چطور در ایمیل مارکتینگ درصد کلیک را افزایش دهیم؟

افزایش درصد کلیک

در هر ایمیل ارسالی، شما به دنبال این هستید تا مشتری را وارد یک صفحه به خصوص که اصطلاحا landing page یا صفحه فرود گفته می‌شود، کنید.  برای این کار لینک‌هایی را در ایمیل خود می‌گذارید و آرزو می‌کنید، کاربران روی آن کلیک کرده و وارد صفحات شما بشوند.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

یکی از اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ گذاشتن لینک‌های متنی در ایمیل هست.  منظور از لینک‌های متنی، نوشته‌هایی هستند که با کلیک بر آنها صفحه‌ی جدیدی برای کاربر باز می‌شود.  تجربه نشان داده است که این لینک‌ها درصد کلیک بسیار پایینی دارند و برای ایمیل مارکتینگ مناسب نیستند.  به جای آن، استفاده از call-to-action برای ایمیل مارکتینگ به شدت توصیه می‌شود. این کار باعث افزایش درصد کلیک شما خواهد شد.

به عکس زیر توجه کنید:

افزایش درصد کلیک

در تصویر بالا خبری از نوشته‌های خسته‌کننده نیست! لینک متنی نیز وجود ندارد. به جای آن از یک call to action یا CTA مناسب با عبارت shop now استفاده شده است. درخواست از مشتری کاملا روشن بیان شده و در جای مناسب قرار دارد (پس از مقداری توضیح).

در نتیجه کاربر آن را می‌بیند و تصور واضحی دارد که اگر روی لینک کلیک کند چه اتفاقی برایش می‌افتد.  این چیزی است که باعث می‌شود نرخ کلیک شما افزایش یابد.  اما چطور؟

همانطور که در مقاله قبلی در خصوص چگونگی بیشتر دیده شدن ایمیل‌ها یمان و اهمیت طراحی در ایمیل مارکتینگ گفته شد، طراحی ایمیل مارکتینگ باید بسیار دقیق و با احتساب پله‌های مشخصی باشد.  یعنی ابتدا شما با ایجاد تم مشخص و استفاده از عکس‌های جذاب مخاطب را درگیر مطالب خود می‌کنید. سپس باید با نوشته‌های کوتاه و در عین حال جذاب تمرکز کاربر را جمع کرده و اکنون از یک CTA مناسب استفاده کنید تا کاربر آن کاری را که از او می‌خواستید انجام دهد. تمامی این امو در افزایش درصد کلیک شما موثر خواهند بود.

نکات کلی در مورد یک CTA خوب!

شما نباید در متن از کلمات گنگ استفاده کنید، هرچه متنCTA شما کوتاه‌تر باشد، احتمال خواندن آن توسط کاربر بیشتر و در نتیجه احتمال کلیک کردن روز آن هم بیشتر می‌شود.  یادتان باشد رنگی که استفاده می‌کنید باید با طراحی تم ایمیل هم خوانی داشته باشد. اما در عین حال خود را کاملا واضح باشد.

ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *