چالش امسال تبلیغات اینترنتی: تولید محتوا

تولید محتوای دیجیتال

Color Guide


اگر به تازگی کار بازاریابی محتوای خود را شروع کرده‌اید، اگر تاکنون شیوه‌های گذشته را برای تولید محتوا‌های خود به کار برده‌اید، وقت آن است که در سال جدید تغییراتی در شیوه خود ایجاد کنید. چرا امسال؟ چون طبق گفته‌های Content Marketing Institute، هفتاد درصد از بازاریابان محتوا، در سال جدید نسبت به سال قبل تولید محتوای دیجیتال خود را چند برابر خواهند کرد. 

اولین قدم برای رقابت، داشتن یک طرح هوشمندانه برای تولید محتوا می‌باشد.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

اهداف

هدف شما از تولید محتوای دیجیتال چیست؟ چرا می‌خواهید برای تولید محتواهای خود برنامه ریزی داشته باشید؟ پیش از هر اقدامی ابتدا اهداف خود را تعیین کنید، استراتژی خود را در سال جدید معلوم کنید. اگر مدت هاست که در زمینه تولید محتوا فعالیت می‌کنید، تلاش‌های خود در سال قبل را بررسی کنید و نتایح بدست آمده از محتوا‌های تولید شده را مرور کنید.

مخاطبان

مخاطبان خود را بشناسید. رفتار مخاطبان خود را بررسی کنید. نرم افزارهای ایمیل مارکتینگ ابزار خوبی برای دنبال کردن رفتار مشتریان و حتی پیش بینی آن‌ها می‌باشد. با این کار شما می‌توانید محتوایی با کیفیت و نزدیک به سلیقه و خواسته مشتریان خود تولید کنید.

این نکته برای افرادی که به تازگی شروع به کار کرده‌اند بسیار کلیدی است: your target audience

نوع محتوا

اکثر فراد با پست‌های وبلاگ شروع می‌کنند و بعد به دنبال ارائه شیوه‌های نوین برای نمایش محتوای خود هستند. وبلاگ‌ها بعد از مدتی شاید کمی خسته‌کننده و تکراری شوند پس بهتر است هر چند وقت یک بار کمی تنوع در شیوه انتشار مطالب خود داشته باشید. اگر در سال گذشته پست‌های وبلاگ خود را به صورت هفتگی منتشر می‌کردید برای امسال یک ebook از آن پست‌ها درست کنید و به این شیوه آن‌ها را منتشر کنید. هم چشم اندازی از فعالیت گذشته خود ایجاد خواهید کرد و هم می‌توانید با کمی تنوع تعداد سرنخ‌های خود را بالا ببرید.

مدیریت محتوا

پلتفورمی برای مدیریت مطالب خود داشته باشید. ویرایش محتوا، انتشار محتوا، آنالیز محتوا و… این امکانات را نیز نرم‌افزار‌های ایمیل مارکتینگ در اختیارتان قرار خواهند داد. شما با این ابزار به سادگی می‌توانید برای محتوای بعدی خود طرح نو پیاده کنید.

ایده‌های نو

ایده‌های نوین تولید محتوا را جمع آوری کنید. برای این کار از کارمندان خود کمک بگیرید. از آن‌ها بخواهید ایده‌های خود را بیان کنند در زمینه موضوع محتوا، نحوه انتشار، نحوه نگارش و حتی طراحی ایمیل ایده جمع کنید. ایده‌های ممتاز را دو گروه کنید محتوای خود را بر اساس آن‌ها تولید کنید. به دسته‌ای از مشتریانتان محتوای مبتنی بر ایده‌های گروه اول و به دسته‌ای دیگر محتوای مبتنی بر ایده‌های گروه دوم را ارسال کنید. نتایج را با هم مقایسه کنید. شگفت آورند.

بیشتر بخوانید: تبلیغات اینترنتی را بهتر بشناسیم

بازاریابی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *