خبر مهم: Call to action برای صفحات شما در فیس بوک

دکمه CTA

اخیرا فیس بوک یکی از ویژگی‌های جدید صفحات خود را اعلام کرده و گفته که این ویژگی می‌تواند ترافیک بیشتری را از صفحه فیس بوک شما برای سایتتان ایجاد کند: دکمه call to action یا همان دکمه CTA

این ویژگی هنوز برای عموم قابل دسترسی نیست و در عین حال فقط برای کاربران آمریکا قابل دسترسی می‌باد. اما به زودی در ابتدای سال میلادی جدید برای تمام کاربران فیس بوک در دنیا قابل استفاده خواهد بود.

CTA فیس بوک چگونه کار می‌کند ؟

صاحب پیج می‌تواند برای هر یک از هفت گروه پیش فرض تعریف شده دکمه CTA داشته باشد. گروه‌ها عبارتند از:

  • Sign Up
  • Shop Now
  • Contact Us
  • Book Now
  • Use App
  • Watch Video and Play Game

شما می‌توانید این دکمه را به هر مقصدی که تمایل دارید مشتری به آنجا هدایت شود لینک دهید.

دکمه CTA

CTA شما در جای مشخصی بالای صفحه و سمت چپ دکمه like فیس بوک دیده خواهد شد. وجود این دکمه می‌تواند cover photo ‌های شما مهم جلوه دهد. فقط به این نکته دقت داشته باشید که طراحی و رنگ آمیزی تصاویر شما ارزش CTA شما برای طرفداران فیس بوک که به دیدن این دکمه عادت کرده‌اند، پائین نیاورد. در انتشار اولیه دکمه CTA در نسخه‌های تلفن همراه قابل مشاهده نیست. پس اگر طرح cover photo خود را با CTA ادغام کنید ممکن است برای خواننده کمی گیج‌کننده باشد.

اگر می‌خواهید این ویژگی را در صفحه فیس بوک خود ببینید شما می‌توانید به این لینک مراجعه کنید و در آنجا عضو شوید. آنها دسترسی بتا را برای گروه Sign Up به شما خواهند داد.  این باشگاه اعلام کرده بعد از 3 هفته استفاده از نسخه بتا به طور متوسط 2. 5 برابر بیشتر از CTA‌های دیگر مشتری جذب کسب و کارها شده است.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

بازاریابی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *