جایگاه ایمیل مارکتینگ در روند فروش:

روند فروش

همانطور که می‌دانید ایمیل مارکتینگ یکی از بهینه‌ترین روشهای تبلیغات اینترنتی در فضای مجازی میباشد. اما همین روش پربازده اگر به شیوه‌ای غلط مورد استفاده قرار گیرد چه می شود؟ باعث میشود مشتریان شما دیگر ایمیل‌های شما را باز نکنند و شما آنها را از دست خواهید داد.  پس سوالی که مطرح می‌شود این است که چطور میتوان با ایمیل مارکتینگ فروخت؟

برای مقدمه در این زمینه باید اشاره کنم که برای هر روش تبلیغات اینترنتی باید هدف داشته باشید، برای اطلاعات بیشتر مقاله در خصوص هدف‌گذاری را مطالعه کنید.  خب پس ما تا اینجا متوجه شدیم که باید هدفمند تبلیغات کنیم! اما روش تبلیغات ما در ایمیل مارکتینگ چگونه باید باشد؟

بیشتر بخوانید: چگونه بازاریابی سنتی و دیجیتال را با هم ادغام کنیم (قسمت اول)

روند فروش

همانطور که در تصویر بالا مشخص است، دیدگاه کلی در خصوص ایمیل مارکتینگ بدین صورت است که میتوان با این روش سرنخ یا فرصت‌ها را به مشتری تبدیل نمود و روند فروش را ارتقا داد.

Nurturing عبارت است از مراقب از مشتری و رصد رفتار او.  در واقع با ایجاد گروه‌های مختلف مشتریان، فرصت‌ها و سرنخ‌ها، رفتار و نیازهای آنها را پیشبینی می‌کنیم و بر اساس رفتار آنها در قبال ایمیل‌های مختلف، گروه‌ها را عوض کرده یا محتوای ارسالی به آنها را تغییر میدهیم.

نکته مهم در ایمیل مارکتینگ این است که نباید در ایمیل‌های خود به طور مستقیم از محصولات خود حرف بزنیم. همچنین نباید ایمیل‌های پیاپی در خصوص ارائه محصولات جدید به مشتری بفرستیم.  آن چیزی که در درجه اول اهمیت دارد این است که مشتری ایمیل ما را باز کند!

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

چطور چنین چیزی اتفاق می‌افتد؟ زمانی که احساس کند محتوای ایمیل چیزی بیش از لیست یک سری محصولات است.  «ارزش» چیزی است که مشتری را مصمم میکند تا ایمیل را باز کرده و محتوای آن را مطالعه کند.  ما به عنوان یک کسب و کار چطور میتوانیم ارزش به مشتریان یا فرصت‌های خود ارائه دهیم؟

یکی از معمول‌ترین روشها آموزش مطالب در خصوص محصولات جدید یا شیوه استفاده از محصولی است که مشتری آن را قبلا تهیه کرده است.  اگر طراحی ایمیل شما جذاب بوده و بتواند در کمترین نوشته بیشتر میزان تاثیرگذاری را در مشتری یا سرنخ‌ها ایجاد کند، روند فروش شما سریع‌تر رشد خواهد کرد.

(برای خواندن مقاله آموزش طراحی در ایمیل مارکتینگ اینجا را کلیک کنید)

 یادمان باشد فرآیند فروش از طریق ایمیل مارکتینگ لحظه‌ای نبوده و نیاز به زمان و مراقب همیشگی داشته است. اما اگر درست انجام شود بیشترین بازده را داشته و مشتریان وفادار ایجاد میکند.

ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *