چگونه یک Call-to-Action برجسته و موثر بسازیم؟

Call-to-Action

Call-to-Action چیست؟

همانطور که از ترجمه ساده عبارت Call-to-Action مشخص است، این تکنیک، از بازدیدکننده میخواهد تا کاری را انجام دهد. مثلا میخواهید خبرنامه سایت خود را راه‌اندازی کنید و در وبلاگ خود فرمی قرار میدهید تا بازدیدکنندگان ایمیل خود را وارد کنند و به عضویت خبرنامه شما درآیند که این کار با متنی که طبق قوانین CTA نوشته شده باشد ، بازدهی بالاتری خواهد داشت.

 Call-to-action یا CTA یکی از مهم‌ترین قسمت‌های یک خبرنامه است. در واقع می‌توان گفت این آخرین دروازه برای تبدیل خوانندگان به سرنخ، فرصت و در نهایت مشتری است. در اینجا 5 نکته وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توانید دکمه‌های Call-to-action‌های موثر‌تری طراحی کنید.

1- هر خبر نامه، یک (Call-to-action (CTA

در هر ایمیل از یک CTA استفاده کنید به خصوص در مورد چیزهایی که می‌خواهید خوانندگان خبرنامه‌تان انجام دهند.

2- حفظ سادگی

مستقیما در مورد آنچه مشتری باید انجام دهد درخواست بدهید. مطالعات نشان می‌دهد اگر شما می‌خواهید به کلیک بیشتری دست پیدا کنید از متن‌های ساده به جای متن‌های شوخ و زرد استفاده کنید. از اصطلاحاتی مثل خرید، آموزش، اشتراک، دانلود و… برای دکمه‌ها استفاده کنید. ضمنا یادتان نرود کلمات کمتر، نتیجه بهتری را به همراه دارند.

بیشتر بخوانید: چگونه بازاریابی سنتی و دیجیتال را با هم ادغام کنیم (قسمت اول)

3- طراحی:

CTA می‌تواند به صورت یک لینک، عکس یا دکمه باشد. فقط فراموش نکنید حتما به صورت برجسته در ایمیل قرار بگیرد؛ به شکلی که خوانندگان برای عضویت در خبرنامه شما ترغیب شوند.

استفاده از رنگ‌های مختلف و متضاد تاثیر زیادی در جلب توجه کاربران دارد. بعضی از بازاریابان معتقدند رنگ قرمز نرخ کلیک‌ها را افزایش می‌دهد.

به یاد داشته باشید حتما CTA شما با حالات نمایش در موبایل سازگار باشد. این روزها تلفن‌های همراه هوشمند، تبلت‌ها، فبلت‌ها و … عضوی جدایی‌ناپذیر از گستره فرهنگ ارتباطی مردم شده‌اند و طبق آخرین آمار حدود 61 درصد سایت‌ها از طریق این دستگاه‌های هوشمند باز شده اند.پس نباید نقش بسیار مهم آن‌ها را نادیده بگیریم. CTA باید برای انگشتان دست طراحی شود نه برای ماوس… . باید به راحتی در صفحه نمایش دستگاه‌های هوشمند در دسترس قرار بگیرند و سهولت استفاده داشته باشند. این نکته را فراموش نکنید که قبل از ارسال خبرنامه به اعضا، حتما آن را روی یک تلفن همراه هوشمند تست کنید.

4- موقعیت مکانی:

از آنجاییکه مردم برای مرور ایمیل خود بیشتر از 7 ثانیه وقت نمی‌گذارند، شما باید یک CTA قابل دسترسی و سریع جهت عضو شدن کسانی که برای اول خبرنامه شمارو می‌بینند و اطلاع کمی دارند ایجاد کنید. در این جا می‌توانید از مباحث اغنا در تبلیغات هم استفاده کنید.

بهتر است دکمه CTA در بالا و پایین (ابتدا و انتها) خبرنامه شما قرار داشته باشد. برای هدایت خوانندگان می‌توانید از علائم بصری نظیر فلش،‌های لایت کردن و … استفاده کنید. بعضی از CTA‌های موفق در بیرون از دکمه خود چند فلش برای اولویت اطلاعات و محتوا و هدایت جریان چشمی خواننده دارند. عکس یک شخص که به CTA اشاره می‌کند و یا نگاه می‌کند در دید خواننده تاثیر زیادی دارد. از عکس‌هایی که به مخاطب به صورت خیره به کاربر نگاه می‌کند استفاده نکنید و نگاه خیره فرد را بر روی جاییکه خواننده باید ببیند یعنی CTA معطوف کنید.

5- لینک‌ها:

مطمئن شوید لینک‌ها درست به جایی می‌روند که خواننده می‌خواهد. خواننده را نباید به صفحه اصلی فرستاد و از او توقع داشت تا تمام سایت را به دنبال چیزی که در خبرنامه پیشنهاد داده بودید و برای او جذاب بوده بگردد. به علاوه می‌توانید از لینک‌های مشابه، لوگو، تصاویر محصول در تیتر و همچنین از لینک‌های متنی در بدنه خبرنامه استفاده کنید. یادتان باشد مردم تلاش می‌کنند تا روی هر چیزی کلیک کنند، پس از این فرصت استفاده کنید.

        در پایان ساده‌ترین راز ایمیل مارکتینگ را به شما می‌گویم:

Call-to-Action

ایمیل مارکتینگ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *