نرخ تحویل ایمیل خود را به سرعت بالا ببرید

لیست سیاه

ما در اینجا چند روش را به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید نرخ تحویل ایمیل (deliverability) خود را بالا ببرید و در ایمیل مارکتینگ خود موفق‌تر باشید.

1- آیا آدرس IP دامنه‌ی شما در لیست سیاه قرار دارد؟

اگر در مورد تحویل ایمیل‌های خود به عاملی مشکوک برخوردید بهتر است قبل از هر کاری آدرس IP دامنه‌ی خود را در مورد اسپم‌ها چک کنید.

اگر شما از IP آدرس دامنه‌ی خود مطمئن نیستید با باز کردن یک خط فرمان در ویندوز خود:

  • – (Start menu -> run -> cmd. exe)
  • – عبارت www. domain. com را وارد کنید

– در پینگ عبارتی مثل Pinging www. domain. com [203. 213. 97. 61] with 32 bytes of data برای شما می‌اید که آدرس IP شما عددی است که داخل براکت است.

هنگامی که IP آدرس دامنه را بدست آوردید می‌توانید آن را در لیست سیاه پایگاه داده‌های زیر چک کنید. در اینجا برخی از آن‌ها را برای شما آورده‌ایم.

هم چنین می‌توانید با کلیک بر لینک زیر لیست جامع‌تری را بیابید.

http://directory. google. com/Top/Computers/Internet/Abuse/Spam/Blacklists/

اگر IP آدرس شما در هیچ کدام از این لیست‌ها نبود بسیار عالی است. ولی اگر IP آدرس خود را در این لیست‌ها پیدا کردید، می‌توانید با ISP (internet service provider) خود تماس بگیرید. سپس یک IP ادرس جدید را دریافت کنید. همچنین می‌توانید با تماس با صاحب لیست سیاه، آدرس خود را از پایگاه داده حذف کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه بازاریابی سنتی و دیجیتال را با هم ادغام کنیم (قسمت اول)

2- فایل‌های پیوست خود را در ایمیل ارسالی چک کنید

 برخی از فایل‌های پیوست در ایمیل شما که در انتهای آن‌ها کلماتی نظیر in . exe, . avi, . swf, . zip, etc است باعث می‌شود که ایمیل شما در لیست سیاه پایگاه داده قرار بگیرد. هم چنین شما نباید از اسکریپت و یا هر فایل پیوستی در کنار PDF استفاده کنید.

3- برای ارسال ایمیل‌های انبوه، هیچ وقت از فیلد BCC استفاده نکنید

 اگر به یک نفر یا یک شرکت ایمیل ارسال می‌کنید استفاده از این فیلد ایرادی ندارد. ولی برای ارسال خبرنامه هرگز از این فیلد استفاده نکنید. چراکه همانند فیلتر اسپم عمل می‌کند.

4- خبرنامه‌های خود را در زمان معلوم و مشخصی ارسال کنید و مشتریان خود را از این زمان آگاه کنید

 با این کار مشتریان شما منتظر دریافت خبرنامه شما می‌مانند. بعد از دریافت، آن را باز می‌کنند. با این کار نرخ تحویل ایمیل ارسالی شما بیشتر می‌شود.

منبع: http://www. interspire. com/content/2006/09/28/improve-your-email-delivery-rates/

ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *