow را طراحی کردید روی Save  کلیک کنید در ادامه می‌توانید بلافاصله Workflow را با استفاده از گزینه‌ی on یا off که در سمت راست بالای صفحه وجود دارد فعال یا غیرفعال کنید.

هم چنین با کلیک بر View Full Report می‌توانید آمار مرتبط با Workflow را که ایجاد کرده‌اید را مشاهده کنید. در این قسمت می‌توانید با استفاده از گزینه‌های Overview و  Activity به گزارش‌های دقیقی دست پیدا کنید و اگر برای تعدادی از مشترکینتان Workflow  کنسل شده است مجدد آن‌ها را در صف ارسال قرار دهید. به شکل‌های زیر توجه کنید

Workflow معجزه‌ایی در آتومیشن
Workflow معجزه‌ایی در آتومیشن

ویژگی‌های پایانی WorkFlow

شما می‌توانید یک آتومیشن جدید برای انواع مختلف از کمپین‌های بازاریابی خود ایجاد کنید. ممکن است آن را برای یک خوشامدگویی ساده و یا یک مجموعه‌ی پیچیده طراحی کنید. در هر صورت استفاده ازا ین ویژگی بسیار کاربردی است.

در ادامه 3 مورد از مواردی که می‌توان  Workflow را برای آن‌ها طراحی کرد را به شما ارائه می‌دهیم

مورد اول

فرض می‌کنیم که شما می‌خواهید هر دو سه روز یک بار ساعت 8 صبح آتومیشن‌هایی بر پایه‌ی فروش یک محصول ارسال کنید و می‌خواهید لینک خرید آن را در آتومیشن خود قرار دهید. اما می‌خواهید این آتومیشن‌ها کمی متفاوت‌تر باشد. می‌خواهید اگر مشترکی روی یه لینک خاص در کمپین‌های شما کلیک کرده باشد آتومیشن دیگری برای او ارسال شود می‌توانید مطابق مراحل زیر پیش بروید

1- در آتومیشن روی Create a New Workflow کلیک کنید و نام Workflow را تعیین می‌کنید. هم چنین گروهی که قرار است این Workflow برایشان ارسال گردد

2- بعد از اینکه مورد قبل را ذخیره کردید روی دکمه‌ی + برای اضافه کردن Email کلیک کنید. ایمیل خوشآمد‌گویی خود را طراحی کنید.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

3- سپس Delay را برای 2 یا 3 روز اضافه کنید

4-  و یک Delay دیگر این بار با تعیین ساعت 8:00 اضافه کنید

5- و در ادامه یک Email و هم چنین Delay‌هایی به صورت مرحله‌ی قبل ایجاد کنید

6- حالا یک Condition بر پایه‌ی Workflow Activity اضافه کنید. در این مرحله لینک مورد نظر خود را که می‌خواهید استفاده کنید انتخاب کنید.

7-  اگر لینک شما کلیک نشد مراحل قبل را تکرار کنید

8- اگر لینک کلیک شد شما می‌توانید با استفاده از گزینه‌ی Action Subscriber را به یک گروه دیگر جهت دریافت  Workflow‌های دیگر منتقل کنید

 
مورد دوم

در این مورد فرض می‌کنیم شما می‌خواهید برای ترویج یک کتاب از Workflow استفاده کنیدپس مراحل زیر را در نظر بگیرید 

1- در آتومیشن روی Create a New Workflow کلیک کنید و نام Workflow را تعیین می‌کنید و هم چنین گروهی که قرار است این Workflow برایشان ارسال گردد انتخاب کنید. 

2- بعد از اینکه مورد قبل را ذخیره کردید روی دکمه‌ی + برای اضافه کردن Email کلیک کنید و ایمیل خوشامد گویی خود درا  طراحی کنید و هم چنین لینک دانلود رایگان یک قسمت از کتاب را در آن قرار دهید.

3- یک Delay برای مدت زمان یک روز اضافه کنید .

4- یک Email با محتوای تخفیف در قیمت کتاب ایجاد کنید .

5- حالا یک Condition بر پایه‌ی Workflow Activity اضافه کنید که اگر مشترکی روی لینک قیمت کتاب کلیک کرد آتومیشن متوقف شود 

6- اگر کسی روی لینک قیمت کلیک نکرد این مراحل را تکرار کنید و مجددا یک Delay یک روز و Email و Condition اضافه کنید

نکته:

این تنها یک نمونه از ایجاد این ویژگی جدید بود و شما می‌توانید به جای لینک قیمت کتاب از سگمنت استفاده کنید و بگویید یک Custom Field با نام قیمت کتاب ایجاد شود و برای تمام عضوهای تازه وارد شده عدد 0 را قرار دهد و اگر کسی کتاب را خرید کرد عدد 1 را قرار دهد.

مورد سوم

ارسال یک پیشنهاد فروش سفارشی به مناسبت یک تولد:

1- در آتومیشن روی Create a New Workflow کلیک کنید و نام Workflow را تعیین می‌کنید و هم چنین گروهی که قرار است این Workflow برایشان ارسال گردد

2- نوع زمان بندی ارسال آتومیشن را  با عنوان the anniversary of a date  انتخاب کنید و با زمان بندی که تعیین می‌کنید ارسال به birthday custom را انتخاب کنید.

3- حالا یک condition بر پایه‌ی سن یعنی Age و یا هر مورد دیگری که مد نظرتان هست را انتخاب کنید بعد با اضافه کردن Condition بر پایه‌ی custom field فیلد اضافه‌ی birthday custom field را انتخاب کنید. حالا مثلا تمام کسانی را که بیشتر از 50 سال سن دارند را از گروه انتخاب می‌کنید.

4- شما می‌توانید برای هر سنی از مشترکین خود که مایل هستید این کار را انجام دهید مثلا برای بالاتر از 50 سال یا پایین‌تر از آن.

بیشتر بخوانید: روشی بسیار ساده و خلاقانه که به افزایش لیست ایمیلی شما کمک فراوانی خواهد کرد

بازاریابی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *