چرا ایمیل‌های طراحی شده توسط شما باید ریسپانسیو باشند؟

ایمیل‌های ریسپانسیو

چرا ایمیل‌های طراحی شده توسط شما باید از نوع ایمیل‌های ریسپانسیو باشند؟ دلیل اصلی:  در حال حاضر اکثر ما تمام وب گردی‌های خود را با موبایل و یا تبلت‌ها انجام می‌دهیم.

حتما تا به حال با این موضوع روبرو شده‌اید که وقتی با موبایل یا تبلت خود در اینترنت هستید با صفحاتی و یا ایمیل‌هایی مواجه شوید که از لحاظ سایز و اندازه با موبایل یا تبلت شما هم خوانی نداشته باشند؟ و برای دیدن مطالب کل صفحه مجبور به اسکرول و یا zoom in و zoom out صفحه باشید؟ برای این که صفحه‌ی مورد نظر خود را در موبایل و یا تبلت همانند لپ تاپ و pc ببینید باید آن صفحه ریسپانسیو باشد. همچنین فراموش نکنید که بسیاری از کاربران موبایل‌ها، ایمیل‌های خود را از طریق اپلیکیشن‌های مخصوص ایمیل در تلفن‌های همراه خود چک می‌کنند.

اما طراحی ریسپانسیو چیست؟

باید بدانید واژه ریسپانسیو (responsive) به معنای «واکنش گرا» یا «جواب گو» می‌باشد. علت این نام گذاری این است که در طراحی وب در بسیاری از مواقع نیاز به صفحاتی است که نسبت به سخت افزار کاربر اطلاعات را برای او نمایش دهند. یعنی به عبارت دیگر «واکنش گرا» یا responsive باشند. به این معنی که اگر یک صفحه را در یک تبلت، گوشی هوشمند (smartphone) یا یک لپ تاب و یا کامپیوتر خانگی مشاهده کنید. در هر کدام از این دستگاه‌ها نوع نمایش متفاوتی از صفحه را مشاهده خواهید کرد. یعنی صفحه برای هر کدام از دستگاه‌ها شکل خاصی را به خود می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

ممکن است بعضی از element‌ها از صفحه حذف شوند و بعضی دیگر بسته به resolution صفحه کوچک یا بزرگ می‌شوند. اگر ایمیل‌های خود را با استفاده از کد‌های html طراحی می‌کنید، باید طوری آن را طراحی کنید که ریسپانسیو باشد و برای کاربران با هر نحوی که آن را مشاهده می‌کنند به طور کامل نمایش داده شود.

ایمیل‌های ریسپانسیو

قسمت 1 «مشاهده‌ی سایت در لپ تاپ و یا pc»

قسمت 2 «مشاهده‌ی همان سایت در تبلت»

قسمت 3 «مشاهده‌ی آن در موبایل»

همان طور که می‌بینید این صفحه ریسپانسیو است و در هر صفحه نمایش با سایز‌های مختلف به طور کامل قابل مشاهده است و نیازی به zoom in و zoom out ندارد.

از سال 2009 تا کنون میزان استفاده از لپ تاپ‌ها از 1.4 میلیارد تنها به 1.6 میلیارد افزایش یافته است در حالی که کاربرد موبایل برای استفاده از اینترنت از 800 میلیون به 1.9 میلیارد افزایش یافته است. بنابراین میزان استفاده‌ی مردم از موبایل بیشتر شده است پس بهتر است ایمیل‌هایی که در پنل ایمیل خود طراحی می‌کنید بر روی انواع تلفن‌های همراه امکان مشاهده آسان داشته باشند به عبارتی ریسپانسیو باشند.

ایمیل‌های ریسپانسیو

ریسپانسیو بودن ایمیل‌های ارسالی شما چه فایده‌ای دارد؟

ریسپانسیو بودن خبرنامه‌ها در ایمیل مارکتینگ باعث سهولت مشاهده‌ی آن می‌شود. اگر ایمیل شما ریسپانسیو نباشد به مرور زمان نرخ باز شدن و کلیک آن بسیار پایین می‌آید. این امر باعث از دست دادن مشتریان بالقوه و بالفعل شما می‌شود. هدف شما از پنل ایمیل تبلیغ خدمات و کسب و کارتان و یا فروش کالا می‌باشد. با ریسپانسو کردن ایمیل‌های طراحی شده توسط پنل ایمیل خود مشاهده خبرنامه‌ها را برای مشتریانتان خود آسان کنید.

ایمیل‌های ریسپانسیو

همان طور که در عکس مشاهده می‌کنید ریسپانسیو کردن ایمیل علاوه‌بر صرفه جویی در هزینه، باعث ارتقای SEO می‌شود. هم چنین افزایش کارایی ایمیل مارکتینگ را نیز در پی دارد. امروزه با افزایش استفاده از موبایل و تبلت حدود 69 درصد از مردم خرید خود را از طریق اینترنت انجام می‌دهند.

چگونه بفهمیم ایمیل ارسالی ریسپانسیو است؟

می توانید با resize کردن صفحه مرورگر خود در کامپیوترتان به ویژگی واکنش گرا بودن قالب ایمیل پی ببرید. در این صورت خواهید دید که چینش اجزای صفحه تغییر می‌کند. حتی بعضی element‌ها و عناصر از صفحه حذف می‌گردند , در منوهای فرعی در اطراف و یا بالای صفحه قرار می‌گیرند. برای مثال شما می‌توانید به سایت میلرلایت رفته و سایز پنجره بروزر خود را با موس تغییر دهید. یا اینکه با گوشی موبایل خود به سایت میلرلایت مراجعه کنید و آن را با کامپیوتر شخصی خود مقایسه نمائید.

ایمیل مارکتینگ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *