چگونه نرخ اسپم شدن ایمیل‌ها را کاهش دهیم؟

کاهش خطر اسپم شدن

همیشه برای ایمیل‌های تبلیغاتی خطر اسپم شدن وجود دارد. بازاریابان به دنبال راه‌هایی برای کاهش خطر اسپم شدن ایمیل‌هایشان هستند. از سال 2003 قانون محافظت از کاربران اینتزنت از ایمیل‌های اسپم و هر نوع ایمیل تقلبی تصویب شد. به گفته کمیسیون تجارت فدرال Federal Trade Commission یا FTC این قانون شامل همه ایمیل‌های تبلیغاتی یا ایمیل‌هایی که در جهت معرفی محصول و تبلیغ آن هستند نیز می‌باشد. این قانون اصطلاحا CAN-SPAM نامیده شد.

بیشتر بخوانید: تبلیغات اینترنتی را بهتر بشناسیم

سایت FTC جزئیات این قانون را برای کاربران به نمایش گذاشته است. اما لازم است بدانید برای کمپین‌های مشروع و ایمیل مارکتینگ قانونی، این قواعد بسیار ساده هستند.
به منظور مطابقت با قانون CAN-SPAM شما باید فقط به آدرس ایمیل‌هایی تبلیغات ارسال کنید که آن آدرس‌ها را از منابع قانونی بدست آوره باشید. مثل ایمیل اشخاصی که از طریق سایت و یا فرم ثبت نام بدست آورده‌اید. به همین علت است که ما هیچ گاه استفاده از بانک‌های ایمیل را توصیه نمی‌کنیم.

دستورالعمل موثر برای کاهش خطر اسپم شدن ایمیل‌ها

1. آدرس ایمیلی که با آن برای مشتریان ایمیل تبلیغاتی ارسال می‌کنید را تنظیم کنید. طوری که اسم شرکت، یا نام مدیر و یا نام برندتان در ابتدای آن آمده باشد یعنی این آدرس ایمیل باید آدرسی واقعی باشد. این بدین معنا است که آدرس‌های «From» و «Reply to» باید از آدرس ایمیل‌های واقعی شما باشند. اگر نام خود و یا کسب وکارتان در ابتدای ایمیل و آدرس ایمیلتان ظاهر شود شما با قونین مربوط به اسپم در تطابق هستید.

2. سعی کنید عنوان موضوع ایمیلتان دقیق و هوشمندانه باشد اما فریبنده نباشد مثلا جمله «شما 1000 دلار برنده خواهید شد» جمله فریبنده و بی‌پایه‌های است. اگر ایمیلتان عناوین گول زننده‌ای داشته باشد حتی اگر از فیلتر CAN-SPAM عبور کند کاربران آن را اسپم خواهند کرد. مثلا اگر در ایمیل شما بن تخفیفی وجود دارد جمله‌ای مشابه ” خرید بعدی 20 درصد ارزان تر” مناسب است. سعی کنید از کلماتی مانند «رایگان»، «”پشتابید» و حروف بزرگ (در صورت استفاده از حروف انگلیسی) و غلط املایی بپرهیزید. زیرا کاربران را به اسپم کردن تشویق می‌کند. یعنی تمام زحمت شما برای کاهش خطر اسپم شدن ایمیل‌هایتان هدر می‌رود.

3. ایمیل ارسالی خود را به طور واضح و دقیق با قالب ایمیل تبلیغاتی تنظیم کنید. بر اساس قوانین FTC راه حل مشخصی برای این کار وجود ندارد. اما به سادگی و با قرار دادن کلمه تبلیغات یا Advertisement در ابتدا یا انتهای خبرنامه روش ساده و آسانی برای تطابق داشتن با قوانین FTC خواهد بود.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

4. ایمیل تبلیغاتی خود را ساده و در عین حال قابل فهم برای همگان تنظیم کنید. سعی کنید تمامی اطلاعات حیاتی و مفید در دسترسی آسان برای خواننده باشد. مثل تاریخ انقضای پیشنهاد ویژه، محدودیت تعداد جوایز و یا بن‌های تخفیف، فرم عضویت، لینک سایت و… .

5. بهتر است در انتهای خبرنامه شما آدرس پستی قید شده باشد. این آدرس باید آدرسی واقعی و قانونی از محل کسب و کارتان باشد. با قید آدرس بار دیگر قانونی بودن فرآیند ایمیل مارکتینگ خود را به FTC اعلام می‌کنید.

6. قسمتی را در خبرنامه‌تان در نظر بگیرید که مشتری بتواند هر زمان که تمایل داشت اشتراک خود را لغو کرده و ایمیل‌های شما را دریافت نکند.  این فرآیند می‌تواند در متن خبرنامه و یا ابتدای آن قرار گیرد و جمله‌ای مشابه لغوئ عضویت و یا جملات مشابه قرار گیرد و لینکی برای آن در نظر گرفته شود. در فرآیند ایمیل مارکتینگ به این روند اصطلاحا «opt-out» می‌گویند. طبق قوانین FTC شما موظفید ظرف مدت 10 روز کاری این آدرس ایمیل‌های opt-out شده را از لیست‌های خود حذف کنید. فرایند opt-out نیاز به الاعات خاصی جز آدرس ایمیل برای کاربر ندارد.

ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *