چند نکته کوتاه اما مهم در تبلیغات اینترنتی

تبلیغات

احتمالا شب گذشته که مشغول تماشای تلویزیون و یا خواندن یک مجله بودید به احتمال زیاد شاهد یک آگهی تجاری بوده‌اید. احتمالا با خودتان فکر کردید که این تبلیغات هیچ تاثیری بر روی من نخواهد داشت. عمیق‌تر فکر کنید. خیلی‌ها اعتقاد دارند کار تبلیغات شست و شوی مغزی است. گاهی جواب می‌دهد و گاهی‌ نمی‌دهد.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

امروزه تبلیغات به یک علم تبدیل شده است

علمی که پس از آزمایشات متعدد و آزمون و خطاها در طول قرن‌ها توسط برندهای مختلف و آژانس‌های بازاریابی به علمی کامل تبدیل شده است.
در واقع علم تبلیغات می‌داند شما چه می‌خواهید و می‌داند آن را چگونه در ذهن شما قرار دهد. تبلیغ‌های اینترنتی قسمت اعظمی از نبض تبلیغات این روزها را در دست دارد. باید هوشمند باشید و مسیر را به خوبی بشناسید. المان‌هایی که ممکن است بتواند در روند تبلیغات شما تاثیر گذار باشند کدامند؟

قبل از هر چیزی باید بدانیم کاربر چه می‌خواهد؟

مردم در حال تبدیل شدن به کاربرانی دیجیتالی، زرنگ و دانا هستند. تبلیغات بسیاری در سطح اینترنت وجود دارد. ما باید به دنبال راهی باشیم که برای همه کار کند. در حوزه تبلیغ‌های اینترنتی برای پایدار ماندن باید سریعا روش‌هایی که آگهی‌های شما مسدود می‌شود را پیدا کنید. اگر مردم چیزی را دوست نداشته باشند راهی برای خلاص شدن از دست آن پیدا می‌کنند. بنابراین تبلیغات نیاز به درک چیزهایی که مردم دوست دارند دارد. تبلیغات باید خالی از توهین و عدم درک باشد. گروه‌های بزرگ تبلیغاتی مثل اپل و فیسبوک و گوگل به دنبال راه‌هایی برای کشف نقاط مهم در درک مخاطب هستند.

اما تبلیغات چگونه جواب می‌د‌هد؟

مهم‌ترین اصل صداقت است

صداقت پایه مستحکم هر ارتباطی است. در تبلیغات اینترنتی نیز همین اصل صادق است. مساوی حرف‌هایتان عمل کنید و بگذارید برای مشتریانتان فضای امنی از جانب شما ایجاد شود. مشتریان وفادار بزرگ‌ترین پتانسیل فروش در کسب و کار شما هستند.

همیشه به دنبال یک ارتباط برنده-برنده با مخاطبین باشید؛ تعاملی زنده و ارزشمند. یادتان باشد به نوعی شما وارد یک مذاکره وسیع شده‌اید. پس باید از تمام استعدادهای خلاقتان و بسترهای موجود در رسانه‌های اجتماعی، سایت‌ها و سیستم عامل‌های تلفن همراه استفاده کنید.

بهبود کیفیت، بالا بردن استانداردها

کیفیت محتوا در هر نوعی مهم است. یک عکس خوب، یک ویدیو قدرتمند، یک متن تاثیر گذار و… . استاندارها نیز بسیار مهم هستند. یادتان باشد مبانی اقناع را حتما بشناسید و قبل از هرگونه تبلیغ اینترنتی مفاهیم مربوط به آن حوزه را مرور کنید.

اگر می‌خواهید در عرصه تبلیغ تاثیر گذار باشید، تعامل‌تان را با مردم بیشتر کنید. مطمئن باشید این کار به نفع شما خواهد بود.

بیشتر بخوانید: تبلیغات اینترنتی را بهتر بشناسیم

ایمیل مارکتینگبازاریابی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *