7 راهنمایی در ایمیل مارکتینگ برای مخاطبان تلفن همراه

ایمیل مارکتینگ برای مخاطبان تلفن همراه

تمرکز در عنوان موضوع:

در نظر بگیرید عنوان مناسب برای موضوع مورد نظرتان چه اندازه‌ای دارد. اگر آن بیش از حد طولانی و یا بیش از حد کوتاه است، ممکن است موفق به جلب مردم برای باز کردن ایمیل خود نشوید.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

ایمیل مارکتینگ برای مخاطبان تلفن همراه

مخاطبان خود را بدانید:

شما با آموختن در مورد مخاطبانتان می‌توانید آنها را بشناسید. در ابتدا کمی گنگ است. اما پس از آن که چند ایمیل تبلیغانی سازمان یافته ارسال کردید، قوه تجزیه و تحلیل شما قادر خواهد بود تصویر درستی از این که چه کسانی ایمیل‌های شما را دریافت می‌کنند و می‌خوانند، ترسیم کند.

توجه دقیق به طراحی:

صرف نظر از محتوای ایمیل، اگر خواندن آن سخت باشد و یا فرمت آن با گوشی‌های موبایل سازگار نباشد، مخاطبان خود را از دست خواهید داد. اگر شما در حال تهیه خبرنامه الکترونیکی می‌باشید، خدماتی مانند Mailchimp شما را قادر می‌سازد قالب‌هایی بسازید که هم بر روی تلفن همراه وهم کامپیوتر‌های شخصی ،کار کند.

کلیک کردن را در نظر بگیرید:

وقتی شما از کامپیوتر استفاده می‌کنید، موس این امکان را به شما می‌دهد که به راحتی هر جا از صفحه را بدون مشکل کلیک کنید. اما در گوشی‌های موبایل این امکان وجود ندارد و صفحه کوچک آن مشکل ساز است. بهتر است نواحی از صفحه و یا دکمه‌هایی که می‌خواهید مخاطب بر روی آنها کلیک کند را به اندازه‌های مناسب و قابل کلیک در صفحه موبایل طراحی کنید. همچنین با فاصله‌های مناسب از دیگر نقاط کلیکی آن را در نظر گیرید تا از کلیک‌های تصادفی جلوگیری شود.

به یاد داشته باشید که زمان‌بندی مهم است:

یکی از موضوعات نرمال در ارسال ایمیل گروهی و یا ایمیل تبلیغاتی به مخاطبان موبایل، موضوع زمانبندی و سرعت ارسال ایمیل است. به طور کلی بهترین زمان برای ارسال ایمیل گروهی در بین روز‌های کاری سه شنبه تا پنج شنبه است و ترجیها بعد از ظهر.

چک کردن محتوا برای هرزنامه (spam):

ایمیل‌تان از لینک‌های زیادی پر شده؟ ممکن است این ایمیل توسط سرویس ارائه دهنده ایمیل، به عنوان اسپم علامت زده و یا فیلتر شود. یعنی مخاطب آن را نبیند. برای جلوگیری از این اتفاق از سرویس تست ایمیل‌های اسپمی email spam test استفاده کنید.

تعیین اهداف واقع بینانه:

در نظر داشته باشید که سرعت افزایش نرخ محبوبیت از طریق کلیک کردن‌ها معمولا پایین است. اصولا افراد نسبت به دریافت یک ایمیل تبلیغاتی ناشناس و جدید بی‌تفاوت هستند. حتی گاهی سریعا اقدام به ایگنور کردن و یا پاک کردن آن می‌کنند. پس واقع بینانه،همیشه سرعت و نرخ کلیک (CTR) تبلیغات خود را پایین‌تر از آنچه انتظار دارید در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: چگونه بازاریابی سنتی و دیجیتال را با هم ادغام کنیم (قسمت اول)

شما چه نکته دیگری برای ایمیل مارکتینگ برای مخاطبان تلفن همراه در نظر دارید؟

ایمیل مارکتینگ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *