آیا ایمیل‌های شما هم اسپم می‌شود؟ روشی برای ارسال ایمیل به inbox مشتری

ارسال ایمیل به inbox مشتری

هدف از این مقاله توضیح اصول اولیه‌ای است. این اصول باعث می‌شود email provider‌ها مثل جی میل یا یاهو، ایمیل‌های شما را که با نرم‌افزار‌های ارسال ایمیل گروهی فرستاده می‌شوند را در فولدر inbox و spam قرار دهد و یا کلا reject کند.

بیشتر بخوانید: چگونه بازاریابی سنتی و دیجیتال را با هم ادغام کنیم (قسمت اول)

سه معیار اصلی برای تصمیم گیری در مورد ارسال ایمیل به inbox مشتری بدون اسپم شدن:

1-  رتبه mail server (میل سرور): هر سرویس دهنده ایمیل بر اساس ایمیلی که می‌اید به میل سرور ارسال‌کننده آن ایمیل، رتبه می‌دهد.

2–  رتبه دامنه (domain): سرویس دهندگان به دامنه‌هایی که از آن ایمیل آمده رتبه می‌دهند، بر اساس کیفیت ایمیل

3-  محتوای ایمیل:

  • اگر محتوای شما تنها یک تصویر است و متنی در ایمیل وجود ندارد احتمال اسپم شدن ایمیل زیاد می‌شود.
  • کلمات انگلیسی مثل spam، paypal و apple احتمال اسپم شدن ایمیل را افزایش می‌دهند.
  • ممکن است از لینک‌ها و یا آدرس‌هایی استفاده کنید که Domainkeys/SPF آن لینک‌ها در لیست سیاه سرویس دهنده باشد.

زمانی که یک سرویس دهنده ایمیلی را دریافت می‌کند تمام معیارهای بالا را در مورد آن ایمیل بررسی می‌کند و یک نمره یا score به آن ایمیل می‌دهد. بر اساس آن score ایمیل را در inbox و یا spam قرار می‌دهد.

بعد از ارسال هر کمپین تبلیغاتی مجدد ایمیل‌ها رتبه‌بندی می‌شوند ایمیل‌هایی که نرخ باز شدن و کلیکشان بالا باشد و کاربران بیشتری درگیر آن‌ها باشند مسلما باید در inbox مشتری قرار گیرند اگر میزان spam complaints و یا bounce rate یک ایمیل بالا باشد رتبه آن نیز پائین می‌اید و احتمال اسپم شدن ایمیل‌های بعدی آن بالا می‌رود.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

حتما برای شما پیش آمده که مشتری و یا آشنایی با شما تماس می‌گیرد و می‌گوید ایمیل شما را در فولدر اسپم خود دریافت کرده است و یا اصلا ایمیلتان را دریافت نکرده است، در این مواقع چه باید کرد ؟

1-   ابتدا اگر ایمیل شما به مشتری نرسیده بگوئید فولدر اسپمشان را چک کنند.

2-  اگر در فولدر اسپم بود، sender email خود را بررسی کنید. بهتر است دامنه ایمیل ارسال‌کننده دامنه شرکتی و خصوصی باشد تا دامنه‌های عمومی مثل جی میل و یاهو و غیره.

3-  بعد از اینکه sender email و sender name را مطابق با دامنه شرکت و نام شرکت عوض کردید، قبل از ارسال ایمیل به inbox مشتری خود، ایمیل را ابتدا برای خودتان به عنوان تست ارسال کنید.

4-  اگر بازهم در اسپم دریافت کردید محتوای ایمیل خود را بهبود ببخشید. سپس آن را مجددا به عنوان تست برای خود ارسال کنید.

5-  موردی که حتما باید بررسی شود، authenticate دامنه می‌باشد. شما باید فرایند معتبر بودن دامنه خود را انجام دهید. به عنوان مثال در نرم‌افزار میلرلایت در منوی setting در کنار گزینه support می‌توانید گزینه authentication را انتخاب کنید. سپس تغییرات مربوط به DNS خود را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: تبلیغات اینترنتی را بهتر بشناسیم

ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *