آمارهایی در مورد ایمیل مارکتینگ

مزیت‌های ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی یا همان ایمیل مارکتینگ یکی از مهمترین روش‌های مورد استفاده در فرآیند فروش اغلب سایت‌های فروش اینترنتی میباشد.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

مزیت‌های ایمیل مارکتینگ عبارت‌اند از:

  • دسته بندی مشتریان
  • ارسال ایمیل‌های هدفمند به هرکدام از این دسته ها
  • رصد میزان موفقیت کمپین ایمیلی
  • ایجاد تماس دائمی با مشتریان و هزینه کم

تمام اینها و دیگر مزیت‌های ایمیل مارکتینگ باعث می‌شود این مسئله به یکی از مهمترین روشهای بازاریابی دیجیتال تبدیل شود. طبق تحقیقات در سال 2014 بیشترین میزان استفاده و همچنین بازگشت سرمایه را برای شرکت‌های انلاین به همراه داشته است (شکل پایین).

مزیت‌های ایمیل مارکتینگ

این مقدار برای شرکت‌های (B2B (business to business بسیار بیشتر است. چرا که مشتریان این شرکت‌ها، فرد نبوده بلکه کسب و کارهایی هستند که میخواهند از خدمت/ محصول موردنظر استفاده کنند. با استفاده از ایمیل مارکتینگ میتوان همیشه آنها را از جدیدترین محصولات شرکت باخبر کرد و در صورت لزوم تخفیفاتی را به آنها ارائه داد.

مزیت‌های ایمیل مارکتینگ

یکی از مهمترین مسایل در طراحی ایمیل‌های گروهی، توجه به نسخه موبایل برای ایمیل میباشد. در سال 2014 میزان استفاده از اینترنت موبایل با میزان استفاده اینترنت در رایانه‌های شخصی برابر شد، و در سال 2015 اینترنت تلفن همراه از PC پیشی گرفت. این یعنی هر روز تعداد کاربران بیشتری از موبایل‌های خود جهت انجام امور کاری و شخصی استفاده میکنند. طبیعتا یکی از این کارها، چک کردن ایمیل‌ها میباشد.

مزیت‌های ایمیل مارکتینگ

بنابراین شما باید در طراحی ایمیل‌های خود همیشه به نسخه موبایل نیز توجه کنید.

نرم افزارهای ایمیلی مارکتینگی که این امکان را برای شما فراهم میکنند در اولویت کار خود قرار دهید. چراکه باعث میشوند تعداد بیشتری از کسانی که ایمیل شما را باز میکنند، طراحی مطابق با تلفن همراه را مشاهده کرده و عمل خواسته شما را از خرید گرفته تا پر کردن فرم، انجام دهند.

بیشتر بخوانید: تبلیغات اینترنتی را بهتر بشناسیم

ایمیل مارکتینگ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *