معرفی ویژگی جدید در میلرلایت، صفحه‌ی فرود یا Landing Pages

صفحه‌ی فرود

ما با ایجاد این ویژگی در میلرلایت مفتخر هستیم که این بار هم می‌توانیم شما را در استفاده‌ی بهتر از این نرم‌افزار یاری کنیم. با استفاده از ویژگی صفحه‌ی فرود می‌توانید بیش از گذشته در بازاریابی خود موفق باشید.

در هفته‌ی گذشته فرم‌های Popup را به شما معرفی کردیم که مورد استقبال تعداد زیادی از کاربران قرار گرفت. این هفته ویژگی جدید صفحه‌ی فرود را به شما معرفی می‌کنیم.

شما می‌توانید از فرم‌های اشتراک به همراه صفحات فرود با طراحی زیبا استفاده کنید.

استفاده از صفحات فرود در اکانت شما کاملا رایگان است. برای استفاده از آن نیاز به پرداخت هیچ وجهی ندارید.

مفهوم صفحه فرود

صفحه‌ی فرود مانند یک وب‌سایت کوچک است. شما می‌توانید بدون هیچ دانشی از طراحی وب‌سایت، با استفاده از قالب‌های آماده، آن را طراحی کنید. این قالب‌ها همانند قالب‌های آماده در drag & drop editor در طراحی خبرنامه هستند که قبلا کار با آن‌ها را فرا گرفته‌اید.

در حال حاضر ما چندین قالب با طراحی گوناگون را برای شما ایجاد کرده اییم که در آینده بر تعداد این قالب‌ها افزوده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

اولین صفحه‌ی فرود خود را ایجاد کنید

صفحه‌ی فرود

به صفحه‌ی فرود می‌توانید از طریق گزینه‌ی Webforms در اکانت خود دسترسی داشته باشید. برای این کار کافی است که در تب Webforms بر روی Create a new webform کلیک کنید. بعد از آنکه نام وب را وارد کردید روی save & continue کلیک کنید.

سپس گزینه‌ی Create Landing Page را انتخاب کنید در این مرحله شما باید یک گروه را انتخاب کنید همانند وب فرم. اگر می‌خواهید ایمیل‌های ثبت شده در یک گروه جدید باشد باید از قبل آن گروه را ایجاد کرده باشید.

حال شما می‌توانید از میان قالب‌های موجود یکی را انتخاب کنید.

برای شما چندین قالب طراحی شده است و امکان تغییرات هم در آن‌ها وجود دارد برای راهنمایی بیشتر به مثال زیر توجه کنید.

Landing Page 

صفحه‌ی فرود

صفحه‌ایی که در بالا مشاهده می‌کنید، صفحه‌ی اصلی طراحی صفحه‌ی فرود است که با استفاده از بلاک‌هایی که در سمت راست صفحه است می‌توانید آن را به سلیقه‌ی خود طراحی کنید.

برای هر کدام از بلاک‌های موجود، تب طراحی هم قرار داده شده است که با استفاده از آن می‌توانید تغییرات لازم را در طراحی صفحه‌ی فرود خود اعمال کنید.

در قسمت فوتر هم می‌توانید اطلاعات شرکت خود را برای مشترکین قرار دهید.

Success Page 

صفحه‌ی فرود

این صفحه را بازدید‌کنندگان بعد از ثبت نام، مشاهده می‌کنند در واقع شبیه صفحه‌ی Thank You page در وب فرم‌های معمولی است.

شما می‌توانید با استفاده از این قسمت از کسانی که در خبرنامه‌ی شما عضو شده‌اند تشکر کنید. با استفاده از بلاک‌های موجود می‌توانید طراحی مناسبی را ایجاد کنید و این صفحه را جذاب‌تر کنید.

در نظر داشته باشید که صفحه‌ی فرود کاملا ریسپانسیو است. برای این کار کافی است که نمایش در موبایل را کلیک کنید و متوجه شوید که در موبایل هم همانند کامپیوتر نمایش داده می‌شود.

بعد از این، با کلیک بر Done Editing وارد صفحه‌ی تنظیمات می‌شوید.

تنظیمات صفحه و آمار

Page Settings and Stats در صفحه‌ی فرود

صفحه‌ی فرود

در این قسمت شما می‌توانید URL صفحه فرود را تغییر دهید و هم چنین می‌توانید یک دامنه با URL آن اضافه کنید و صفحه‌ی فرود خود را انتشار دهید.

علاوه بر این می‌توانید بهینه‌سازی موتورهای جستجو را با استفاده از تتظیمات SEO در SEO setting بهبود بخشید. یکی دیگر از ویژگی‌های جالبی که در این قسمت ایجاد شده است سفارشی کردن اشتراک گذاری فیس بوکتان است.

بیشتر بخوانید: تبلیغات اینترنتی را بهتر بشناسیم

عنوان share در فیس بوک، توضیحات و عکس را می‌توانید از این قسمت تغییر دهید. بعد از این که تغییرات لازم را ایجاد کردید با کلیک بر Save & Continue کلیک کنید. مطابق شکل زیر، صفحه‌ی پیش نمایش و تنظیمات کلی صفحه‌ی فرود را می‌توانید مشاهده کنید.

صفحه‌ی فرود

همان طور که مشاهده می‌کنید می‌توانید همانند وب فرم گزینه‌ی double opt-in را خاموش و یا روشن بگذارید.

اگر این گزینه را روشن بگذارید می‌توانید ایمیل تاییدیه و Confirmation Thank You page را هم برای کسانی که ایمیل خود را وارد کرده‌اند، بعد از طراحی، ارسال کنید.

در آخر روی Stats tab کلیک کنید. زمانی که صفحه‌ی شما بالا می‌اید و شروع به کار می‌کند می‌توانید بازدید‌کنندگان و مشترکین خود را که ثبت نام کرده‌اند را مشاهده کنید.

ما هم نرخ تبدیل را برای شما محاسبه می‌کنیم. حالا می‌توانید Landing Page URL را کپی کنید و آن را برای استفاده، در کادر صفحه‌ی فرود وب فرم خود قرار دهید.

ایمیل مارکتینگ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *