10 نکته مهم از سال گذشته برای سال جدید

تعداد کاربران ایمیل

طبق گفته بازاریابان ایمیل، تعداد کاربران ایمیل در آمریکا تا سال 2017 به رقم 236. 8 میلیون نفر خواهد رسید. این عدد در دنیا از رقم فعلی آن یعنی 2. 4 میلیارد به عدد 2. 76 میلیارد نفر خواهد رسید. تعداد کاربران ایمیل به چه عواملی بستگی دارد؟
در اینجا می‌خواهیم به برخی از آمار‌های ایمیل مارکتینگ و راهنمایی‌هایی که به رشد سرمایه گذاری در این زمینه کمک خواهد کرد اشاره کنیم، نکاتی که در سال قبل کاربران زیادی با عمل به آنها به موفقیت در این زمینه دست پیدا کرده‌اند. 

1-نگاهی به ساعت بیندازید:

به این توجه کنید که چه ساعتی خبرنامه خود را ارسال می‌کنید. مطالعات اخیر نشان می‌دهد که معمولا روند باز شدن  ایمیل‌ها توسط گوشی‌های هوشمند و کامپیوترهای شخصی در ساعات 10 صبح تا 16 بعد از ظهر اتفاق می‌افتد.

بیشتر بخوانید: نورومارکتینگ، راهکاری برای تجارت با ذهن

2-هدف را در معرض دید مشتری قرار دهید:

محققان به این نکته رسیده‌اند که اکثر کاربران، کل ایمیل را نمی‌خوانند و فقط به عنوان موضوع و گاهی به دو یا سه خط اول ایمیل اکتفا می‌کنند. هدف اصلی خود را در نظر بگیرید. ببینید تمایل دارید خواننده چه جیز را کلیک کند. آن را در ابتدا قرار دهید. برای آن از اقدام به عمل یا همان Call to Action‌ها که در مقالات قبلی مفصل به آنها پرداختیم حتما در خبرنامه‌های خود استفاده کنید. آنها را در معرض دید مشتری قرار دهید.

Call to Action:  اعمالی مثل عضویت در خبرنامه، خرید کالا، افزودن به سبد خرید، پسندیدن یک موضوع خاص و هر موضوعی که قابلیت کلیک کردن داشته باشد کمک به افزایش لیست مشتریان شما خواهد کرد. اما این کارها نیاز به ترفندهایی برای جذب خواننده به انجام آنها دارند. روند دعوت مشتری به انجام چنین کارهایی را Call To Action یا CTA می‌نامند.

3-عنوان موضوع خود را کوتاه و مفید انتخاب کنید:

با توجه به گزارش آدسترا (Adestra. com) از سال 2012 ایمیل‌هایی که عنوان موضوع آنها 10 کاراکتر و یا کمتر هستند نرخ باز شدنشان تا 58 درصد بالا می‌رود.

4-گزارشات را نادیده نگیرید:

61 درصد از بازاریابان بر این باورند که اندازه گیری آماری مثل نرخ کلیک و نرخ باز شدن راه بسیار مفیدی برای تجزیه و تحلیل خبرنامه‌های ارسالی می‌باشد.

5-شبکه‌های اجتماعی:

در حال حاضر داشتن دکمه‌هایی برای به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی از هر زمان دیگری مهم‌تر است. این برنامه‌ها کمک بسیاری برای افزایش تعداد کاربران ایمیل کرده‌اند.
این دکمه‌ها را در بالای خبرنامه قرار دهید تا مشترکین به راحتی آنها را ببینند. با اعمال چنین تغییر ساده‌ای در ایمیل‌های خود مشترکین محتواهای شما را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند و بدین ترتیب خوانندگان شما به طور خودکار افزایش پیدا می‌کنند.

6-ایمیل‌ها همیشه اول هستند:

بر طبق آخرین نظرسنجی سال 2013 مردم بیشتر زمان خود را در هفته صرف خواندن ایمیل‌ها می‌کنند تا دیگر فعالیت‌های دیجیتالی.

7-پاسخ دهنده‌های خودکار دوستان شما هستند (Auto responders):

بر خلاف باور برخی‌ها ایمیل‌هایی که به صورت خودکار تولید می‌شوند، به معنای اسپم شدن نیستند، همچنین می‌توان آنها را شخصی‌سازی کرد. شما که مرتبا در حال ارسال ایمیل‌های مختلف از خوش آمد گویی تا تشکر به مشتریانتان هستید این فرصت خوبی است که ایمیل مارکتینگ اتوماسیون را تجربه کنید و ببینید برای شما چگونه مفید واقع خواهد شد.

8-گرافیک زیبا:

بسیاری از ایمیل‌هایی که گرافیک جذاب و بالایی دارند موفق‌تر هستند. تصاویر می‌توانند به محتوای شما قدرت ببخشند اگر شما بتوانید با تکیه بر گرافیست‌های ماهر تصاویر و طرح مرتبط با محتوایتان را خلق کنید نقطه قوتی خواهد بود تا برند شما مجزا شود و در ذهن‌ها باقی بماند.

9-نوبت شخصی‌سازی است:

شخصی‌سازی ایمیل جزء مهم‌ترین ارکانی است که در سال جدید می‌تواند سرعت رسیدن شما به موفقیت را بیشتر کند. بازاریابان حرفه‌ای و هوشمند همواره از داده‌های رفتاری و آخرین تکنولوژی برای شخصی‌سازی ایمیل‌های خود بر اساس علایق مشتریان و منافع آنها استفاده می‌کنند.

10-شما باید با استاندارد‌ها پیش بروید:

شروع به ساختن Landing Pages‌ها، فرم‌ها و قالب‌های ایمیل خود کنید. این بهترین تمرین برای شروع در سال جدید می‌باشد. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات پیاده سازی، اتوماسیون‌ها را در اختیار شما قرار خواهند داد. از طراحی قالب‌های ایمیل‌ها گرفته تا محتوایی که باید درون آنها قرار گیرد (Mailerlite).

بیشتر بخوانید: تبلیغات اینترنتی را بهتر بشناسیم

ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *