آیا در میلرلایت می‌توان تنها به بعضی از اعضای یک گروه خبرنامه ارسال کرد؟

گروه حذفی برای ارسال خبرنامه در میلرلایت

امیدواریم که از ویژگی‌های جدید میلرلایت به خوبی استفاده کرده باشید و سرعت پیشرفت در کسب و کارتان بیشتر شده باشد. با توجه به هفته‌های گذشته که ویژگی‌های جدیدی را به میلرلایت اضافه کردیم خوشحالیم که این هفته هم با یک ویژگی دیگر بنام ویژگی گروه حذفی از میلرلایت در خدمت شما هستیم.

بیشتر بخوانید: چگونه بازاریابی سنتی و دیجیتال را با هم ادغام کنیم (قسمت اول)

این ویژگی چیست؟

این ویژگی ایجاد یک گروه مستثنا است که اصطلاحا به آن گروه حذفی می‌گویند. شما می‌توانید این گروه را در حساب کاربری خود در میلرلایت ایجاد کنید. با ایجاد این گروه شما می‌توانید خبرنامه‌ی ارسالی خود را به یک گروه و یا بخشی از لیست ایمیل خود ارسال نکنید.

چگونه می‌توان از این ویژگی استفاده کرد؟

با استفاده از گزینه‌ی گروه حذفی علاوه بر این که به اعضای گروه مورد نظر خبرنامه‌ایی ارسال نمی‌شود. اگر در گروه‌های دیگر که قصد ارسال به آن‌ها را دارید اعضای آن گروه به صورت تکراری در آن‌ها وجود داشته باشند باز هم به آن‌ها خبرنامه ارسال نمی‌شود.

برای درک این ویژگی و مزایای آن مثال زیر را در نظر بگیرید:

در کمپین شما گروه A شامل 20000 آدرس ایمیل است و گروه B شامل 10000 آدرس ایمیل است. 5000 تا از آدرس ایمیل‌های گروه B در گروه A به صورت تکراری وجود دارد. حال شما به گروه A یک خبرنامه ارسال می‌کنید. کمی بعد متوجه می‌شوید که همان خبرنامه را می‌خواهید به گروه B هم ارسال کنید.

اما نگران این هستید که آن 5000 آدرس ایمیل که در هر دو گروه بودند با ارسال همان خبرنامه به گروه B خبرنامه‌ی تکراری دریافت می‌کنند. این جاست که این ویژگی به خوبی به کمک شما می‌آید. فقط کافی است که گروه A را به عنوان گروه حذفی انتخاب کنید و همه چیز را به میلرلایت بسپارید. با این کار ایمیل‌هایی که در هر دو گروه وجود داشتند و به آن‌ها قبلا خبرنامه ارسال کرده بودید، با انتخاب گروه B برای ارسال، به آن ایمیل‌ها دیگر خبرنامه‌ایی ارسال نمی‌شود.

مثال‌های کاربردی این ویژگی

در این جا چند مثال کاربردی از این ویژگی را برای راهنمایی بیشتر نشان می‌دهیم:

ممکن است در کمپین شما مشترکینی (subscribers)  وجود داشته باشند که دیگر نمی‌خواهید برای آن‌ها خبرنامه‌ایی ارسال کنید. کافی است که یک گروه جدید بسازید و آن‌ها را در گروه جدید کپی کنید. هنگام ارسال، آن گروه را به عنوان گروه حذفی در نظر بگیرید. با این کار دیگر خبرنامه‌ای برای آن‌ها ارسال نمی‌شود. حتی اگر در گروه‌های دیگر هم وجود داشته باشند.

  • اگر کسب و کار شما آژانس مسافرتی است و بلیط سفر به «بالی» را برای فروش در دست دارید، هنگام ارسال خبرنامه برای فروش این بلیط می‌توانید کسانی را که قبلا این بلیط را تهیه کرده‌اند و یا درخواست سفر به جای دیگری را دارند را جزء گروه حذفی قرار دهید و با خیال راحت به تمام گروه‌های خود این خبرنامه را ارسال کنید و مطمئن باشید خبرنامه‌ایی در این رابطه به آن‌ها ارسال نمی‌شود. هرچند که ممکن است در گروه‌های دیگر باز هم وجود داشته باشند.
  • اگر شما یک فروشگاه الکترونیکی دارید و محصولاتی را برای فروش عرضه می‌کنید و برای فروش یک محصول می‌خواهید خبرنامه‌ایی را برای مشتریان خود ارسال کنید می‌توانید کسانی را که قبلا این محصول را خریداری کرده‌اند را در لیست حذفی قرار دهید و بعد به گروه‌های خود خبرنامه را ارسال کنید.
  • اگر شما میزبان یک وبینار هستید می‌توانید کسانی که در این وبینار حضور دارند را جزء گروه حذفی قرار دهید و به دیگر اعضای کمپین خود جهت اطلاع از این وبینار خبرنامه ارسال کنید.

فراموش نکنید که با ایجاد گروه حذفی دیگر نیازی نیست که اعضایی که آن‌ها را در لیست حذفی قرار داده‌اید را از تمام گروه‌ها حذف کنید. با قرار دادن آن‌ها در گروه حذفی مطمئن باشید که دیگر خبرنامه به آن‌ها ارسال نمی‌شود.

امیدواریم این ویژگی به بهبود کسب و کار شما کمک کند.

بیشتر بخوانید: تبلیغات اینترنتی را بهتر بشناسیم

ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *