وب فرم و ارسال ایمیل خودکار، معجزه‌ای در ایمیل مارکتینگ

پنل ایمیل

در مقاله 27 فروردین مفصل در مورد وب فرم، مزایای آن و طریقه استفاده از آن صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم معجزه دیگر نرم‌افزار ایمیل مارکتینگ را معرفی کنیم:

Auto responder یا ارسال خودکار ایمیل

به دنبال معرفی فرم ثبت نام و بعد از آن تشویق به برنامه ریزی برای ایمیل مارکتینگ سال جدید، ابزاری را معرفی خواهیم کرد که شما را در رسیدن به برنامه‌های هفتگی و یا ماهانه خود در ارسال ایمیل یاری خواهد کرد. برنامه امسال ایمیل مارکتینگ خود را چگونه نوشتید؟ شما قصد دارید در هفته و یا در ماه چه ایمیل‌هایی برای افرادی که به لیست ایمیلتان اضافه می‌شوند ارسال کنید؟ آیا برای اشخاصی که در سایتتان ثبت نام می‌کنند نقشه خاصی دارید ؟

اغلب بازاریابان تصورشان این است که تمام اهمیت ایمیل مارکتینگ به لیست ایمیل است. یعنی همین که کاربری در سایتشان ثبت نام کرد و یا از طرق دیگر ایمیلش را در اختیار آن‌ها قرار داد همه چیز تمام است. در صورتی که این طور نیست. بعد از وارد شدن ایمیل کاربر، تازه کار شما آغاز می‌شود. کاربر شما هنوز یک سرنخ است. تا تبدیل شدن آن به مشتری راه زیادی در پیش است.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

فرض کنید برنامه شما برای همراهی کاربران سایت این گونه است: بلافاصله بعد از ثبت نام کاربر در سایت یک ایمیل تائیدیه ارسال شود. 3 روز بعد از ثبت نام کاربر یک ایمیل جهت معرفی خود و نکاتی آموزشی ارسال شود. 1 هفته بعد از ثبت نام معرفی محصولات و خدمات و همچنین یک وجه تمایز شما با رقبایتان ارسال شود. 12 روز بعد از ثبت نام پیشنهاد خرید محصولات و یا ارائه لیست قیمت از ساده‌ترین و ارزان‌ترین‌ها ارسال شود و… .

آیا شما هربار که مشتری در سایت ثبت نام می‌کند قصد دارید هر کدام از این ایمیل‌ها را در فواصل تعیین شده برایشان ارسال کنید؟ مسلما چنین کاری شدنی نیست و یا بسیار سخت است. به خصوص زمانی که تعداد ثبت نامی‌ها زیاد شود. اما با ابزاری که پنل ایمیل در اختیارتان قرار می‌دهد به راحتی هر چه تمام‌تر این کار شدنی است. تنها کافیست در منوی سمت چپ خود گزینه auto responder را کلیک کنید. کار با آن بسیار ساده است. همه چیز مانند روش ساده drag and drop است. تنها با یک فیلد اضافه که از شما سوال می‌کند در چه زمانی تمایل دارید این ایمیل ارسال شود، همین.

ایمیل‌های برنامه ریزی شده خود را از قبل طراحی کنید و برای هر کدام از آن‌ها زمان ارسال تعیین کنید، مثلا ایمیل معرفی را سرفرصت و با حوصله طراحی کنید و در فیلد تعیین زمان ارسال، 3 روز بعد و یا هر زمانی دیگری را برای ارسال آن تعیین کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه بازاریابی سنتی و دیجیتال را با هم ادغام کنیم (قسمت اول)

بدین ترتیب هر کاربری که ایمیل خود را در وب فرم سایت شما وارد کرد و در لیست پنل ایمیل شما ثبت شد، 3 روز بعد از تاریخ عضویتش ایمیل معرفی که شما از قبل درauto responder آماده کرده بودید برایش ارسال می‌شود. دیگر نیازی نیست هربار نگران ارسال خبرنامه‌های تکراری و یا شمارش اشخاصی که هنوز ایمیل به آن‌ها ارسال نکرده‌اید باشید. با استفاده از ارسال ایمیل خودکار به هیچ مشتری ایمیل تکراری ارسال نخواهد شد. دقت داشته باشید تا زمانی که کاربر در ایمیل تائیدیه‌ای که از طریق وب فرم برایش ارسال می‌شود، بر روی لینک تائید کلیک نکرده باشد، auto responder برای او عمل نخواهد کرد.

نکته: auto responder فقط برای آدرس ایمیل‌هایی عمل می‌کند که از طریق وب فرم وارد پنل ایمیل شما شده باشند. اگر لیست ایمیلی را به صورت دستی وارد نرم‌افزار ایمیل مارکتینگ خود کنید، auto responder برای آن‌ها عمل نخواهد کرد.

ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *