رسیدن به مشتری بیشتر با ویژگی ارسال خودکار

نرخ باز شدن ایمیل

اگر به تازگی ایمیل مارکتینگ خود را شروع کرده باشید و نرخ باز شدن ایمیل‌های شما فقط 20 درصد باشد ممکن است نگران این باشید که 80 درصد دیگر پس چی؟

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

آرامش خود را حفظ کنید. با توجه به جدول زیر، معیار‌های ایمیل مارکتینگ با توجه به گسترش آن را می‌توانید مشاهد کنید.

نرخ باز شدن ایمیل

با توجه به جدول اگر نرخ باز شدن ایمیل‌های شما بین 30 تا 40 درصد باشد شاید فکر کنید که این نرخ بسیار عالی است. بله کاملا درست است. این نرخ باز شدن بسیار عالی است. چرا که می‌دانیم بیشتر از 50 درصد مردم ایمیل‌های خود را باز نمی‌کنند.

با این ذهنیت که شما دارید، خوشحالیم که با ارائه جدید یک ویژگی دیگر از میلیرلایت می‌توانیم تعداد مشترکین شما را بیشتر از گذشته افزایش دهیم. این ویژگی «ارسال خودکار» است که شما می‌توانید آن را افزایش نرخ باز شدن ایمیل بنامید.

چه زمانی می‌توان از این ویژگی استفاده کرد؟

دلایل زیادی وجود دارد که گاهی مشترکین شما نتوانند ایمیل ارسالی شما را باز کنند مثلا ممکن است در طول روز درگیر تجارت و کارهای روزمره باشند و یا در تعطیلات باشند و یا حتی ممکن است به دلیل بیمار شدن و یا دلایل دیگر نتوانند ایمیل خود را چک کنند. ویژگی “ارسال مجدد” این امکان را به شما می‌دهد که شانس دیگری برای باز شدن خبرنامه‌ی خود ایجاد کنید.

این قابلیت برای کمپین‌های خاص و برای مشترکین VIP شما بسیار کاربرد دارد.

نرخ باز شدن ایمیل چه سودی دارد؟

استفاده از این ویژگی فروش شما را افزایش می‌دهد و باعث افزایش 30 درصدی نرخ باز شدن خبرنامه‌های شما می‌شود. به عنوان مثال اگر شما یک اکانت 20 هزارتایی داشته باشید اگر در مرحله‌ی اول ارسال فقط 2000 نفر خبرنامه‌ی شما را باز کنند، استفاده از این ویژگی و ارسال مجدد آن باعث می‌شود که باز شدن ایمیل شما تا 600 مشترک دیگر افزایش یابد.

استفاده از این ویژگی باعث صرفه جویی در زمان می‌شود، دیگر نیاز نیست که شما لیست کسانی که خبرنامه‌ی شما را باز نکرده‌اند را به صورت دستی در یک گروه دیگر ذخیره کنید و مجدد به آن‌ها ارسال کنید. این ویژگی باعث ارسال اتوماتیک خبرنامه به ایمیل‌هایی که خبرنامه‌ی شما را باز نکرده‌اند می‌شود.

چگونه کار می‌کند؟

زمانی که مثل همیشه می‌خواهید یک خبرنامه‌ی جدید ایجاد کنید کافی است تنها بر روی «Create New Campaign» کلیک کنید. همان طور که در عکس مشاهده می‌کنید علاوه بر دو گزینه‌ی قبلی، گزینه‌ی «Auto Resend» اضافه شده است.

نرخ باز شدن ایمیل

در مرحله‌ی اول شما می‌توانید آن چه را می‌خواهید درارسال مجدد تغییر کند را انتخاب کنید.

  • با انتخاب گزینه‌ی «Email subject» محتوای ایمیل شما هیچ تغییری نمی‌کند و تنها در ارسال مجدد موضوع آن تغییر می‌کند.این گزینه آسان‌ترین روش است.
  • با انتخاب «Email subject and personal message» علاوه بر تغییر موضوع ایمیل خود می‌توانید یک پیغام شخصی مثل«مشتری گرامی این پیغام را مجدد به شما ارسال کردیم چرا که شاید آن را نخوانده باشید». استفاده از این گزینه بسیار موثراست و مشتری را تشویق به خواندن خبرنامه‌ی شما می‌کند.
  • با انتخاب گزینه‌ی «Email subject and email content» شما علاوه بر موضوع خبرنامه‌ی خود می‌توانید محتوای آن را هم تغییر دهید. استفاده از این گزینه زمانی کاربرد دارد که شما مشتریان خود را از یک رویداد می‌خواهید مطلع کنید. به عنوان مثال در موضوع آن بنویسید«تنها سه روز دیگر باقی مانده است…».

بعد از این مرحله مطابق شکل زیر می‌توانید انتخاب کنید که ارسال مجدد ایمیل به چه کسانی باشد؟

به کسانی که ایمیل اول را باز نکرده‌اند «Didn’t Open» و یا به کسانی که در ارسال اول روی لینک خاصی کلیک نکرده‌اند «those that did not click on a single link».

نرخ باز شدن ایمیل

و در آخر شما می‌توانید ارسال مجدد خبرنامه‌ی خود را زمان‌بندی کنید. مطابق شکل زیر می‌توانید ارسال مجدد را 24 ساعت بعد از ارسال اول تنظیم کنید و یا ارسال مجدد را مطابق میل خود زمان‌بندی کنید.

نرخ باز شدن ایمیل

استفاده از این ویژگی نرخ باز شدن ایمیل‌های شما را افزایش خواهد داد.

بیشتر بخوانید: تبلیغات اینترنتی را بهتر بشناسیم

ایمیل مارکتینگ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *