ایمیل مارکتینگ به روش دانشگاه MIT (بررسی موردی)

دانشگاه mit

تاکنون مطالبی را در خصوص روش‌ها و تاکتیک‌های مناسب در ایمیل مارکتینگ برای افزایش بازدهی این نوع تبلیغات ارایه کرده‌ایم. بخش بندی لیست مشتریان و نکات کلیدی برای طراحی ایمیل‌های انبوه از جمله این مطالب میباشد. حال بیایید یک نمونه واقعی از این نوع ایمیل‌ها را به روش دانشگاه mit بررسی کنیم و نکاتی را که قبلا گفته بودیم، مرور کنیم.

برای اینکار چه بهتر که به سراغ بهترین دانشگاه‌های دنیا برویم. سپس بررسی کنیم که آنها چگونه ایمیل ارسال میکنند تا بیشترین بازدید و بهره وری را داشته باشند.

این ایمیل لیستی از تازه‌ترین دوره‌های آنلاین دانشگاه mit است. هدف از این ایمیل دعوت از کاربران برای شرکت در این دوره (و طبیعتا پرداخت بهای آن) میباشد.

حال بیایید به دقت این ایمیل را بررسی کنیم

دانشگاه mit

استفاده از لوگوی دانشگاه در بالای ایمیل و دو تیتر جذاب کاملا در ابتدای ایمیل هر کاربری را که به دروس این حوزه علاقه دارد جذب میکند. حتی شخصی که تخصصی هم ندارد با خواندن «چالش برانگیزترین امکانات تکنولوژیکی» احتمال دارد بقیه مطالب را نیز مطالعه کند.

مهمتر از آن تیتر ایمیل میباشد که در آن گفته شده «برنامه‌هایی برای پیشبرد کار خود» اگر یادتان باشد گفتیم که در ایمیل‌هایتان به مشتریان سود برسانید. این تیتر کاملا چنین نکته‌ای را رعایت کرده و مشتریان را تشویق میکند برای پیشرفت شخصیت کاری‌تان هم که شده ایمیل را مطالعه کنید.

پس تا به اینجای کار دو نکته مهم در ایمیل مارکتینگ را یادآوری کردیم. استفاده از لوگو یا شخصیت سازمانی، دوم رساندن منفعت به مشتری برای خواندن ایمیل و انجام کارهایی که مدنظرمان است.

دانشگاه mit

یکی از دوره‌هایی که این دانشگاه پیشنهاد داده است. همانطور که میبینید استفاده از عکس مناسب، توصیحاتی در مورد کل زمان دوره و قیمت آن و لینکی برای رفتن به صفحه موردنظر جهت اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره. بسیار ساده ست.

اما چرا این دوره خاص به من پیشنهاد شد؟

نکته اینجاست. همانطور که در مقاله بخش‌بندی لیست مشتریان گفته شد برای بهینه کردن ایمیل‌های ارسالی بهترین راه تقسیم کردن مشتریان به گروه‌های مختلف بر اساس رفتارشان میباشد. این دانشگاه بر اساس رفتار من در ایمیل‌های قبلی و علاقه‌ای که به حوزه‌های مهندسی کامپیوتر نشان داده‌ام (از طریق باز کردن ایمیل‌ها یا کلیک بر روی لینک) متوجه شده که احتمالا من به این حوزه علاقه دارم و درس جدید مرتبط با آن را پیشنهاد داده است.

هوشمندانه و حساب شده! شما میتوانید به جای دوره، به گروه محصولات خود فکر کنید و این روش را برای آن پیاده‌سازی کنید. مطمئن باشید اگر برترین دانشگاه دنیا از چنین روشی در ایمیل‌های انبوه خود استفاده میکند پس حتما بازدهی مناسبی دارد.

دانشگاه mit

اگر به تصویر قبلی دقیق نگاه کرده باشید، ممکن است قیمت بالای این دوره، اشتیاق شما را کم کند. اما در ادامه این ایمیل به شما پیشنهادات هیجان انگیزی میدهد.

در سمت راست یک نمونه مدرک دانشگاه را نشان میدهد و میخواهد بگوید که با ثبت نام در این دوره کمترین چیزی که به دست می‌آورید مدرکی از دانشگاه mit می‌باشد. در پایین نوشته‌ها هم از شما خواسته تا لیست بقیه دروس را نیز مشاهده کنید. در صورت تمایل میتوانید از 10 درصد تخفیف مخصوص برخوردار شوید!

توصیه گوتوسند به شما

اکیدا توصیه میکنم در برنامه‌های ایمیل مارکتینگ خود حتما از این روش استفاده کنید و مزیت‌های شرکت در دوره و تخفیفاتی که شما فقط به واسطه همان ایمیل به مشتری ارایه میدهید را خاطر نشان شوید. در پایان هم لینک‌هایی به شبکه‌های اجتماعی مشاهده میشود که معمولا راه بسیار مناسبی جهت ارتباط با مشتریان علاقعه‌مند و شنیدن نظراتش میباشد.

نکات و روشها در ایمیل مارکتینگ را به راحتی میتوان از این دانشگاه معروف یاد گرفت. در ضمن به متن‌ها نیز دقت کردید؟ شاید بهتر باشد به عکس‌ها نگاهی دوباره بگیرید. همچنین شیوه نگارش متن را نیز با دقت بیشتر بررسی کنید. برای بازدهی بیشتر نکات ایمیل مارکتینگ را هیچگاه فراموش نکنید.

ایمیل مارکتینگبازاریابی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *