5 مزیت و 1 عیب تبلیغات اینترنتی

تبلیغ در اینترنت

هنری فورد معتقد بود کسب و کاری که تبلیغات را جدی‌ نمی‌گیرد و برای آن بودجه‌ای در نظر‌ نمی‌گیرد محکوم به شکست است.

او همیشه میزان قابل توجهی از درآمدش را به تبلیغات اختصاص میداد. مطمئنا امروز اگر هنری فورد زنده بود، توجه ویژه‌ای به بازاریابی اینترنتی داشت.

بازاریابی آنلاین نبض مارکتینگ این روزهاست

موفقیت هر کسب و کاری در گرو استفاده صحیح و به موقع از این مدل و باور داشتن به تاثیر آن است. تبلیغ در اینترنت هم مثلی خیلی از روش‌های دیگر دارای معایب و مزایایی است. این روش می‌تواند مکمل پارادایم‌های کلاسیک تبلیغات باشند و بابا بازگشت سرمایه مناسب مسیر بهینه و ارزشمندی را جهت معرفی محصول و یا خدمات شما فراهم کنند.

مزایای تبلیغات اینترنتی

1- در تبلیغات اینترنتی می‌توانید یک گروه یا دسته مشخص را هدف تبلیغات خود قرار دهید. فقط برای آنها تولید محتوا کنید.

2- هزینه‌های تبلیغات در این روش نسبت به روش‌های دیگر بسیار پایین است. به همین دلیل آن را مسیری مقرون به صرفه و ارزشمند تلقی می‌کنند.

3- در این مدل تبلیغاتی می‌توانید مطالب بیشتری را به مخاطب انتقال دهید و نظارت بیشتری روی روند کاریتان داشته باشید. انتقال مطالب بیشتر می‌تواند مشتریان بیشتری را به خرید از شما مایل کند.

4- در تبلیغات اینترنتی می‌توانید از همه ویژگی‌های یک تفکر خلاق استفاده کنید. نقاط قوت و ضعف خودتان، مشتریان و فضای موجود را بشناسید. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، از همه توانایی خود استفاده کنید.

5- تبلیغ در اینترنت به شما این امکان را می‌دهد که همیشه و همه وقت، به هر جای دنیا پیام خود را برسانید. در واقع این روش با از بین بردن مرزهای جغرافیایی به روشی جهانی برای تبلیغات تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید: چگونه بازاریابی سنتی و دیجیتال را با هم ادغام کنیم (قسمت اول)

معايب تبليغات اينترنتي در تبلیغات اینترنتی به دلیل نظارت کم‌تر مراجع قانونی امکان فضا سازی، دروغ و ساخت تعابیر غیر منطقی و تولید محتواهای غیر قانونی و غیر اخلاقی بسیار محتمل است. لذا باید نهایت دقت را در مورد این تبلیغات داشته باشید. در کتاب هنر شبکه‌های اجتماعی از آن به عنوان شمشیری دو لبه یاد شده است. دلیل آن هم این است که هم می‌تواند فرصت و هم تهدید باشد. تمام تلاش خود را بکنید تا در تولید مزیت‌های تبلیغاتی خود از استاندارد‌های به روز جا نمانید.

برای اینکه بتوانید در عرصه تبلیغات موفق‌تر باشید، هنر خوب نگاه کردن را یاد بگیرید.

بازاریابی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *