این 21 نکته می‌تواند ایمیل مارکتینگ شما را متحول کند!

اساسی‌ترین نکات ایمیل مارکتینگ

1- قبل از راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی و ایجاد خبرنامه، حتما اهداف نهایی‌تان را مشخص کنید. این از اساسی‌ترین نکات ایمیل مارکتینگ است.

2- در ازای دریافت اطلاعات تماس، گاهی به مشتریان خود چیزهای با ارزش پیشنهاد دهید. یادتان نرود کاربران همیشه از پیشنهادات جالب و سودمند استقبال می‌کنند.

3- استفاده از اعلان‌های پاپ آپ هنگامیکه کاربر می‌خواهد وب‌سایت را ببندد یک راه مناسب برای معرفی خبرنامه‌ها و قرار دادن فرم ثبت نام است.

4- هنگامیکه به دنبال مشترک هستید، فقط سوالات ضروری را بپرسید. کاربران از سوالات غیر ضروری رنج می‌برند و ممکن است از ثبت نام منصرف شوند.

5- لینک هدایت به صفحه عضویت را می‌توانید در پایین صفحه و در قسمت امضای خبرنامه‌هایتان نیز قرار دهید.

6- شروع کمپین‌ها بهتر است با ساخت یک لیست مجاز از مشتریان موجود همراه باشد تا خبرنامه‌ها در حالت مناسب‌تری ارسال شود و عضو گیری بهتری انجام شود.

بیشتر بخوانید: چگونه بازاریابی سنتی و دیجیتال را با هم ادغام کنیم (قسمت اول)

7- از پاپ آپ‌ها هم چنین در اولین بازدید کاربران برای هدایتشان به سمت خبرنامه‌ها می‌توانید استفاده کنید.

8- Call-to-action را در فضایی مناسب و با رنگی مجزا از بقیه رنگ‌ها قرار دهید تا کاربران بتوانند راحت ثبت نام کنند.

9- از نوارهای کناری نیز می‌توانید برای گرفتن مشترکین استفاده کنید. قرار دادن یک فرم ثبت نام که راحت دیده شود در نوار سمت راست یا چپ تصویر فکر بدی نیست.

10- همیشه قبل از ارسال نهایی ایمیل‌هایتان را برای تعدادی از ایمیل‌های آشنا بفرستید و به این طریق هم از نظرات نزدیکان آگاه می‌شوید و هم معایب خبرنامه را برطرف می‌کنید. این نکته نیز از اساسی‌ترین نکات ایمیل مارکتینگ برای کسب و کارهاست.

11- سعی کنید محتواهای ساده و قابل فهمی تولید کنید تا مخاطبان بیشتری جذب شوند.

12- اضافه کردن کد QR برای ثبت نام راحت مشتریان روشی جدید است که سرعت و راحتی ثبت نام را بالا می‌برد ، به خصوص برای دوستداران موبایل و تبلت

13- کاری کنید که مشتری شما احساس کند برای شما خاص و مهم است. مثلا از عنوان «برای مشتری دوست داشنتی و همیشه همراه شرکت…» استفاده کنید.

14- به حریم خصوصی، اعتقادات مذهبی، سیاسی، اجتماعی و… احترام بگذارید و هرگز به کسی اهانت نکنید.

15- همیشه شرایطی را فراهم کنید که مشترک بتواند هر وقت که مایل بود از ادامه همراهی و عضویت شما منصرف شود و لغو اشتراک کند.

بیشتر بخوانید: تبلیغات اینترنتی را بهتر بشناسیم

16- خبرنامه‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی، سایت‌ها و… منتشر کنید و این گونه خود را بیشتر معرفی کنید.

17- درباره خبرنامه توضیحات بدهید. کاربران از اینکه بدانند روند تولید خبرنامه‌ها به چه صورت است لذت میبرند.

18- هرگز از در عنوان ایمیل‌های ارسالی از لفظ «رایگان» استفاده نکنید. این کار باعث می‌شود تا بازاریابان اسپمر از این فرصت سو استفاده کنند.

19- از عنوان‌های سربسته و مبهم مثل«خبرنامه ماه آبان» استفاده نکنید و به جای آن از عنوان‌هایی هیجان انگیز و ترغیب‌کننده مثل”نکاتی ارزشمند برای داشتن یک خبرنامه موفق” استفاده کنید.

20- از مخاطبین بپرسید چه چیزهایی را بیش‌تر دوست دارند:  خدمات جدید، پیشنهاد ویژه، اخبار روز و… حتما به علایق آن‌ها اهمیت بدهید.

21- مطالعات نشان می‌دهد؛ اکثر کاربران علاقه به استفاده و همراهی محتواها را فراتر از صفحه مانیتور ندارند و این شما هستید که باید محتوایی را تولید کنید که ارزش اسکرول خوردن داشته باشد.

این 21 نکته تنها چند نمونه از مواردی است که به شما کمک می‌کند تا خبرنامه بهتری داشته باشید و دلیلی شود تا هر روز اعضای خبرنامه‌تان افزایش یابد. شما هم میتوانید علاقه‌مندی‌های و همچنین تجربه‌های شخصی خود را در دریافت خبرنامه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *