چطور در تبلیغات اینترنتی 20 بگیریم: (20 راه برای تبلیغات آنلاین و آفلاین یک وب‌سایت)

تبلیغات اینترنتی

تبلیغات آنلاین

1- برای تبلیغات اینترنتی همیشه آدرس سایتتان را در سر برگ‌ها، کارت‌های ویزیت، امضای ایمیل‌ها و هرجایی که بازدیدکنندگان بتوانند ببینند قرار دهید.

2- اگر کارمندان شما یونیفرم می‌پوشند آدرس سایت را روی آن‌ها قرار دهید. با این کار مشتریان شما تبلیغ کننده‌های سیار سایت شما را خواهند دید.

3- می‌توانید URL  سایتتان را روی ماگ قهوه، تی شرت، جا کلیدی و چیزهای دیگر چاپ کنید. چیزی که بتواند سایت شما را به مردم یاد‌آوری کند راه بسیار خوبی برای بالا رفتن بازدید‌های شماست.

4- مطمئن باشید وب سایت شما، در همه خبرهایی که برای اعضای رسانه‌های شما فرستاده شده است موجود است.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

5- فراموش نکنید که آدرس وبسایتتان را در کتاب‌های اول (کتاب‌های جامع فهرست مشاغل) در قسمتی که مردم بتوانند آن را راحت ببینند ذکر شده باشد.

6- شرکت شما وسیله نقلیه دارد؟ آدرس وبسایتتان را بر روی ماشین‌های شرکت یا خودروهایی که مخصوص ارسال محصولات هستند قرار دهید.

7- علاوه‌بر این‌ها فهرست شماره تلفن رایگان، آدرس وبسایت و … را در پایین هر صفحه از فروشگاه خود قرار دهید تا مشتریان دسترسی آسان‌تری به فروشگاه‌های شما داشته باشند.

8- قدرتمند کردن فرآیند موتورهای جست و جویتان، طوریکه بهترین نمایش را داشته باشید.

9- اگر شما هنوز تلاش برای نمایش بهتر و بازدید بیشتر هستید، شما می‌توانید به دنبال بازاریابی موتورهای جست و جو باشید و در جاهاییکه می‌توانید برای تبلیغات اینترنتی اقدام کنید تا وقتی بازدیدکنندگان به دنبال کلمه کلیدی معینی هستند، سایت شما را پیدا کنند و به ازای هر بازدید هزینه‌ای از حساب شما کسر شود.

بیشتر بخوانید: تبلیغات اینترنتی را بهتر بشناسیم

10- یک قرعه کشی به راه بیاندازید تا هرکسی که در سایت شما ثبت نام کند و یا مشترک خبرنامه شما می‌شود در زمان معینی شانس برنده شدن یک هدیه رایگان از سوی شما را داشته باشد.

11- خبرنامه‌های ایمیلی هفتگی تولید کنید و برای اعضا بفرستید تا در سایت شما عضو شوند. در خبرنامه می‌توانید نکات، ترفندها و اخبار مربوط به شرکت یا صنعتتان را شرح دهید و حتما لینک ارجاع به سایتتان را در آن قرار دهید.

12- به سایت‌های دیگر پیشنهاد محتوای رایگان بدهید. این عمل یک حرکت برد-برد است:  سایت‌های دیگر مقالاتی رایگان برای تقویت محتوای تولیدیشان دریافت می‌کنند و شما لینک برگشت به سایتتان را به عنوان یک متخصص محتوایی خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: چگونه بازاریابی سنتی و دیجیتال را با هم ادغام کنیم (قسمت اول)

13- یک ایمیل تبلیغاتی با برنامه ریزی خوب و مشتری محور برای لیست بازدید کنندگان بالقوه مورد نظر خود بفرستید و به آن‌ها اعتباری برای خرید هر چیزی از سایتتان اختصاص دهید. روی محتوا و ظاهر ایمیلتان وقت بگذارید:  شما می‌خواهید به مشتریانتان یک ارزش واقعی را پیشنهاد بدهید و نباید Spam به نظر برسید

14- از طریق درخواست تبادل لینک با سایت‌های مرتبط با خودتان (سایت‌هایی که رقیب نباشند) و قرار دادن لینک سایتتان در صفحه‌های آن‌ها می‌توانید بازدیدتان را بیشتر کنید. در تبلیغات اینترنتی این روش، روش خیلی ارزشمندی است.

15- در فوروم‌ها و بحث‌های آنلاین شرکت کنید و همیشه آدرس سایتتان را در امضایتان ذکر کنید. دقت کنید که تبلیغ چیزی نکنید و چیزی نفروشید. بیشتر گروه‌ها از این کار عصبی می‌شوند و شما را به عنوان Spam  خواهند شناخت.

16- هر وقت کسی چیزی از سایت شما سفارش داد، کاتالوگ محصولات دیگر برای آشنایی بیشتر برای آن‌ها بفرستید.

17- از ویزیتورهای خود بخواهید تا نام شما را از طریق تکنیک‌های بازاریابی ویروسی توسعه دهند. از مشارکت در گروه‌ها و فوروم‌ها تا ارسال خبرنامه از طریق ایمیل مارکتینگ.

18- مطمئن نیستید مشتریانتان چه می‌خواهند؟ یک نظرسنجی آنلاین راه بیاندازید. بنابراین نظرات قطعی آن‌ها را درباره اینکه چگونه سایت شما می‌تواند به آن‌ها بهتر بفروشید به دست می‌آورید.

19-مطمئن شوید که جامعه هدف خود، هدف کمپینتان و استفاده خلاقانه از تبلیغات برای گرفتن بازدید و کلیک خوردن تبلیغاتتان را می‌شناسید.

20- از روش‌های دیگر فروش مانند تبلیغات اینترنتی گروهی یا سایت‌های حراج آنلاین برای افزایش بازدید و فروش استفاده کنید.

بازاریابی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *