توصیه‌های کارزار برای بازاریابی اینترنتی شما در سال 94

بازاریابی اینترنتی

سال 93 آخرین روزهای خود را سپری می‌کند. زمستان کم کم آخرین تلاش‌های خود را برای برفی کردن زمین انجام می‌دهد.
رکود حاکم در اقتصاد کشور سال 93 را برای کسب و کارها دشوار کرد. آرزومندم که در سال در پیش رو گشایشی حاصل شده و رونق به بازار کسب و کارهای ایران برگردد.
به نظر من بازاریابی یک بخش مهم در هر کسب و کار می‌باشد. یعنی باید کم کم انجام شده تا شما سرمایه‌های جدی خود را در این حوزه در پی انباشت روز به روز غنی‌تر کنید. خیلی کارهای کوچک را اگر ما در ابتدای سال 93 انجام می‌دادیم، شاید امروز پتانسیل چشم گیری نصیب کسب و کار می‌شد.

بیشتر بخوانید: چگونه بازاریابی سنتی و دیجیتال را با هم ادغام کنیم (قسمت اول)

مثلا فکر کنید اگر شما می‌توانستید با یک استراتژی درست بازاریابی اینترنتی در وب‌سایت خود روزانه 20 ایمیل از مخاطبان‌تان بگیرید، امروز در انتهای سال 7300 آدرس ایمیل در خبرنامه خود داشتید. اگر چند روی چند کلمه کلیدی در SEO سرمایه گذاری می‌کردید و هفتگی برای آنها کاری انجام می‌دادید، امروز چند کلمه کلیدی مهم کسب و کار شما در صفحات اول گوگل بودند.
در روزهای آخر سال دوست دارم تجربه‌های کارزار را به صورت خلاصه در اختیار شما قرار دهم. آنها را در محوریت برنامه‌های بازاریابی کسب وکار خود در سال 94 قرار دهید. قطعا تلاش‌های کوچک روزانه شما در سال 94 اتفاقی بزرگ را در انتهای این سال در پیش رو برای شما به همراه خواهد داشت.

سایت تکانی کنید

یک بار دیگر وب‌سایت شرکت خود را مرور کنید. از این فرمول طلایی ما استفاده کنید. بخش‌های مختلف سایت را به این آزمون ببرید: آیا در صورت حذف این بخش خللی در وب‌سایت شما ایجاد می‌شود؟ اگر جواب منفی بود آن بخش را حذف کنید و فقط چیزهایی که نیاز است باقی بماند را باقی بگذارید و یک سایت ساده و کارا را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. وب‌سایت یک وسیله تزئینی نیست که با سلیقه شخصی شما درست شود، شما باید سایتی داشته باشید که به صورت خلاصه و مفید نیازمندی‌های مخاطبان شما را جواب دهد.

ایمیل مارکتینگ را جدی دنبال کنید

90 درصد زحمات شما هدر خواهد رفت اگر شما برنامه جدی برای جذب ایمیل مخاطبان و پلن ایمیل مارکتینگ نداشته باشید. همه تبلیغات اینترنتی اگر در انتها به ایمیل مارکتینگ گروه نخورد، خیلی از پتانسیل‌های بالای خود را از دست خواهد داد. نگاه سنتی تبلیغات در فضای تبلیغات آنلاین یعنی اینکه شما یک هواپیمای جت گرفته‌اید و از آن برای رفتن سر کوچه استفاده می‌کنید. یا هوای جت را نخرید یا اگر می‌خرید با آن به فکر پرواز به دوردست‌ها باشید.
توصیه می‌کنم کتاب ایمیل مارکتینگی که کارزار تالیف کرده است را دانلود کرده و در ایام تعطیلات مطالعه کنید

CRM موجب افزایش 300 درصد نرخ تبدیل شما می‌شود

فرهنگ CRM را در کسب و کار خود نهادینه کنید. هر شخصی که به شما زنگ می‌زند و شما آن را نمی‌توانید به مشتری تبدیل کنید، یعنی کلی از هزینه‌های تبلیغاتی شما به هدر رفته است. پس سعی کنید با فرهنگ CRM نرخ تبدیل سرنخ‌ها به مشتریان را افزایش دهید.

محصولات یا خدماتی پر دردسر را از بازاریابی اینترنتی خود حذف کنید

اگر محصول یا خدمتی ارائه می‌دهید که سود زیادی در کسب و کار شما ایجاد نمی‌کند و یا دردسرهای آن بیش از سود تولید شده است، آن را حذف کنید. سعی کنید به گاوه‌های شیر ده خود رسیدگی کنید. روی آنها تمرکز داشته باشید.
این داستان را بخوانید!

بازاریابی اینترنتی و محتوا معدن طلایی شما می‌تواند باشد

مخاطبان خود را با محتوا آموزش دهید. نیاز محصولات خود را در آنها ایجاد کنید. اگر در وسع سازمان شما است حتما یک نفر را مخصوص این کار استخدام کنید. اگر نه خودتان این وظیفه را به عهده بگیرد. محتوا می‌تواند معدن طلای کسب و کار شما باشد. در سال 94 استخراج از این معدن را شروع کنید

پرسنل خود را آموزش دهید

آدم‌های کوچک کارهای بزرگ نمی‌توانند برای شما انجام دهند. پس سعی کنید پرسنل خود را آموزش دهید. من سایت متمم محمدرضا شعبانعلی عزیز را برای آموزش پرسنل‌تان به صورت جدی توصیه می‌کنم.

نظر شما چیست؟ شما چه پیشنهادی برای سال 94 دارید؟

ایمیل مارکتینگ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *